Související pořady:

Chat s osobností

Veronika Žilková
Veronika Žilková herečka

Retro seriál Vyprávěj je pohled do naší nedávné historie prostřednictvím osudů rodiny Dvořákových. Díky vzpomínkám vypravěče Honzy se před diváky odvíjí sága rodiny v průběhu roků, rozplétá se poutavá mozaika lidských osudů a vztahů tří generací. Veronika Žilková v seriálu představuje Věru Nedbalovou.

Vzpomínkové listování rodinným fotoalbem od roku 1964 do současnosti sledujte každé pondělí ve 20.00 na ČT1.

Web seriálu Vyprávěj »

Záznam chatu ze středy 11. listopadu 2009 od 13:00
Petra: Stýská se Vám po něčem ze starých časů?
Veronika Žilková: Dobrý den, zdravím všechny, co se rozhodli strávit čas se mnou. Ze starých časů se mi stýská po dobrých mezilidských vztazích. Paradoxně v době totality normální lidé, tj. nestraníci drželi víc při sobě proti úspěšným straníkům. Více si pomáhali, více spolu komunikovali, mnohdy netušíc, že třeba jeden z nich to donáší STB.
David: Dobrý den, jak se díváte na ten "fenomén" nostalgie, který seriál vyvolává?
Veronika Žilková: Asi jste mladý, když je to pro Vás nostalgie. Tzn. vzpomínka na něco dávno minulé. Pro mě to zas tak dávno není. V roce 1961 jsem se narodila, v roce 67 jsem šla do první třídy a to je přece nedávno. (smích)
marcelka: Mluvíte kostymérkám a maskérkám do práce? Přeci jen si tu dobu pamatujete....
Veronika Žilková: Nemluvím, nejedná se o dokument, ale o jemnou stylizaci. jinak bych nemohla hrát někoho ve věku mezi 25 - 70 lety.
Evelýna: Dobrý den, paní Žilková, je něco, co Vás na Vaši postavě rozčiluje?
Veronika Žilková: Ano, já bych pana Štěpničku už dávno nakopla. Teda já v civilu. Proto jsem také dvakrát rozvedená.
Dana: Dobrý den, máte doma ještě nějaký retro kousek? Nábytek, oblečení apod.
Veronika Žilková: Ano, protože mám stejnou postavu jako v sedmé třídě. Mám na chalupě oblíbené kousky, které k hrůze své dcery Agáty nosím, ale jen do lesa. Např. háčkovaný klobouček.
Dana: Dobrý den, která postava ze seriálu ej Vám nejsympatičtější?
Veronika Žilková: No přece moje (smích)
Maruška: Dobrý den,
je Vám něčím postava Věry Nedbalové blízká?
Veronika Žilková: Ano. Naletěla nevhodným mužům.
Maruška: Dobrý den,
v každém díle Vám to moc sluší!
Hrajete na nějaký hudební nástroj?
Veronika Žilková: Maruško, napište si do deníčku bod za dobrý skutek. Potěšila jste stařenku. Přišlo mi to na hranici trapasu, že hraju mladší naivku.
Lucka: Dobrý den, paní Žilková chtěla jsem se Vás zeptat, jestli Vám vyhovuje současnost, nebo jestli by jste se někdy ráda vrátila v čase třeba právě do 70. let. Jinak seriál Vyprávěj je moc hezký. Děkuji
Veronika Žilková: Nevyhovuje mi současnost, ale jen díky naší vládě, které "na nás" vůbec nezáleží. Minulý režim alespoň kradl tajně. My jsme svědky rozkrádání státních peněz a bezmocní.
Veronika: Dobrý den Verčo.Chtěla bych vás poprosit,jestli byste mi mohla poslat vaši podepsanou fotografii.
Na Adresu: Veronika Smolková
Na Valtické č.70
Břeclav 4
691 41
Předem děkuji, s pozdravem Verča.
Veronika Žilková: Verčo, jedině když ČT to udělá za mě. Omlouvám se, ale na to při své pracovní vytíženosti a šesti dětech nezvládám. Slíbili, že to udělají, tak se těš.
grafolog@klikni.cz: Paní žilková,
vy jste profík, to hodnotím, dokážete velmi moc,
