Chat s osobností

Michael Málek
Michael Málek vedoucí dramaturg Centra převzatých pořadů ČT

Ptejte se na vše kolem vysílání zahraničních hraných filmů a seriálů.

Záznam chatu z úterý 2. srpna 2005 od 15:00
franta.badura@seznam.cz: Dobrý den, pane Málku.
Zesílíte se svým týmem uvádění klasických uměleckých filmů? Např. v rámci pondělních FK.
Michael Málek: Dobrý den,
vítám všechny zájemce a hned odpovídám panu Baďurovi. Ano, máme v úmyslu posílit vysílání klasických uměleckých filmů (Fellini, Visconti, Bergman aj.), i když to nemusí být jen v rámci FK. Od září budeme např. vysílat v pondělním FK velký portrét Woodyho Allena.
Aleš: Komu z centra převzatých pořadů mohu napsat, abych se dozvěděl, zda se konkrétní film nebo seriál ze zahraničí připravuje do vysílání či nikoliv?
Michael Málek: Můžete se obrátit na mě.
Verča: Chystáte se někdy vysílat strach a hnus v Las Vegas?

(hrají Johnny Depp, Tobey Maguire, Benicio Del Toro, Cameron Diaz, Christina Ricci, režíruje Terry Gilliam, recenze třeba na http://www.volny.cz/d0st/lv.htm)
Michael Málek: Zatím jsme ho nekoupili, ale určitě se pokusíme.
Markéta: Hezký den, chtěla bych se zeptat, jestli se bude někdy na ČT vysílat americký seriál Sedmé nebe (Seaventh heaven) s Stephenem Collinsem, Catherine Hicks, Michaelem B. Watsonem, Jessicou Biel. Děkuji za odpověď
Michael Málek: Bohužel, Sedmé nebe nemáme v plánu.
jara: Nebudete opakovat seriál Ally McBealová, či Simpsonovi - ale úplně od 1.řady?
Michael Málek: Máte štěstí, budeme opakovat oba od začátku, zhruba už od října.
vp228@seznam.cz: dobrý den, budete prosím někdy dávat francouzský film Lady hamilton s M. Mercierovou a ještě Princeznu Alexandru?
Děkuji za zprávu

Marie Pazderová
Michael Málek: Bohužel, nemáme je zatím zakoupeny, ale v dlouhodobějším horizontu se minimálně Lady Hamilton objeví.
Lorin: Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, jestli nebudete někdy vysílat film "Pamatuj si své jméno". Moje mamka mi vyprávěla, že ho viděla jako malá, ale že už tento film od té doby nikdy neviděla. Měl by to být film z války, možná z koncentračního táboru.
Michael Málek: Bohužel, nevím, o který film se jedná. Potřeboval bych orig. název, případě zemi výroby.
BorekK: Chtěl bych vědět, zda se v dohledné době dočkám repríz Monty Python´s Flying Circus a Hale & Pace. Děkuji za odpověď na borek@mail.com .
Michael Málek: Zatím ne, ale klasika se po čase vždycky vrací na obrazovku, takže se dočkáte.
Květa: Dobrý den.Prosím zda budete opakovat ForestGumpa a Když muž miluje ženu.Děkuji
Michael Málek: Zatím nemáme zakoupeny, ale Forest Gump patří k nejlepším filmům 90. let, takže ho určitě ještě zopakujeme.
Petr: Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli budete vysílat
animované filmy Shrek 2, Příběh Žraloka a jiné od
společnosti DreamWorks. Ještě se chci zeptat na film
Spiderman 1 a 2. Děkuji
Michael Málek: Ptáte se na příliš nové (a drahé) filmy. Spíš je uvidíte v komerční televizi, ale až po nějaké době.
Hingiska: Dobrý den, chci se zeptat, jestli výjde dráž natočit vlastní český seriál nebo koupit třeba takový seriál, jako jsou Přátelé.
