Poslední chaty:

Chat s osobností

Marcela Augustová
Marcela Augustová moderátorka večera Pomozte dětem!

Záznam chatu ze čtvrtka 28. března 2002 od 14:00
ANONYM: jak se máte???
Marcela Augustová: Děkuju dobře.Jinak přeju dobré odpoledne a hezké jaro.
VáCLAV VOZNICA: Pomozte mi!Když jsem byl ještě malej kluk, nosil jsem s sebou šíp a luk! Teď už mě luky nebaví, ani "TKM" nenaladím, a tak se tě Nagano ptám: Kde tě naleznu "pioněrská lastovičko"? Kde konečně najdu hranici tvého vkusu či lépe řečeno "morálního ..busu"?
Marcela Augustová: Vy jste dělal celej život jenom jednu, pořád stejnou věc ?
čECHMANEK: Paní Marcelko,chtěl by se zeptat na tuto věc: Kolik máte děti a jak se jmenujou? Děkuju za odpověď
Marcela Augustová: Mám dva kluky. Staršímu je 13, jmednuje se Lukáš. Kryštofovi je 9.
ANONYM: Dobrý den, nechybí Vám soutěž Hry bez hranic?
Marcela Augustová: Nedávno jsem viděla opakování. Nechybí mi to. Dneska dělám něco úplně jiného, ale byla to dobrá zkušenost - s lidmi - poznala jsem tam třeba Aleše Valentu - s jazyky i s tím, jak pracují jiné televize v Evropě.
ANONYM: Zdenek Sverak nekde rikal, ze nejdriv "Paraple- Dobrocinnou akademii" uvadel spis z kolegiality a kvuli profesi, pak ze to pocitil jako potrebu "fakt neco delat". Tusim, ze Pomozte detem uvadite letos poctvrte (je to tak?). Jak je to s Vami? Diky, johan
Marcela Augustová: Kdyby to nebylo tak, jak říká pan Svěrák, byl by člověk nejspíš na velikonoční pondělí doma s rodinou. Myslím, že podobnmě to berou všichni, kdo se na pořadu podílejí - ať jsou nebo nejsou vidět. Já osobně se těším.
ANONYM: Děkuji že existuje tato prospěšná akce. Sám vím jak je těžké organizovat něco pro děti. Spolupořádám akce pro nevidomé děti a vím jak je těžké sehnat finance... takže jsem rád že tato akce existuje
Marcela Augustová: Já jsem ráda, že existují lidi jako vy. Držím palce a neztrácejte vytrvalost - i kdyby se věci zadrhávaly.
ANONYM: Ahoj Marcelko, zdravím z Liberce,chtěl bych se tě zeptat, jak se ti žije u nás pod Ještědem?
Marcela Augustová: Dobře. Jinak bych tu nebydlela. V Praze můžu pracovat, ale žít tam neumím. Proto jsem rozhodnutá pro Liberec. Mám ráda hory.
ANONYM: Dobrý den, co mi můžete povědět o Vojtovi Bernatským? Je svobodný? A co Jolana Voldánová, proč se její syn jmenuje zrovna Vojta? Děkuji za odpovědi. Jinak vám přeji krásný den.
Marcela Augustová: Teď mám pocit, že jsem výzvědná služba. Jolaně se nejspíš jméno Vojta líbí. A Vojta Bernatský se zase líbí mnoha slečnám a paním.
ZBYNěK: Dobrý den, řekl bych, že Vaším nejoblíbenějším měsícem v roce je srpen...?
Marcela Augustová: Dobrý den - v srpnu jsem se narodila, ale jinak mám radši zimu. I když popravdě řečšeno - snažím se být ke všem měsícům spravedlivá.
ANONYM: DOBRY DEN!!
Marcela Augustová: Taktéž zdravím.
ANONYM: Cau,jak se vede?
Marcela Augustová: Čau, už jsem říkala - dobrý.
NOVY_VERSACE: jistě mate radost z toho ,že svym přičiněnim pomahate dětem
Marcela Augustová: Člověk si prostě dá nohy na zem a uvědomí si, že si vůbec nemá na co stěžovat, protože všechny naše takzvaně normální problémy jsou proti jejich příběhům titěrné. Navíc mě s těmi dětmi a jejich rodiči nebo blízkými baví točit.
MARCELKA: Ahoj. Chci se zeptat, jak by jste řešila takovouto situaci: Máte ráda kluka, který vás odmítá a přitom se vám zdá, že vás má také rád. Pak se dozvíte, že má velmi vážné osobní problémy ale vám je nechce říct a nechce s vámi mluvit. Jak by jste to vyřešila??? Moc děkuji za odpověď. Marcelka
Marcela Augustová: Nejsem psycholog a věci v životě řeším spíš přímočaře. Buď se zeptám nebo vydržím trpělivě čekat.To vám ale asi moc nepomůže. Tak ať to dopadne, jak chcete.
ANONYM: Vrátíte se ještě k natáčení Her bez hranic?
Marcela Augustová: Myslím, že už ne. Portugalská moderátor Eladio je sice moderoval asi 20 let, ale to bych snad ani nemusela.