jste inteligentní.
Otázka zní : věříte v osud??,
Pěkný den.
Veronika Žilková: Ano věřím, možná je to berlička všech nás, kteří zažili něco co nemohli sami ovlivnit.
jana: Jaké máte vzpomínky na natáčení seriálu Škola na výsluní? Co Zapomenuté světlo? Byla jste také v Bečvárech? Jak vzpomínáte na scénku z pořadu Galasuperšou? (Brousek: Ty se jen chválíš, neposloucháš stony, tak se sotva může tvou ženou stát)
Veronika Žilková: Galasuperšou, to opakovali? To je aspoň 25 let. Škoda, neviděla jsem. Škola na výsluní? Ta se točila v Ratajích tj. 110km od domova, jezdila jsem tam točit dva roky denně a dva roky mě bylo špatně ve třetí serpentýně za Českým Šternberkem, kterým jsme projížděli.
Jan: Dobré odpoledne, paní veroniko, hrajete radši dobovky, nebo současnost?
Veronika Žilková: Právě dnes točím seriál Cukrárna, všichni šli na obědovou pauzu a já s vámi hladová chatuju. Ještě tam hraje Iva Janžurová, Jan Dolanský, Jan Hrušinský, baví mě to. Mám tam 4 děti a dnes točíme jak se hádám s pubertální dcerou, která propadá ve škole.
Pavla: Dobrý den, četla jsem, že právě natáčíte seriál Cukrárna, znamená to, že Vaše postava opustí Vyprávěj, nebo to zvládáte obojí?
Veronika Žilková: Seriál Vyprávěj, je dotočen. Jestli bude pokračování se rozhodne podle toho jak se budete dívat na tuto sérii.
Kamíík: Jako se doopravdy jmenuje Jany Dvořákové dcera Zuzka? Děkuji za odpověd
Veronika Žilková: Nevím
Šárka, Frýdek-Místek: Dobrý den, paní Žilková,
znám Vás z televize jako velice vitální a půvabnou ženu. Jak to děláte? Odkud čerpáte energii a jak se udržujete stále ve formě?
Děkuji za odpověď a přeji mnoho úspěchů
Veronika Žilková: Měla byste mě dnes vidět. Mám kruhy pod očima jako hrom. Včera jsem točila od 5h ráno do 18 a pak hned hrála tříhodinové představení U kočičí bažiny v Činoherním klubu. Takže jsem dorazila domů o půlnoci. Děti, ty menší dvě, mají angínu... Takže paráda...
Ina: Konečně někdo normální:-).Dobrý den Veroniko.Gratuluju Vám k životu.Super jako žena, máma i herečka.Nemám co dodat. Šla bych s Vámi na kafe,ale nudila bych:-). Mám dotaz úplně od věci.Prosíííím,je Šimon Caban ženatý, nebo ... (na kluky)? Nezjistitelné! :-) Děkujuuu. Ať se Vám daří :-)))
Veronika Žilková: Určitě je na holky, ženatý je a taky se mi líbí. Ale asi máme obě smůlu. Vypadá, že je věrný. (smích)
Karolka: dobrý den Veroniko jak se vám v tom seriálu hraje ještě vysvětlete jak jste přišla a jméno své dcerky Kordulky
Veronika Žilková: Našla jsem ho v brožurce "Jak se bude jmenovat". Pí Knappové. Našla jsem tam jména všech svých dětí.
Dana Krausová: Dobrý den Veroniko.Moc vás obdivuju jak zvládáte tolik dětí. Když jste třeba měla v divadle představení nebo když jste natačela nějaký pořad ,tak kdo se vám staral o děti.? A jestli připravujete nějaký pořad s Genzerem a Suchánkem.
Veronika Žilková: Ne nepřipravuji. Už mě nechtějí. Hajzlové (smích)
Pavla: Jak jste vysoká?
Veronika Žilková: 160 Nechápu že mám 178cm dceru.
Andrea: Veroniko, na ČT účinkujete ve dvou nových českých seriálech. Mohu se Vás zeptat, jak se Vám spolupracovalo při natáčení seriálu Škola pro život s Pavlem Řezníčkem a kam budou směřovat kroky Věry Nedbalové v seriálu Vyprávěj? Děkuji.