Děkuji.
Michael Málek: Ve většině případů je vlastní výroba mnohem dražší.
buri: Dobrý den, zajímalo by mě, zda-li po skončení třetí řady seriálu Odpočívej v pokoji bude hned vysílána řada čtvrtá (eventuelně pátá, která teď vrcholí v USA) a zda-li se opět setkáme v repríze s Ally McBealovou (zvláště v páté řadě, která nebyla ČT vysílána).Podle mě skvělý seriál, navíc perfektně nadabovaný.Navíc by mě zajímal Almodövarův film Zákon touhy, který u nás ještě nebyl žádnou tv vysílán, a není ani k dispozici na VHS či DVD.
Michael Málek: Odpočívej v pokoji bychom rádi odvysílali do konce, ale po třetí řadě budou jeho reprízy. Čtvrtá řada je právě v obchodním jednání. Ally McBealovou začneme v říjnu opakovat od začátku a odvysíláme i tu poslední řadu. Co se týče Almodóvara, rádi bychom odvysílali všechno, takže i na tento film snad jednou dojde. Na začátku září bude ve čtvrtečním FK Mluv s ní.
honza: Dobrýden, já bych se chtěl zeptat jestli někdy uvedete Harryho Pottera nebo Pána Prstenů?
Michael Málek: Obě filmové série už jsou v ČR prodány, ale my je nemáme.
Basketbalistka: Proč některé odvysílané filmy neopakujete??
Michael Málek: Většinu filmů zakupujeme na dvě vysílání, takže je samozřejmě opakujeme.
domics: je těžké nějaké pořady získat? děkuji za odpověď
Michael Málek: Samozřejmě, neboť tu existuje konkurence. Zejména o divácky úspěšné tituly mají zájem všechny televize.
007: co takhle 4 z tanku a pes? neplanujete?
Michael Málek: Zatím ne, ale až vznikne pamětnický digitální kanál, tak to bude jeden ze žhavých kandidátů. I když problémem je, že tento seriál pravděpodobně není dochován v české verzi.
Dáša: Dobrý den, MOC čekáme na další pokračování seriálu EWERVOOD - dočkáme se? Díky moc.
Michael Málek: Everwoodu se dočkáte, pravděpodobně od příštího roku budeme vysílat třetí řadu.
zuzi: Dobrý den. Kdo rozhoduje o tom, který pořad se bude vysílat?Můžete si vybírat?Děkuji
Michael Málek: Máme tady tým dramaturgů, kteří pokrývají všechna teritoria a sledují, co se kde šustne. Můžeme si samozřejmě vybírat, ale také na to musíme mít peníze a místo ve vysílacím schematu.
Michal: Dobrý den,
na obrazovce ČT se již dlouho objevují pouze seriály z posledních let. Uvítal bych, kdyby se reprízovaly též některé zahraniční seriály odvysílané v 70. a 80. letech. Mnohé z nich jsou moc hezké a jsou dabované předními umělci. Mám na mysli např. seriály: Marco Polo, Život Leonarda da Vinci, Markýz de Bois-Doré, Dva roky prázdnin, Tajuplný ostrov, David Copperfield, Já Claudius, a další. Opětné vysílání starších seriálů by určitě uvítalo mnoho diváků a nejen pamětníků. Děkuji za odpověď a zdravím.
Michael Málek: Máte pravdu, ale i tohle bude spíš předmětem případného digitálního kanálu pro pamětníky. Všechno se nám do vysílání nevejde, i když máme dva programy, a lidé přece jen dávají přednost novější tvorbě.
Karolka: Ahoj víte že v na primě v seriálu Rodinná pouta je postava a ta má stejné jméno jak vy
Michael Málek: Ano, vím to, i když se na tento seriál nedívám.
chatařka: díváte se na Pouta?
