ireporter

BILANCUJEME! Rok 2017 pohledem iReportérů

BILANCUJEME! Rok 2017 pohledem iReportérů

31.12.2017 – Martin Dobrovodský

Za uplynulých 12 měsíců jsme na webu iReportér zveřejnili 29 521 videí od iReportérů, z čehož 4 014 videí se dostalo přímo do televizního vysílání České televize! iReportérská videa využívali redaktoři Počasí, Událostí, zpravodajských relací ČT24, regionálního vysílání v Brně, Ostravě, Hradci Králové a Českých Budějovicích, ve Zprávičkách na ČT:D i ve speciálním magazínu pořadu Objektiv ČT24. A jaká byla ta vůbec nejlepší iReportérská videa uplynulého roku? Podívejte se na velký přehled toho nejzajímavějšího z roku 2017.

BILANCUJEME! Rok 2017 pohledem iReportérů

Leden

Hned na začátku roku se Česko ocitlo v mrazivém sevření extrémně nízkých teplot a vydatného sněžení. V České vsi na Jesenicku dokonce kompletně zamrzla řeka Bělá. Z ostatních zpravodajských událostí nás nejvíce zaujal požár v Praze na Štvanici, který zachytil iReportér Tomáš Linhart.

Únor

Také v únoru bylo hlavním tématem iReportérů počasí, především pak nastupující obleva a s ní spojené rozmrzání řek a jejich zvedající se hladina. Jedním z vrocholů měsíce pak byly masopustní průvody a veselice, natáčeli je iReportéři po celé České republice. Ze zahraničních témat nejvíce zaujaly záběry z protestů před sídlem Evropského parlamentu ve Štrasburku proti schválení obchodní dohody mezi Evropskou unií a Kanadou, které natočil iReportér Miloš Skácel. 

Březen

V březnu se začala tématická nabídka pomalu orientovat na příchod jarního počasí, Petr Porubský natočil koncert Symfonického orchestru ČRo v hlavní budově pošty v Praze, pražská zoo zahájila svou 86. sezónu a velmi pěknou reportáž o stavu chat po zimě na Blanensku pořídil pravidelný iReportér Jakub Dosedla

Duben

Měsíc duben byl bohatý na zpravodajské události. V Praze na Žižkově vzplála zaparkovaná dodávka, v Javorníku zase hala plná slámy a pelet, v pražské zoo probíhala oprava lanové dráhy a na Vltavu se vrátily čtyři sezonní přívozy. Oblíbeným tématem iReportérů se pak stalo tradiční pálení čarodějnic. V dubnu také oslavila tuzemský hokejový titul brněnská Kometa. Mistrovské oslavy natáčel přímo vedle hlavního kotle domácích fanoušků iReportér Václav Kokta.

Květen

První květnový víkend proběhl velký sraz velorexů v Boskovicích na Blanensku, kde natáčelo několik našich stálých iReportérů. Centrem Prahy se prohnaly tisíce maratonců z 88 zemí světa, hladinu Vltavy rozzářily Svatojánské slavnosti Navalis a lidé po celé zemi si v rámci oslav připoměnili Den vítězství a ukončení 2. sv. války. Hned několik iReportérů pak zachytilo rozsáhlý požár v liberecké Severochemě. Ze zahraničí nám tentokrát dorazily exkluzivní záběry průjezdu nově zvoleného francouzského prezidenta Macrona Paříží. Natáčel iReportér Ivo Ostrožný

Červen

V červnu zasáhlo českými turisty tolik oblíbené Chorvatsko hned několik rozsáhlých požárů. Extrémně suché počasí a tropické teploty se ale nevyhnuly ani Česku. V Praze pokračovaly opravy věže Staroměstské radnice a hlavní budovy Národního muzea a na jižní Moravě vyjely na pole první kombajny. Z tuzemských zpravodajských událostí pak nejvíce zaujal požár kamionu na D46 mezi Olomoucí a Prostějovem, který natočil iReportér Adam Buriánek.

Červenec

Hned v úvodu července si Češi připomněli 1154. výročí příchodu věrozvěstů Cyrila a Metoděje, jižní Moravou se prohnaly prudké deště a české nemocnice potrápil nedostatek dárců krve. Pobřeží Jaderského moře pak i nadále sužovaly rozsáhlé požáry. K tomuto tématu odvysílala Česká televize v hlavní zpravodajské relaci Události video iReportéra Radko Volemana i s jeho původním komentářem. Na celou reportáž se můžete podívat zde.