BIOCHEMIE: Myslite si,ze se Tomas Hanak vsadi,ze na konto Pomozte detem v letosnim rocniku pribude 11 mil.Kc
Marcela Augustová: Ta sázka - to bude pro nás oba oříšek. Uvidíme. Necháme tomu volný průběh.
ANONYM: Nazdar Marcelo!
Nechceš se dát na peříčko?
Marcela Augustová: Tos uhod.
KUřE: Ahoj Marcelo,
moc si Tě vážím a obdivuji to co děláš. Zajímalo by mě jak ses k tomuto projektu dostala a jak vznikla myšlenka uspořádat tento projekt. Už ses někdy v tomto ohledu setkala s negativní reakcí? Jak vnímáš postoj naší veřejnosti k podobným akcím? Loni si stříhala Tomáše Hanáka, budeš i letos dělat něco podobného?
Zatím se měj. Markéta. Doufám, že nevadí to tykání.
Marcela Augustová: Nevadí.Jak jsem se k projektu dostala,jsem říkala o kousek výš. Všechno vzniklo v BBC. ČT ten projekt převzala.s vysloveně negativní reakcí se setkávám výjimečně. Ale podezřívaví a závistiví lidé jsou a budou. Obecně myslím, že se to s veřejností lepší - učíme se.Jinak tu letošní sázku musíme ještě doladit. Něco na Tomáše vymyšleného mám.
ANONYM: Uz mate pripravena vajicka???
Marcela Augustová: My už 4. rok velikonoční oslavy moc nevedeme - vajíčka barví babička, hlavičku peče babička. Já se jen učím scénář a všechny ty její dobroty konzumuju.
ZITA: mohu peníze posílat po celý rok.Už jsem poslala 1. SMS a až budu mít svůj mobil budu posílat jednu za druhou.
Marcela Augustová: Skvělý dík.
ANONYM: Jak se vám pracuje s Tomášem Hanákem? Kdyby vás požádal, šla by jste s ním do postele? Dík za odpovědi. *Kosmonaut*
Marcela Augustová: Pracuje se mi s ním dobře. Stačí ? Vy, Kosmonaute, chodíte do postele s každou, která vás požádá ?
ANONYM: zdar
Marcela Augustová: zdar
SKIPI: Cože???
Marcela Augustová: Nerozumím.
ANONYM: Dobrý den, jak to delate, ze porad tak dobre a "naladene" vypadate? Mate to stesti, ze jste pohodovy clovek od prirody nebo je to jen a jen profesionalita? Kazdopadne vyzarujete pozitivni vlny :o) Zdravim, Hanka
Marcela Augustová: Asi mám kliku - aspoň v nečem.Proč byste se měla v Událostech nebo v Kuřeti dívat na nakyslou a zpruzenou moderátorku. A proč bych si já měla takhle komplikovat život. Vlny na sobě nepozoruju.Taky zdravím.Marcela
MS NEMCICKA: Paní Marcelo.Naše mateřská škola chce připravit akci Děti dětem,spojenou se zábavným odpolednem pro všechny děti z okolí.Budeme zde prodávat drobné výrobky dětí, pozveme
sokolníka,bude zde skákací hrad,táborák atd.Také sbíráme celoročně sběr.Výtěžek chceme dát Kuřeti.Termín - červen 2002.Jsme z Prahy 4.Přišla byste také? Alena Slípková
Marcela Augustová: Ráda - jen záleží na konkrétním datu. Když tak se ozvěte na televizní mail nebo napiště.Díky.
ANONYM: dobry den, co rikate na pusobeni nekterych svych byvalych kolegu na komercnich televiznich stanicich? neni Vam lito, ze jsou nyni "slavni" a maji "vice penez"?
dekuji
jiri
Marcela Augustová: Dobrý den - já bych se na komerční televizi asi necítila. Zřejmě je to na mě vidět, protože žádná nabídka taky nepřišla. Takže líto mi to není.Myslím, že práce se ani tak nedělí na komerční a veřejnorpávní, ale na dobrou a nedobrou. Mějte se . Marcela
ANONYM: Jak se vám uvádějí televizní noviny a jste v životě opravdu šťastná? Nemáte žádné problémy? Svěřte se.
Lalik
Marcela Augustová: Události mě baví a šťastná vcelku jsem, ale jestli z toho soudíte, že nemám žádné problémy, tak vám závidím.řekla bych, že žiju obyčejný život s plusy i mínusy. M.
JUDEWARE: Milá Marcelko, zajímalo by mě , jak často se dostaneš k vyřízení své "firemní" pošty(marcela.augustova@ceskatelevize.cz). Psal jsem na tuto adresu jedno rozvláčnější psaní a odezva žádná. Taková věc člověka trochu mrzí, zvlášť od tak sympatické osůbky. Petr de Zviqov
Marcela Augustová: No, snažím se to číst dost často. Zkusím se polepšit - teda, pokud jste nepsal něco, co by mě pekelně naštvalo.M.
GDULINKA: Vídáte se ještě se svou bývalou kolegyní Libuší Šmuclerovou-Kotherovou? Co vůbec říkáte její následné kariéře a životu?