Michael Málek: Nedívám.
kačka: Dobrý den,
plánuje ČT reprízu nedávno vysílané Ságy rodu Forsythů?
Michael Málek: Seriál budeme opakovat, ale bude to pravděpodobně až na přelomu 2006-07.
Míša: Dobrý den, jak se máte?
Michael Málek: Mám se dobře a už jsem se přestal i potit.
Jan Pavlíček: Dobrý den.
Proč nenakupujete více z archivu Slovenské televize?
Co takhle odvysílat např. Spadla z nebe, Útěk ze zlaté země, Lékař umírajícího času nebo Alžbětin dvůr? Tyto pořady by určitě byly zajímavým zpestřením.
Děkuji za odpověď
Michael Málek: Máte naprostou pravdu, máme vůči slovenské tvorbě dost velký dluh. Snažíme se to s kolegy napravit, ale výsledky se projeví nejdřív v roce 2006.
Vendy: Dobrý den,jaký film nebo seriál byste doporučoval?
Michael Málek: Těžko říct, protože každému se líbí něco jiného. Ale určitě bych doporučil seriál Odpočívej v pokoji a třeba filmy Woodyho Allena, které budeme na podzim vysílat k jeho sedmdesátinám.
gahánek: doslechl jsem se, že bude v blízké době vysílat červeného trpaslíka, respektive jeho vysílání, je to pravda? děkuji
Michael Málek: Budeme ho znovu vysílat, ale ještě není zcela jasné, ve kterém čase to bude. Nastane to někdy před koncem roku.
Lenka*: čt1 hodně chybí zahraniční filmy poslední doby. Zatímco vy - což nechápu - se snažíte vysílat co nejvíc všemožných českých filmů, například Nova mezitím kupuje americké trháky a tím slaví mnohem větší úspěch..
Michael Málek: Máte pravdu, ale Nova kupuje i mnohem víc českých filmů než ČT. Je to dáno finančními možnostmi.
Martin: Budete vysílat poslední řadu Ally McBealové? Před lety jste ji nějak zapomněli odvysílat. Díky předem za její reprízu na podzim!
Michael Málek: Ano, budeme.
007: A co takhle Futurama, neplanujete?
Michael Málek: Ne v nejbližší době, ale uvažujeme o něm.
roger: Dobrý den, budete opakovat Červeného trpaslika (Red Dwarf) a The Incredibly True Adventure of Two Girls in Love - USA 1995
Neuvěřitelně pravdivé dobrodružství dvou zamilovaných dívek? děkuji
Michael Málek: Trpaslíka ano, Neuvěřitelné dobrodružství zatím ne.
BorekK: Ještě jedna všetečná otázka - plánuje Centrum převzatých pořadů znovuuvedení seriálů jako S nasazením života, Čtyři z tanku a pes a Horký vítr s pro mě nezapomenutelnou postavou Šurdy Šurdiloviče ? Děkuju za odpověď.
Michael Málek: Zatím neuvažujeme, ale opakuji, že to je případná potrava pro digitální pamětnický kanál, který snad vznikne.
Edita: Dobrý den ! Chtěla bych se zeptat jestli budete vysílat opět telenovely Kasandra a Esmeralda. Jesli ano tak kdy??? Předem děkuji za odpověď.
Edita
Michael Málek: Tyto telenovely jsme nevysílali a ani to nemáme v plánu. To si nás pletete s komerční televizí.
Hanáková Hana: Dobrý den, asi před 14 dny v sobotu jste měli na ČT2 opakovat pořad z předávání cen Nižninského 2004, kvůli fotbalu jste tento pořad nedávali, budete jej prosím reprízovat, byl to pro mě nečekaný umělecký zážitek - vystoupení Balletu de Monte Carlo i když nejsem žádný velký fanda baletu :) děkuji
Michael Málek: Tyto odpadlé pořady nepatří našemu Centru, ale pokud dojde kvůli zařazení sportovního nebo jiného přenosu ke změně, vždy jsou takové programy odvysílány v náhradním termínu.
martin poloch: Pane Málku,
proč má Česká televize takový odpor ke starším slovenským filmů z 50.-80. let. Vzniklo jich hodně a ne všechny byly poplatné minulému režimu. Neuvažujete o nějakém pravidelném retro okénku slovenských filmů?
