Místo, kde jsou filmy doma

Události ze světa filmu, úspěchy a ocenění

Ve Varech vznikal vánoční film o různých podobách lásky. Představí se v Domě ČT.

7. 7. 2017

Režisér Vít Karas a herci Jan Vondráček či Vítězslav Jandák zítra spolu s dalšími tvůrci představí nový vánoční film České televize Přání k mání. V Domě České televize v 15:00 prozradí i to, na jakých místech v Karlových Varech snímek vznikal.

Přání k mání poetickou, hravou a humornou formou vypráví příběhy několika podob lásky: o trampotách náctiletého Alberta, který je až po uši - a hlavně neopětovaně - zamilován do sestry svého nejlepšího kamaráda, o lásce mezi Albertovými rodiči, tedy o varietním kouzelnickém duu prožívajícím krizi středního věku, a také o lásce rodičovské, kdy se floutek a lamač dívčích srdcí Bosák junior snaží získat pozornost a lásku svého otce, mocného hoteliéra. Albert a všichni ostatní nakonec přijdou na to, že ke štěstí není zapotřebí kouzel a magie, ale hlavně odvaha věci kolem sebe změnit k lepšímu. To ovšem neznamená, že opravdová kouzla a čáry neexistují…

Kreativní producent Jan Maxa vnímá Přání k mání jako výzvu přijít na Vánoce s něčím novým a přitom neodradit diváky, kteří v tradičním čase očekávají tradiční obsah. „Věřím, že Přání k mání je právě takovým projektem a že divákům jejich sváteční večery obohatí o nový, a přesto důvěrně známý zážitek,“ doufá Jan Maxa.

„Mou osobnost utvářely rodinné filmy, které u nás točili Jindřich Polák nebo Oldřich Lipský, a mou úplně nejoblíbenější pohádkou je Maxipes Fík. Miluju příběhy, ve kterých jsem si mohl najít určité vtipné situace, a když jsem se na ně podíval v dospělém věku, našel jsem v nich zase jiné vtipy. Mám rád tyto další rozměry a chtěl bych, aby se mi s filmem Přání k mání podařilo navázat na tuto tradici českých rodinných filmů,“ říká režisér Vít Karas a herec Jan Vondráček jej doplňuje: „Podle ukázek, které jsem zatím viděl, si myslím, že Přání k mání bude film pro lidi od osmi do devadesáti let. Své si v něm najdou jak školáci, tak jejich rodiče a prarodiče. Moje figura je zchudlý baron, podvodníček s charitou, který své děti i jejich kamarády k vlastnímu obohacování.“

„Moje postava není na první pohled ani trochu sympatická, ale nakonec se ukáže, že i milionář může milovat svého syna. Jsem za tu roli velmi vděčný, je to vlastně můj návrat před filmovou kameru po dvanácti letech,“ říká představitel hoteliéra Bosáka Vítězslav Jandák a v nadsázce dodává: „Diváci se mají opravdu na co těšit. Hrál jsem i v legendárních Třech oříšcích pro Popelku a myslím si, že právě Přání k mání může tuhle naši vánoční trvalku v budoucnu nahradit.“

režie: Vít Karas // scénář: Miroslav Adamec // kamera: Pavel Berkovič // střih: Michal Hýka // zvuk: Petr Čechák, Juraj Mravec // architekt: Ondřej Lipenský // vedoucí produkce: Ivana Jaroschy // kreativní producent: Jan Maxa // hrají: Vítězslav Jandák, Jitka Čvančarová, Martin Myšička, Jan Vondráček, Lukáš Latinák, Marián Slovák, Milan Šteindler, Adrian Jastraban, Václav Neužil, Simona Babčáková, Jan Maršál, Michaela Pecháčková, Filip Antonio, Lukáš Březina a další

Alžběta Plívová, tisková mluvčí České televize

Přílohy:

Další zprávy:

  • Kolik Cen české filmové kritiky získá ČT?

    6. 1. 2016

    Málokteré novinové články jsou mezi filmovými tvůrci tak detailně probírány jako filmové recenze. Filmoví recenzenti ve svých příspěvcích nešetří filmaře a ti v následných komentářích zase tepou autory recenzí. Někdy by se až mohlo zdát, že si občas vzájemně ani nemohou přijít na jméno. Naštěstí se každoročně pořádají Ceny české filmové kritiky, kdy nastane klid zbraní. Recenzenti totiž (navzdory všem svým předchozím kritickým výtkám) každý rok nakonec najdou filmy, kterým chtějí udělit své ceny. A filmaři si pro ceny od českých filmových kritiků zase moc rádi chodí.

