Otázka týdne

Proč již není možné na ČT sledovat nejvyšší fotbalovou ligu? 

Česká televize v minulém roce kontaktovala majitele televizních práv k 1. fotbalové lize a deklarovala svůj zájem podílet se na jejím vysílání i v následujících sezónách. Navzdory tomu nedošlo v souvislosti s podmínkami prodeje k žádnému jednání.

Vývoj na trhu dlouhodobě směřuje k tomu, že dobrý sportovní obsah přichází na placené kanály. Je třeba si uvědomit, že od roku 2008 nedošlo ke zvýšení koncesionářských poplatků, přišlo omezení ve vysílání reklamy a navíc nám teď hrozí, že kvůli vládnímu rozhodnutí přijde Česká televize až o 400 milionů ročně, které bude muset hledat formou úspor. Naopak ceny práv rostou skokově. Křivky jdou tak proti sobě, že ekonomická rovina vůbec nedává logiku. 

Nastalá situace je nová i pro nás a další vývoj je a bude předmětem interní diskuze. Mimo budoucí Fortuna ligu však má Česká televize zajištěna práva na zápasy české fotbalové reprezentace do roku 2022 a dále práva na zápasy Evropské ligy s právem první volby do roku 2021. Vlastníme rovněž práva na zápasy v nové soutěži Liga národů UEFA, závěrečný turnaj EURO 2020 a mistrovství světa v Kataru v roce 2022. Divákům a fotbalovým fanouškům tak budeme i nadále nabízet zápasy z nejvýznamnějších akcí reprezentačních týmů Evropy i světa.

Seriózně jsme se snažili práva k nejvyšší domácí fotbalové soutěži získat, ale byli jsme přeplaceni, což se zkrátka stává. 

 

Chci se zeptat

Povinné údaje