Děkuji Vám za odpověď
Michael Málek: Nemáme k nim odpor, ale trochu jsme je zanedbali. Rádi bychom některé uvedli v roce 2006, jakou formou se tak stane, to uvidíme.
Veronika: Dobrý den, chci se zeptat, jaká kritéria ve vašem centru hrají roli při nákupu filmů? Můžete si diktovat, který film chcete, anebo dostanete vše v "balíku", a ten buď berete, nebo ne? Díky
Michael Málek: Když nakupujete od velkých amerických firem (Warner Bros., Columbia, Disney apod.), tak musíte nakoupit balík. V něm si samozřejmě můžete vybírat, ale nikdy nevíte, jestli dostanete všechno, co chcete, neboť je tu konkurence s velmi hlubokými kapsami. Takže se často dostanete k určitému kompromisu. Ale můžu říct, že za dobu, co tu pracuju (osm let) jsme nekoupili balík, který bych nenáviděl.
R.: Kdy se bude opakovat nebo jestli existují nové díly Červeného trpaslíka?
Michael Málek: Nové díly neexistují a ty staré budeme opakovat. Vzniká ovšem také celovečerní film Red Dwarf.
jaroslav: dobry den,nejak se asi vytratila moje otazka,zajimalo by me zda budete vysilat serialove hity posledni doby lost a desperate housewives.dale filmy mouline rouge,schindleruv seznam,matrix nebo laska nebeska?dale mi chybi filmy z knihovny fox a universal.od jakych spolecnosti vlastne momentalne nejvic nakupujete?chystate nejaky opravdovy blockbuster?a na zaver,ovlivni ubytek reklamy v ct nakup zahranicnich filmu a serialu?dekuji za odpoved.jaroslav
Michael Málek: Nevím, kam se vytratila, ale odpovídám na přeskáčku, takže to bude asi ten důvod. Oba seriálové hity jsou zatím v našich úvahách. Z filmů, které jmenujete, nemáme koupený žádný. Nakupujeme v konkurenčním prostředí, v němž jsme znevýhodněni svými možnostmi, takže nikdy nekupujeme od všech velkých společností ve stejnou dobu. Ale naposledy jsme nakoupili něco od 20th Century Fox, takže Vás snad uspokojíme. Opravdový blockbuster, to je těžká otázka, co třeba Chicago. Tak to máme. Na Vaši poslední otázku je odpověď těžká, protože příslušný zákon ještě není podepsán, pak se jedná o budoucnost za tři roky a to je opravdu ještě daleko. My bychom samozřejmě byli rádi, kdyby případný úbytek peněz z reklamy byl nějak nahrazen, tedy zvýšením poplatku. Pak se nás to nedotkne.
Vladimír Suk: Na IFFKV jsem shlédl film Todda Solondze Palindromy (jeho Štěstí jsem viděl v rámci filmového klubu na ČT 2) a od té doby mne trápí otázka: Může vůbec být misantropické dílo dokonalé, když nenávist k celému světu znamená nenávidět i ostatní, kdo ho rovněž nenávidí, třeba za to, že tak činí jiným způsobem nebo z jiných důvodů než my?
Michael Málek: Také jsem film viděl ve Varech a líbil se mi, i když ne tolik jako Štěstí. Na filozofické debaty však, obávám se, tady nemáme čas.
mediamaster: Média hlídají všechny kolem sebe. Ale kdo hlídá je?
