Místo, kde jsou filmy doma

Události ze světa filmu, úspěchy a ocenění

O Oscara bude bojovat Šarlatán

13. 10. 2020

Česká filmová a televizní akademie, udílející každoročně České lvy, vybrala kandidáta na Oscara za Českou republiku. O nejprestižnější filmovou cenu bude v mezinárodní konkurenci usilovat koprodukční film ČT Šarlatán.

Film, inspirovaný skutečnými osudy léčitele Jana Mikoláška, natočila režisérka Agnieszka Holland. Do titulní role obsadila Ivana Trojana a jeho syna Josefa Trojana. Film byl uveden v premiéře na letošním 70. ročníku Berlínského mezinárodního filmového festivalu – Berlinale, v českých kinech byl od 20. srpna. Akademici v letošním roce vybírali z 10 českých hraných a dokumentárních filmů.

Film Šarlatán vznikl v česko-irsko-polsko-slovenské koprodukci. Scénář napsal dlouholetý spolupracovník Filmového centra ČT Marek Epstein. Dramaturgem a kreativním producentem ČT byl Jaroslav Sedláček. „Bylo mi potěšením a ctí po Hořícím keři točit opět v Česku, které je mému srdci nejbližší," říká režisérka Agnieszka Holland, absolventka pražské FAMU.

Výsledky Oscarů budou zveřejněny na slavnostním ceremoniálu 93. ročníku cen americké Akademie filmového umění a věd 25. dubna 2021 v Los Angeles.

Další zprávy:

 • Film Můj pes Killer získal Slnko v sieti 2014

  29. 4. 2014

  Autorské drama režisérky a scenáristky Miry Fornay Můj pes Killer získal slovenskou Národní filmovou cenu Slnko v sieti 2014. Filmařka cenu osobně převzala 26. dubna na jevišti historické budovy Slovenského národního divadla. Kromě ceny za nejlepší film získala Fornay i cenu za nejlepší režii a scénář.

 • Snímky z Brna na festivalu Finále Plzeň

  29. 4. 2014

  Právě dokončený televizní film Osmy, první díl ze seriálu Kriminálka Staré Město II, dokumenty Počátky, Show!, Kauza Cervanová a další pořady prezentují brněnské studio České televize na právě konaném 27. ročníku festivalu Finále Plzeň.

 • Česká televize představí ve Varech místo, kde jsou filmy doma

  28. 4. 2014

  Česká televize se v letošním roce podílí na pětadvaceti koprodukčních hraných i dokumentárních filmech. Své novinky představí spolu s tvůrci tam, kde jsou filmy doma, v Domě České televize na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary. Vedle interaktivního programu pro návštěvníky zprostředkuje Česká televize dění z Karlových Varů i televizním divákům.

 • Cesta ven v Cannes

  23. 4. 2014

  Po dlouhých 16 letech vrací český celovečerní film do Cannes

 • Trabanti slaví 10 000 diváků venkovní projekcí zdarma

  28. 3. 2014

  Koprodukční film České televize Trabantem až na konec světa vidělo za první dva týdny v kinech více než 9 000 diváků.

 • Televizní premiéra filmu Posel

  26. 3. 2014

  Příběh třicátníka Petra s názvem Posel se poprvé představí na televizních obrazovkách. Film natočil v brněnském studiu České televize Vladimír Michálek podle scénáře Marka Epsteina. V kinech byl uvedený před dvěma lety. Televizní premiéra ho čeká v pátek 28. března 2014 v 21:00 na ČT2.

 • Osm českých filmů v Hong Kongu

  24. 3. 2014

  …a mnoho dalších na jarních mezinárodních filmových festivalech

 • Koprodukční film ČT MALÁ Z RYBÁRNY se úspěšně představil v Lyonu

  24. 3. 2014

  Produkční tým společnosti MIRACLE FILM spolu se zahraničními koproducenty –Marlen Media Group (SR) a Les Trois Ours (Francie) úspěšně prezentoval společný projekt – celovečerní loutkový film režiséra a výtvarníka Jana Baleje Malá z rybárny (projekt ve výrobě) na jednom z největších koprodukčních setkání animovaného filmu v Evropě, CARTOON MOVIE, který se koná od roku 1999 ve francouzském Lyonu.

 • Do Švandova divadla míří filmař Bard Breien, vyznavač negativního myšlení

  17. 3. 2014

  Norský režisér Bard Breien, autor slavné komedie Kurz negativního myšlení, se opět vrací do Prahy. Host letošního Febiofestu, na němž uvede svůj nejnovější celovečerní film Detektiv Down natočený loni v pražských exteriérech, se českému publiku tentokrát představí i osobně - jako host Scénických rozhovorů ve Švandově divadle.

 • Film Křídla Vánoc uspěl v hudební anketě Žebřík

  16. 3. 2014

  Koprodukční snímek České televize vyhrál ve filmové kategorii a skladbou roku se stala píseň Cesta, která v něm také zazněla. Na druhém místě mezi filmy se umístila komedie Revival.

 [ 151 - 160 ]  [ 161 - 170 ]  [ 171 - 180 ]  [ 181 - 190 ]  [ 191 - 200 ]