Kde jsem:

Novinky

Marta Boučková — Déčkolegium — Déčko pro rodiče — Česká televize

Dětský kanál není jenom pro děti aneb Chytrému napověz…

Dětský kanál není jenom pro děti, nenechte se mýlit jeho názvem. Stejně jako slouží našim dětem, může velmi dobře posloužit i nám dospělým. Umožňuje nám bezpracně nakouknout do současného dětského světa a nejen to, nabízí i inspiraci, jak s ním držet krok.

Ne každý rodič, přestože své dítě miluje celým svým srdcem, umí do světa svého potomka přirozeně vstoupit a stejně přirozeně se v něm i pohybovat. Každý se zkrátka nedokáže vrátit zpátky do dětství a být svému dítěti nejen milujícím a spolehlivým rodičem, ale i inspirativním parťákem, se kterým je zábava. A dětský program Déčko dokáže spoustě „nedětských“ rodičů napovědět, jak na to, a ty „dětské“, kteří v dětském světě „chodit umí“, inspirovat. A to není rozhodně málo! Je to velká pomoc pro všechny milující rodiče, hlavně pro rodiče začátečníky. A rodičem začátečníkem byl každý, komu se v životě objevil první potomek.

Sama pro sebe jsem si tohle „Déčko“ překřtila na „DaR kanál ČT“. Prostě jsem dětský kanál povýšila na dětský a rodičovský. A když už jsem si dovolila takhle ho přejmenovat, nezbývá mi než za tenhle dar taky ČT hezky poděkovat.

PhDr. Marta Boučková, psycholožka