Michael Málek: Nás hlídá parlament prostřednictvím Rady ČT.
milenka: Krásné odpoledne, už delší dobu mě zajímá, jestli se někdy ve Vaší televizi objeví znovu komedie Na strome s L de Funesem? Zatim jsem ji viděla pouze jednou již před delší dobou, děkuju...
Michael Málek: Buďte klidná, určitě se objeví, i když máte pravdu, tahle komedie se už docela dlouho nevysílala.
Jiří Červenka: Milý pane Málku, rád bych Vám poděkoval za Váš profil amerických nezávislých filmů. To je skutečně jízda! Na jednom soustředění naší firmy byl večerním programem film Muž, který nebyl. To bylo bezvadné, protože všichni byl nadšení - úsměvy, povolené kravaty a zdvižené paže nevyjímaje... pak už jsme jen bez odmlouvání nastoupili do autobusu a nechali se odvézt zpátky do hotelu. No stavěči silničních kuželů měli pak asi zase hodně napilno. Když se třeba člověk zadívá na extravagantní Peugeot 407 kombík, napadne ho, co asi chtěli tvůrci jeho prostřednictvím vyjádřit. Nakonec se spokojí s vysvětlením, že jim šlo jen o zaujetí veřejnosti. To u Vás je všechno jinak a je to jasné! Tak ještě jednou díky moc a mějte se superb!
Jiří Červenka
Michael Málek: Děkuji za uznání, vyřídím to celému týmu. Taky nás baví sestavovat Americké nezávislé léto.
Jindřich Kunc, Karlovy Vary, 24 let: Buďte zdráv, Michale. Mám velice rád Vaše nekonvenční vystupování. Vidím Vás jako naprosto svobodného člověka bez starostí. Stejně jste na mě zapůsobil i kdysi před téměř pěti lety, když jsem měl možnost vidět Vás "live" v domě sochaře Františka Bálka v Plzni. Jak to děláte, že jste stále tak vesel?
Michael Málek: Starosti má člověk pořád, ale nemám ve zvyku je každému podstrkovat. Rád kolem sebe vidím veselé lidi, takže musím jít příkladem.
Cartmann: uz sem se ptal, ale asi se to taky preskocilo: Planujete futuramu?, pokud ano , tak kdy zhruba(dejme tomu v radech pul roků) , a pote serial StarTrek: TNG
Michael Málek: Futuramu zatím neplánujeme, ale nikdy neříkám nikdy. TNG se určitě v repríze objeví, ale nebude to v nejbližší době.
oxo: dobrý den!
budete do budoucna dál přebírat zajímavé dokumenty od BBC na téma média-válka-špionáž, jak byly vysílány v nedávné době?
Michael Málek: Nemám na starosti dokumenty, ale za kolegy si dovolím odpovědět, že ano.
monika: Já jen děkuji za svělý serál Odpočívej v pokoji a přeji hodně štěstí v jednání o zakoupení 4. a snad i 5. sérii! Vy sám se na tento seriál díváte? Mnoho lidí o něm neví, ale když na něj někoho upozorním, stane se velkým fanouškem.
Michael Málek: Jsem rád, že jsou lidi, kterým se seriál líbí. Bohužel jich je dost málo, takže díky za každého, koho přesvědčíte. Sám se na něj koukám, i když v poslední době mi pár dílů vždycky unikne.
Vašek: Co říkáte na Erazima Koháka?
Michael Málek: Filmy nám zatím žádné nenabídl.
Aleš: Dobrý den, zajímalo by mě, které filmy budou vysílány v rámci retrospektivy Woody Allena.
Díky za odpověď.
Michael Málek: Máme zakoupenu téměř celou jeho tvorbu, včetně nikdy nevysílaného filmu Vzpomínky na Hvězdný prach. Na podzim půjde zhruba patnáct filmů, zejména z jeho nejlepšího období, tedy 70. a 80. let. Sledujte program.
