ireporter

AKTUÁLNÍ UDÁLOSTI POSÍLEJTE HNED A PODPOŘÍTE ZPRAVODAJSTVÍ ČT

AKTUÁLNÍ UDÁLOSTI POSÍLEJTE HNED A PODPOŘÍTE ZPRAVODAJSTVÍ ČT

19.02.2016 – Tereza Kušová

Požár, výbuch, zásah police, dopravní nehoda. Události, při kterých jste především Vy, iReportéři a svědci. A především díky Vám má pak zpravodajství České televize záběry takových událostí.

Videa posílejte přes aplikaci iReportér, která je k dispozici pro smartphony v AppStore nebo na Google Play. Příspěvky můžete posílat také přímo přes webové stránky České televize www.ceskatelevize.cz/ireporter. Jak mají videa vypadat, najdete v návodech vpravo. Nezapomeňte do popisku videa napsat, kdy a kde jste záběry pořídili.

Příspěvky, které odvysílá Česká televize, by měly splňovat jistá kritéria. Sestavili jsme pro vás několik jednoduchých pravidel, která dostanou vaše video do zpravodajství České televize!

  • Pokud jste u aktuální situace, natáčejte! Hodnota příspěvku stoupá právě díky jeho unikátnímu obsahu.
  • Natáčejte na šířku. 
  • Snažte se udržet Vaše natáčecí zařízení co nejvíce v klidu. Zapomeňte na prudké pohyby.
  • Jestliže je nezbytnou součástí videa zvuk, zkontrolujte hlasitost.

Aktuální události

V takovém případě sice nebereme ohledy na to, jak je video natočeno a že nesplňuje požadavky České televize, ale i přesto dbejte na to, abyste natočili v případě aktuální události, co nejvíce záběrů. Aplikace iReportér dokonce umožňuje video při natáčení pouze tzv. pauznout a pokračovat v natáčení při výběru jiného záběru. Nejdůležitější ale je, video poslat ihned po dotočení.

Aby video mělo zpravodajskou hodnotu, nestačí video popsat slovem požár, nehoda nebo výbuch. Musí mít zpravodajský potenciál i v tom, že okamžitě odpoví na otázku KDO, KDY KDE. Pokud takovému videu tyto informace chybí, ztrácí redakce zpravodajství čas tím, že si ověřuje informace a zjišťuje, zda se daná událost opravdu stala a kdy a kde. Takové informace ale potřebujeme od vás, od iReportérů.

Záběry od iReportérů Sandry Kapounové, Pavla Kortana a Tomáše Racka mají silný zpravodajský potenciál. Videa poslali okamžitě a do popisku dali CO a KDE. KDY se událost udála, se v takovém případě dá zjisti snadno a rychle, ale i přesto je důležité, abyste do poznámky k videu na příklad přidali: "Natočeno v 16 hodin odpoledne." Pak víme, že při přijetí videa v 16:30 je video staré pouhou půl hodinu. Videa v takovém případě jsou do další půl hodiny odvysílána na kanálu ČT24.

I když je to nepovinná informace, budeme rádi, když jako iReportéři budete uvádět na sebe i telefonní číslo, abychom Vás v případě nejasností mohli ihned kontaktovat.

STAŇ SE DIVÁCKÝM REPORTÉREM ČESKÉ TELEVIZE

CHCI SE STÁT REPORTÉREM
 

To nejlepší z ireporter.cz

EVROPSKÝ DEN TÍSŇOVÉ LINKY 112

EVROPSKÝ DEN TÍSŇOVÉ LINKY 112
Play

Víte, kam voláte, když vyťukáte na telefonu 112? Víte, že linka je zadarmo? A víte, že v 40 procentech volají lidé jen poplašné zprávy? A víte, že není náhoda, že právě dnes tato linka má svůj den? Linka 112 = 11. 2. Celý článek

V centru Prahy hořel autobus. Na místě natáčela naše iReportérka

V centru Prahy hořel autobus. Na místě natáčela naše iReportérka
Play

U hotelu Imperiál v pražské ulici Na Poříčí ve středu večer hořel výletní autobus. Záběry z místa i zásah hasičů natočila Lenka Petruželová. Celý článek

Zahraniční situace ohledně koronaviru pohledem českých studentů!

Zahraniční situace ohledně koronaviru pohledem českých studentů!
Play

V únoru 2020 se studenti CMTF UPOL a Caritas VOŠ sociální v Olomouci vydali v programu ERASMUS na tříměsíční zahraniční praxi. Navštívili tyto země: Srí Lanka, Tanzanie, Řecko, Gruzie a další země. Při pobytu je bohužel zastihla pandemie koronaviru, a tak se po vlastním uvážení rozhodli všichni vrátit se zpátky do Čech. Před svým odjezdem nebo už v domácí karanténě natočili tyto videa, kde popisují koronavirus v jednotlivých zemích. Celý článek

Kontakt

E-mail: info@ceskatelevize.cz