Marcela Augustová: S Líbou jsem se neviděla už hrozně dlouho. Je nepochybně velmi schopná a ambiciózní a její dnešní postavení tomu odpovídá.Já taková nejsem.
ANONYM: Myslel jsem to, zda by jste šla, kdyby on chtěl.. *Kosmonaut*
Marcela Augustová: Na to jsou dva - ale to snad víte.
ANONYM: Kovboj přijde do baru a pta se, kdo mu sebral koně, kterého měl před barem. Nikdo neodpovídá. Kovboj se rozčílí a zařve na celý sál: "Sakra, kdo mi sebral toho koně! okamžitě se přiznejte nebo udělám to co můj děda, když mu před lety ukradli koně!!!!" To už chlapi nevydrží a řeknou, že ho má za rohem. Pak, když už je kovboj v klidu, se ho ptají, co udělal před lety jeho děda. Kovboj s klidným hlasem řekl: "Šel domu pěšky...."
Marcela Augustová: Dík - vezmu si to k srdci - užitečná životní rada.M.
ANONYM: Dobry den,
jake mate zajmy,jakou poslouchate muziku,delate nejaky sport?
Marcela Augustová: Dobrý den - ráda lyžuju, hraju tenis a jezdím na kole. Muzikou mě spíš zásobujou kluci, ale ty jejich kapely já moc neznám. Mně se líbí třeba U2, z našich Vláďa Mišík, Hana Hegerová, Horáček - Hapka atd. Prostě klasika.
ANONYM: Dobrý den, jak se Vám spolupracuje s T. Hanákem? Naladila jste se snadno na "sklepáckou" vlnu?
Marcela Augustová: Dobrý den - dělá se s ním dobře. Každý jsme jiný, i když sklepácký humor mi vyhovuje. Tomáš je živel, já mám na starosti čísla, fakta, rozhovory a záchranu situací, kdy něco nevyjde. Přesto, řekla bych, se u toho oba bavíme.
ANONYM: Máte ráda kuřata? :o)
Marcela Augustová: Grilovaný, v domácí marinádě...ňam.
ANONYM: Dobrý den, jaký máte vztah k internetu? Používáte? Baví Vás to? Chatujete častěji?
Marcela Augustová: Dobrý. Jsem úplně bežný uživatel, ale baví mě v něm hledat různé informace, které zrovna potřebuju. Na chat moc často nechodím. Doma okupujou počítač kluci - já se tomu věnuju spíš, když mám chvilku v práci. Myslela jsem, že se to nikdy nenaučím používat - a prosím.
ANONYM: Chci se zeptat, jestli jste si jistá, že peníze jdou skutečně tam, kam mají. Jestli se třeba po cestě někde nerozkutálejí? Děkuju za odpověď, Klára
Marcela Augustová: Na dělení peněz se shcízí nekolik komisí - pro Prahu, Čechy, Moravu a pro individuální žádosti. Jsou v nich Lidi z NROS, z ČT a médií, odborníci.Ti pořád rotují, takže nejsou nikdy ve stejné komisi, aby nenadržovali. Navíc myslím, že NROS má jako nadace velmi slušnou pověst. Já věřím. Viděla jsem na vlastní oči ty lidi, kterým vybrané peníze pomohly a viděla jsem i jejich radost a úlevu, že bude o něco líp.Marcela
MIKULáš: Chcete se ještě vdát a mít dítě?
Marcela Augustová: Nechte mi nějaké tajemství. M.
ZUZA: Jak zvladate kluky pri takovem pracovnim vytizeni? Pomaha vam nekdo? Rodice?
Marcela Augustová: Kluci už jsou dost velcí a samostatní. Dřív mi hodně, ale fakt hodně pomáhala maminka. Vynyhrazuju jim to, když nemám práci a jsme spolu doma. Tenhle model jsem vedla vlastně vždycky a nepřipadá mi zas nějak moc neobvyklý.
ANONYM: Nemrzí vás, že se neobjevujete na titulních stránkách a listech rozličných i bulvárních časopisů. Petr. P
Marcela Augustová: To teda fakt ne. Já se nerada fotím a radši se ptám než odpovídám. Jsem spíš introvert, bydlím pod Jizerkama a na mejdany a párty v Praze nechodím.Tím je to dané. Marcela
ANONYM: Co říkáte vývoji v České televizi po jistých týdnech na přelomu tisíciletí?
Marcela Augustová: Jednou větou se dá říct, že se to uklidňuje a že snad bude konečně klid a čas na práci. Ale to je fakt jen jedna věta. Jinak je to hodně dlouhý hovor.
RůžENA: Kolik peněz nebo co cenného byste musela dostat, abyste si nechala narůst dlouhé vlasy?
Marcela Augustová: To není za prachy ani za cennosti - takhle mi to vyhovuje.Nemusím se moc česat a můžu se pořád sprchovat. Jednou jsem na studentském divadle měla dlouhou paruku a byla to dost sranda. Jinak se loučím a mířím ku Liberci. Držte nám v pondělí palcee. Díky. Hezký velikonoce. Marcela Augustová
Hledej pořad:
...více