Ziza: Co znamená, že budete vysílat velký poertrét Woodyho Allena? To bude nějaký dokument nebo série filmů, kdy každý týden dáte jeden?
Michael Málek: Bude to série filmů každé pondělí ve FK; namátkou jmenuji Banáni, Co všechno chcete vědět o sexu, Spáč, Láska a smrt, Annie Hallová, Interiéry, Vzpomínky na Hvězdný prach, Hana a její sestry, Zelig.
Ruman z Budějc: Nejdříve bych chtěl poděkovat za reprízy seriálů Haló, haló a Jistě pane ministře (premiére). Nemáte tam něco podobného z produkce BBC. Díky a jen tak dál.
Michael Málek: Připravujeme reprízu Červeného trpaslíka.
Jiří Kalaš: Jsem přesvědčen, že pokud budou v ČT lidé tak kvalitní, jako jste vy, budeme mít možnost vidět dostatek kvalitních filmů i seriálů. Především z BBC nakupujete dobré pořady. Zajímalo by mne, jaké novinky připravujete na podzim letošního roku. Nestálo by za úvahu trochu upravit vysílací schéma? Například neděle večer po desáté hodině uvádíte kvalitní pořady, které by v jiném čase měly zcela určitě vyšší sledovanost.
Michael Málek: Děkuji za uznání. Úprava vysílacího schematu to opravdu není otázka pro mě. Mým úkolem je ho naplnit. Souhlasím, že řadu kvalitních filmů vysíláme okolo desáté, ale často je to vynuceno scénami, jež nemohou být uváděny před 22. hodinou. Jestli by tyto filmy měly v jiném čase vyšší sledovanost, to je ovšem otázka do pranice a museli bychom se bavit o konkrétních případech.
Beth: Dobrý den, vím že ho vysílala tv prima, ale nebudete vysílat seriál Můj přítel Monk? děkuju za odpověď
Michael Málek: Seriál jsme původně chtěli zakoupit a byli jsme přeplaceni. Ovšem Prima s ním dost narazila, neboť neměl očekávaný divácký ohlas. Ani nevím, jestli odvysílali všechno, co zakoupili. Takže bohužel nebudeme ho vysílat.
jaroslav: filmem chicago jste me potesil,a co se tyce tech serialovych hitu,kupte to!!!mel jsem moznost sledovat v nemecku,vypalite ostatnim rybnik!ja bych opravdu nevahal,hlavne desperate housewives maji uspech zarucen,samozrejme to chce velkou promotion.kupte to!!!jaroslav
Michael Málek: Oba seriály znám, ale všechno má také obchodní stránku. Dovedete si představit, že seriál s patnácti nominacemi Emmy asi není za babku.
Michal: Digitální archívní kanál, pokud vznikne, uvítám a určitě se na něj budu často dívat. Chtěl bych ale upozornit na to, že v archívu jsou některé skutečné klenoty, neprávem opomíjené, které si nezaslouží, aby byly odsunovány jen jako pamětnické do zvláštního šuplíku. Knihy klasických spisovatelů, které prověřil čas, se také vydávají v nových reedicích. Pouze v našich televizích (myslím to obecně, nemám na mysli pouze ČT) se přezírá tvorba, kterou vytvořily minulé generace umělců. Divák dnes nemá ani možnost posoudit, jestli ta současná televizní tvorba je lepší, než ta dřívější. A to není dobře. Mějte se hezky, zdravím.
Michael Málek: Máte pravdu, za archív ČT mluvit nemůžu, ale vím, že je to také otázka, v jaké kvalitě se co dochovalo. Pokud jde o starší filmy, jsem jejich velkým příznivcem (a nejsem tu sám). Snažíme se představit řadu nikdy neuvedených klasických titulů nebo zopakovat i ty známé. Abych Vás navnadil, budu jmenovat některé filmy, které připravujeme: Hrozny hněvu (1940, r. John Ford), Útěk v řetězech (1958, r. Stanley Kramer), Nashville (1975, r. Robert Altman - u nás překvapivě nikdy neuvedeno!), Laura (1944, r. Otto Preminger) a řadu dalších.