  • Film Ani ve snu! vybrán na Berlinale 2016

    5. 1. 2016

    Mezi 13 hranými filmy, které byly v prvním kole vybrány do oficiálního programu 66. Berlinale je i koprodukční snímek ČT Ani ve snu! Film producenta a režiséra Petra Oukropce se spolu s 12 dalšími tituly ze 14 zemí dostal do berlínské soutěžní sekce Generation 14+, kam jsou zařazovány nejlepší snímky ze současné světové tvorby pro děti a mládež.

  • Česká televize přiveze do Ji.hlavy desítky nových dokumentů, některé již ověnčené cenami

    22. 10. 2015

    Česká televize, největší podporovatel tuzemské dokumentární tvorby, se na letošním ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava představí s celkem šestatřiceti původními a koprodukčními snímky. Do soutěžních sekcí festivalu je zařazeno osm z nich. Žánrovou pestrost současné dokumentární tvorby včetně nových televizních cyklů a formátů mohou diváci zhodnotit také v rámci dvoudenní přehlídky Dokument ČT v Horáckém divadle.

  • Slovinský režisér soutěží s českým filmem na nejprestižnějším španělském festivalu

    28. 7. 2015

    Deset let po úspěchu hořké komedie Štěstí Bohdana Slámy ve španělském San Sebastian byl na tento prestižní mezinárodní festival přijat do soutěžní sekce další český snímek, Rodinný film, jehož autorem je režisér slovinského původu Olmo Omerzu. Absolvent pražské FAMU natočil snímek o složitosti rodinných vztahů v češtině a s českými herci. Koproducentem filmu je Česká televize.

  • Třeštíková, Mihulová, Hádek. Koprodukční projekty České televize uspěly v mezinárodní festivalové konkurenci.

    13. 7. 2015

    Nejlepší mužský a ženský herecký výkon i nejlepší dokument. V mezinárodní konkurenci padesátého ročníku filmového festivalu v Karlových Varech uspěly hned tři koprodukční projekty České televize.

  • Koprodukční filmy České televize v Karlových Varech

    24. 6. 2015

    I letos se na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech představí řada filmů z koprodukce ČT.

  • Domácí péče a Kobry a užovky v hlavní soutěži 50. MFF Karlovy Vary

    3. 6. 2015

    Mezi sedmi světovými a šesti mezinárodními premiérami festival představí nové filmy Dietricha Brüggemanna, rumunských tvůrců Anci Damianové a Florina Serbana či debut talentovaného italského tvůrce Ferdinanda Cita Filomarina

  • Dívčí varianta Linklaterova Chlapectví a další dva projekty prošly Filmovým akcelerátorem ČT

    8. 4. 2015

    Nejlepší filmové projekty studentů pražské FAMU, písecké FAMO a zlínské Univerzity Tomáše Bati se podruhé ucházely o podporu České televize. Její Filmový akcelerátor po loňském úspěšném ročníku pořádalo Filmové centrum ČT s cílem přivést mladé talenty české kinematografie ke spolupráci s veřejnoprávní televizí a podpořit ty nejzajímavější a nejodvážnější studentské projekty, které momentálně v České republice vznikají.

  • Filmový akcelerátor 2015

    25. 3. 2015

    Česká televize ve spolupráci s FAMU, FAMO a UTB vyhlašuje pitching dosud nerealizovaných studentských hraných filmů v min. délce 15 min za účasti zástupců ČT, pedagogů a studentů filmových škol. Nejlepšímu projektu bude nabídnuta koprodukce s ČT.

  • Půl roku pod cizí identitou. Hranice osobní svobody odhalí ČT art.

    23. 3. 2015

    Dvanáct umělců si zaměnilo své identifikační průkazy. Pod cizími jmény se žení, volí do Poslanecké sněmovny, učí se pilotovat letadlo a cestují po celém světě. Svými činy vzdorují systému, jenž se snaží mít jejich životy pod kontrolou. Jak jednoduché je zneužít osobní informace o každém z nás prozradí dokumentární film Občan K., který zítra večer v televizní premiéře odvysílá program ČT art.

 [ 151 - 160 ]  [ 161 - 170 ]  [ 171 - 180 ]  [ 181 - 190 ]  [ 191 - 200 ]