Veronika Žilková: Příběh Very Nedbalové nabere vysoké obrátky, budete překvapena. Pavel Řezníček je fajn. A jeden z mála hezkých českých herců
Jirka : Dobrý večer Veroniko, moc mě zajímá, jestli v seriálu v budoucnu budete mít negativní, nebo pozitivní roli.
Dík za odpověď:-)
Veronika Žilková: Věra je možná negativní, že chodí se ženatým, ale pozitivní, že mu manželství nerozbije. To se podaří jiné. Dívejte se v pondělí od 20:00 na ČT1
Lenka: Dobrý den. Moc Vás obdivuji, jak stíháte tolik dětí a ještě práci. Máte nějeký recept na to, jak to všechno stihnout, i když mám jenom dvě děti ? Děkuji za odpověď.
Veronika Žilková: Choďte rychleji. Jiný recept nemám. A neidealizujte si mě. Mnohé nezvládám.
Marika V.: Dobrý den, paní Žilková, na co byste mě pozvala do divadla?
Veronika Žilková: No tak na mě. Činoherní klub U kočičí bažiny, Vinohradské divadlo Zkouška orchestru.
Pavel: Je nějaký herec, nebo režisér v ČR, se kterým jste dosud nespolupracovala a ráda byste?
Veronika Žilková: Teď spolupracuju s režisérem Dušanem Kleinem v seriálu Cukrárna. Je mu 70 let a je nejčilejší ze všech na place. Je to pro mě velká výzva, nepřipadat si stará a unavená. A herci? Ráda bych si zahrála se svým manželem. To se nám ještě nepodařilo. Neobsadili nás.
Marta: Máte ráda sladké?
Veronika Žilková: Strašně. Čokoládu, rakvičky, věnečky, bonbóny, sušenky, to vše mám radši než ovoce a zeleninu.
Marta: Dobrý den, co je Cukrárna? Můžete mi prosím říct, kdy to uvidíme?
Veronika Žilková: Myslim že do roka
david: jak jste se dostala k tomuto seriálu?
Veronika Žilková: Seriál jsem dostala na záskok za Dagmar Havlovou, která onemocněla pár dní před natáčením a roli vrátila.
Lenka U.: Dobrý den. Jak se Vám hráko v retro seriálu Vyprávěj a co kostým a účes ? Bylo to náročné ? Děkuji za odpověď.
Veronika Žilková: Náročné bylo hrát v dobové zaprášené dekoraci. měla jsem z prachu ošklivý zánět spojivek, takže až mě uvidíte v nějakém díle s černými brýlemi, nechtěla jsem být zajímavá, jen jsme kryli otok očí.
eliska: Kolik je vám let
Veronika Žilková: 48
Dana: Zdravím Vás, chtěla bych se zeptat, jestli bydlíte v Suchdole? Děkuji za odpověď, ať se Vám daří.
Veronika Žilková: A vy?
Michala: Prý hrajete ještě v dalším seriálu ČT, který se právě natáčí, prozradíte nám něco víc?
Veronika Žilková: Cukrárna, už jsem odpovídala.
Petra: čím Vás seriál oslovil, že jste přijala nabídku?
Veronika Žilková: Byla to pomoc v nouzi ČT za Dagmar Havlovou, ale jsem moc ráda, protože role Věry mě moc bavila. Na seriálu vznikla príma parta a pan režisér Bisi Arichtev je šikovný, milý, talentovaný a s takovými režiséry je radost pracovat
Klara: Dobrý vecer jak se Vam dari?Mam Vas rada a libi se mi co delate jak profesne tak charitativne.
Veronika Žilková: Snažím se. Držím se hesla: Život není to co chcete, ale to co vydržíte. Jde mi to střídavě snadno.
Jiřina: paní Veroniko,mám Vás ráda,obdivuji Vás a tak se ptám,jak to všechno zvládáte,myslím tím - práci a rodinný život. Jste fakt 1*
Veronika Žilková: Loučím se, je to poslední dotaz. Běžím do studia s dobrým pocitem, že pro Jiřinu jsem jednička a vyřídím to v televizi i doma. Ale stejně mě pošlou s odpadky. Vaše chvála mě bohužel život nezlepší, ale potěšila (smích). Na shledanou a díky.
Hledej pořad:
...více