Cartmann: Dobrý den, chtel bych se zeptat , zda planujete seriál Starsky and Hutch a Charlieho andilky (nemyslím filmy, ale puvodni seriály)
Michael Málek: Původní seriály neplánujeme.
Eva: Chystáte s v budoucnu vysilat Pianistu s Adrianem Brodym?
Michael Málek: Rádi bychom.
Beth: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli uvedete americký seriál Futurama, který měl ve světě docela úspěch a u nás, i když ještě nebyl odvysílán, má také dost fanoušků. Je od tvůrce Simpsonových. Děkuji
Michael Málek: Víme o něm, ale zatím ho neplánujeme. Jedním z důvodů je paradoxně i to, že budeme znovu opakovat Simpsonovy (přes 300 dílů!) a naše schema není nafukovací.
Pretty: Co například vysílání takových skvělých pořadů jako Parker Lewis musí vyhrát?
Michael Málek: Už jsme odvysílali dvakrát.
Hana: Dobrý den, velice nás zaujal seriál BBC Šest v tom.Mám velice kladné ohlasy i z našeho okolí.Budete ho prosím opakovat? Děkuji za odpověď.Hana
Michael Málek: Ano, budeme.
Slečna Šťastná: Zajímalo by mě, co vás v životě nejvíc uspokojilo. Kde jste se cítil nejšťastnější a který film vám přirostl nejvíce k srdci.
Michael Málek: Těžká odpověď na těžkou otázku. Odpovím však s dovolením jen na poslední část, a to Vám ještě vyjmenují víc filmů, které mám moc rád - Manhattan (1979), Stopaři (1956), Divoká banda (1969).
kasal@uochb.cas.cz: Asi to neni otázka pro Vás, ale nevíte, proc takový krásný seriál, jako je "Ano, pane ministře" se vysílá v nepravidelných a nepředvídaných termínech. Kdyby byl aspoň v noci reprisován!
Saša Kasal
Michael Málek: Máte pravdu, není to otázka pro mě, ale musím říct, že každý díl má okamžitou noční reprízu okolo jedné v noci.
Radek Ondráček: Vážený pane,
v 70. letech vysílala ČST vynikající francouzský seriál Tajuplný ostrov. Neuvažujete o jeho zakoupení? Myslím, že by se líbil i dnes.
Michael Málek: Nevím, jestli by se líbil, ale neuvažujeme o něm. Zase je to námět pro už zmiňovaný digitální pamětnický kanál.
Ota ze Špičáku u Železné Rudy: Dorý den,prosí co připravuje Česká televize z převzatých pořadů na konec léta a do konce roku?
Michael Málek: Cyklus filmů Woodyho Allena, cyklus Brigitte Bardotové ve Filmových návratech, opakování seriálů Ally McBealová a Simpsonovi. Nové filmy jako Chicago, Hodiny.
Jirka-Praha: Neuvažujete o vysílání málo známého filmu se Sandrou Bullock "Věc zvaná láska"? Určitě by zaujal!
Michael Málek: Z hlavy nevím, který to je, ale podívám se. Díky za tip.
jaroslav: urcite budou ty serialy levnejsi nez ceske.na druhou stranu prave do ovencenych serialu by ct mela ty penize dat,i kdyz nejsou urcite za babku.takovych zase moc neni,navic byste dobre navazali na serialy jako je ally,pratele,simpsonovi nebo sex ve meste.
Michael Málek: Já Vám rozumím, ale právě ty seriály, které jmenujete, nejsou až tolik sledované, i když mají určitou kultovní oblibu. Takže za spoustu peněz nedostanete nazpátek ekvivalentní program. Až budeme bez reklamy a budeme žít z tučných poplatků, pak to lehce uděláme.