Srpen

Hned první srpnový den se stal doposud nejteplejším dnem roku, kdy se na mnoha místech naší republiky teplota po celý den držela kolem 35°C. Hlavním tématem měsíce se pak stalo částečné zatmění měsíce, které zaznamenaly desítky iReportérů po celé České republice. Mezi letní kulturní akce, které zaujaly naše iRpeortéry se zařadily například svátky skla v Orlických horách. iReportér Zdeněk Havlíček nás vzal na prohlídku jihočeských Holašovic zapsaných do seznamu UNESCO a Jitka Rösslerová zase na procházku po krásách jižní Moravy. iReportér Jan Buřič poslal několik záběrů z ulic Barcelony. Natáčel jen několik hodin po teroristickém útoku, který se odehrál na slavné promenádě La Rambla

Září

První zářijový víkend se uskutečnil další ročník historických slavností zasazených do dob krále Přemysla Otakara II. Železné a Zlaté České Budějovice a iReportér Josef Vičar pro nás začal dokumentovat postupnou revitalizaci Baťova kanálu. V Ostravě se konaly veřejností velmi oblíbené Dny NATO. Další armádní akce se uskutečnila také v Praze na Letné. V rámci Dne armády však naše iReportéry spíše než vystavená technika a vojenské ukázky zaujalo nezvládnuté přistání parašutisty do přihlížejících diváků. Ze zahraničí nám pak dorazily exkluzivní záběry iReportéra Jakuba Pekáče z průjezdu karibským ostrovem Svatý Martin, který totálně zdevastoval ničivý hurikán Irma.

Říjen

V úvodu října zaujaly naše iReportéry dvě kulturní akce: Zombie walk v Brně a Off roadové závody v Javorníku. Následně už se pozornost iReportérů přesunula směrem k volbám do Parlamentu České republiky. Dorazilo i několik záběrů od voličů ze zahraničí. Závěr měsíce října byl v rámci projektu iReportér doslova zlomovým. Mohla za to ničivá větrná bouře Herwart, která se přehnala přes celé území České republiky. Během jediného dne nám do redakce dorazilo na 480 iReportérských videí mapujících průběh této devastující bouře. Desítky z nich využívala Česká televize po celý den v rámci kontinuálního vysílání i ve večerních Událostech.

 

Listopad

Úvod měsíce listopadu se nesl ve znamení svatomartinských akcí. Obyvatelé Hvozdné vyvedli berana v rámci tradičních hodových slavností a na horách se symbolicky objevil první sníh. 17. listopadu uctili tisíce lidí po celé České republice památku hrdinů, kteří se postavili totalitnímu režimu a pomohli k demokratizaci našeho státu. V televizním studiu ČT v Brně proběhl v listopadu také druhý workshop iReportérů. Jednou z hlavních zpráv měsíce se pak stal rozsáhlý požár oblíbeného motorestu Čtyři kameny, který jako první zachytil iReportér Roman Polák. S požárem bojovalo 40 hasičských jednotek, včetně vrtulníku.

Prosinec

Poslední měsíc roku se již tradičně nesl ve znamení adventu, mikulášských nadílek a tradičních jarmarků. iReportéři natočili například cestu obřího vánočního stromu do kostela Nanebevzetí panny Marie v Brně - Tuřanech, prodej vánočních kaprů v centru Prahy i samotný průběh letošních vánočních svátků. V závěru roku se Česká republika ocitla pod sněhovou peřinou. Oblíbené téma zasněžené krajiny natočily desítky iReportérů.

Během roku jsem také spustili naši oficiální facebookovou stránku, na které pravidelně informujeme o nejnovějších tématech k natáčení a sdílíme reportáže jednotlivých redakcích tvořené z příspěvků iReportérů.  

Za celou redakci projektu iReportér bych vám tímto chtěl popřát co nejúspěšnější vstup do nového roku, hodně štěstí, zdraví a inspirace k natáčení. 

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM ČESKÉ TELEVIZE

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z ireporter.cz

DÉŠŤ ZVEDL HLADINY ŘEK! Tady jsou nejlepší videa iReportérů!

DÉŠŤ ZVEDL HLADINY ŘEK! Tady jsou nejlepší videa iReportérů!
Play

Vytrvalý déšť zvedl hladiny několika řek na území České republiky. Máme pro vás nejlepší videa iReportérů, kteří zaznamenávali tuto aktuální situaci celý den. Celý článek

VADÍ VÁM BILLBOARDY ČI NEVHODNĚ VYLEPENÉ REKLAMY? Pošlete video!

Letáky, vylepené reklamní poutače nebo veliké množství billboardů podél silnic a dálnic. Pošlete nám video nevhodně umístěných reklamních sdělení ve vašem městě přes aplikaci iReportér. Celý článek

V PRAZE SHOŘEL DALŠÍ AUTOBUS! Ve stejné ulici jako ve středu!

V PRAZE SHOŘEL DALŠÍ AUTOBUS! Ve stejné ulici jako ve středu!
Play

Opět požár autobusu a opět linka 195! Za poslední dva dny shořely v pražských Letňanech dva městské autobusy. Scénář je v obou případech stejný. Máme pro vás záběry přímo z místa události! Celý článek

Kontakt

E-mail: info@ceskatelevize.cz