ireporter

BRNĚNSKÁ MINSKÁ OPĚT OTEVŘENA. BYLA TO JEDNA VELKÁ PÁRTY

BRNĚNSKÁ MINSKÁ OPĚT OTEVŘENA. BYLA TO JEDNA VELKÁ PÁRTY

30.07.2016 – Tereza Kušová

Brněnští mohli v pátek 29. července naposledy zažít ulici Minskou bez aut. Ulice kvůli rekonstrukci byla více jak rok zavřená. Místní obchodníci chtěli oslavit, že život se vrátí i do jejich ulice. V plném provozu bude ulice od pondělí 1. srpna.

Videa posílejte přes aplikaci iReportér, která je k dispozici pro smartphony v AppStore nebo na Google Play. Příspěvky můžete posílat také přímo přes webové stránky České televize www.ceskatelevize.cz/ireporter. Nezapomeňte do popisku videa napsat, kdy a kde jste záběry pořídili.

Jídlo, ženy, zpěv, hudba, ochutnávky. Vše, na co si vzpomenete, bylo v pátek na ulici Minská. Obchodníci prezentovali své boží přímo na ulici. Nechyběly ale ani koncerty nebo módní přehlídky, které si nachystaly salóny s oblečením. Obchodníci nelenili a nabízeli slevy a dárky.

"Je to taková oslava pro obchodníky a místní, které rekonstrukce nejvíce zatěžovala," sdělil pořadatel akce z Ocean48 Václav Baráček. Na místě natáčel iReportér René Rudzan, který happening popsal jednoduše: "Country písničky pro návštěvníky povedené akce s ochutnávkami, pivem i výbornými specialitami od moře, prostě nádherné zakončení pátku i velké rekonstrukce v Žabovřeskách."

Minská a Horova ulice byly otevřeny pro pěší od odpoledne až do pozdních hodin. Hlavní silniční tepna byla uzavřena 13 měsíců, místní obchodníci se tak nemohli dočkat. Akce lákala jak dospělé, tak i děti. Byly přichystány soutěže, ale i ochutnávky.


STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM ČESKÉ TELEVIZE

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z ireporter.cz

RUSLAN PŘISTÁL V PARDUBICÍCH! Dovezl roušky a respirátory z Číny.

RUSLAN PŘISTÁL V PARDUBICÍCH! Dovezl roušky a respirátory z Číny.
Play

V sobotu v půl dvanácté přistálo v Pardubicích jedno z největších nákladních letadel světa - Antonov An - 124 a dopravil 106 tun zdravotnického materiálu z čínského Šen - čenu. Celý článek

GENERÁL PETR PAVEL hostem SPECIÁLU ČT24 16.6. - pošlete videodotaz!

Předseda vojenského výboru NATO, generál Petr Pavel bude hostem 16. 6. speciálu České televize na téma: Terorismus a hrozby, kterým čelí země NATO. Pošlete svůj videodotaz přes aplikaci iReportér. Vaše dotazy odvysílá ČT přímo ve vysílání pořadu. Celý článek

EVROPSKÝ DEN TÍSŇOVÉ LINKY 112

EVROPSKÝ DEN TÍSŇOVÉ LINKY 112
Play

Víte, kam voláte, když vyťukáte na telefonu 112? Víte, že linka je zadarmo? A víte, že v 40 procentech volají lidé jen poplašné zprávy? A víte, že není náhoda, že právě dnes tato linka má svůj den? Linka 112 = 11. 2. Celý článek

Kontakt

E-mail: info@ceskatelevize.cz