Ivan: Zajímalo by mě, zda odvysíláte nějaké francouzské filmy - Prožít si své peklo (s A.Girardotovou), Léčba šokem (s A.Girardotovou a A.Delonem). Pak bych rád zase viděl filmy Snídaně u Tiffanyho či Hádej, kdo přijde na večeři. Můžete mi k nim něco říct?
Michael Málek: Žádný z těch čtyř nemáme koupený, ale všechny už jsme v minulosti vysílali. Nezbývá než abych z těchto teritorií prozradil nějaké obdobné filmy, takže z Francie např. uvedeme komedii Oscar (další film z Funesem, který poměrně dlouho nebyl vysílán), rytírnu Zlatý salamandr z Jean-Claudem Pascalem, čtyři filmy s Bardotovou (včetně slavného A Bůh... stvořil ženu) a z amerických snímků 60. let např. To je ale bláznivý svět, Topkapi, Bandolero.
Jan Král: Dobrý den, nepočítáte s vysíláním krátkých pohádek či filmů pro děti v angličtině. S různou úrovní obtížnosti? Děkuji.
Michael Málek: Naše centrum ne, ale vím, že kolegové z dětské redakce jednají o podobných věcech. Zkuste se obrátit na ně.
Míša: Budete ještě někdy dávat v televizi seriál Čas dluhů s Lucii Bílou?
Michael Málek: To není převzatý pořad, takže nespadá do mojí kompetence. Bohužel, nevím.
Jirka: Uvažovali jste o portrétech hereckých osobností jako - Šukšin, Tabakov, Smoktunovskij, Čurikovová, Bondarčuk, Tichonov?
Michael Málek: Uvažujeme, zvláště v ruské oblasti máme taky velké dluhy.
Jana: Nechystáte se znovu po mnoha letech uvést tuším,že rumunský dvojdílný pohádkový muzikál Veronika?Viděla jsem ho asi před 4 lety na slovenské tv a líbil se mi stejně jako kdysi v mém dětství.Děkuji za odpověď.
Michael Málek: Nechystáme se, ale děkujeme za tip.
trpaslík: díváte se na seriál hvězdná brána?
Michael Málek: Nedívám, neboť v odpoledních hodinách se musím věnovat práci.
marketa: Objeví se nějaké nové zahraniční seriály , a naopak zmiznou některé seriály z obrazovek.
Michael Málek: Uvedeme sitcom, který navazuje na Přátele a který se jmenuje Joey. Jinak, určitě jste si všimla, že zahraniční seriály nepatří právě k páteři vysílání ČT. Ty, které vysíláme ovšem často vydrží hodně sezón (rekordmanem jsou Simpsonovi - už je patnáct řad), takže na ty nové nám nezbývá tolik místa.
Ivan: Ještě malý dotaz k americké tvorbě - zopakujete ještě film Duch a seriály Ptáci v trní a Městečko Twin Peaks?
Michael Málek: To jsme všechno už několikrát hráli, ale samozřejmě se k nim někdy vrátíme. Nebude to ale v dohledné době.
David: dobry den chtel bych se zeptat na nove filmy a serialy dekuji
Michael Málek: Pokud sledujete moje odpovědi jiným, tak snad máte nějakou představu. Jinak se můžete zeptat konkrétně, rád odpovím.
David: Dobrý den.Budete opakovat it.seriál Chobotnice?Díky
Michael Málek: Budeme ještě opakovat X. řadu (což jsou dva díly, jestli se nepletu). O opakování celého cyklu zatím neuvažujeme, ale není to vyloučeno.
Na závěr bych chtěl poděkovat všem účastníkům chatu. Omlouvám se těm, kterým jsem neodpověděl. Bylo to proto, že odpovědi na jejich otázky neznám. Mějte se všichni hezky a zase někdy nashledanou.
Hledej pořad:
...více