Chat s osobností

Vít Klusák a Filip Remunda
Vít Klusák a Filip Remunda tvůrci Českého snu

oficiální stránky filmu: www.ceskysen.cz

Záznam chatu ze středy 2. června 2004 od 13:00
007: O cem je vubec ten Vas film?
Vít Klusák a Filip Remunda: Dobrý den a pardon za zpoždění!
ČESKÝ SEN je první česká filmová reality show O HYPERMARKETU, KTERÝ NEBYL.
007: Nelaka Vas treba zorganizovat nejakou reality show ve stylu Big Brother ci Kdo prezije? Jak si myslite ze by to bylo financne narocne? Vratily by se ty penize?
Vít Klusák a Filip Remunda: Nikdy se nevracíme k uzavřeným kapitolám. Hypermarket a reality show už máme, to nám bohatě stačí. Ale v současné době jednáme s jednou britskou produkcí, projevili totiž zájem o odkoupení konceptu ČESKÉHO SNU.
Petra Kam.: Zdravim, chci podekovat, ze jste se do tak odvazne akce vubec pustili. Spravne jste ukazali na konzumnost nasi spolesnosti. Nemam nic proti supermarketum, ale uz mam dojem, ze jich opravdu roste jak houby po desti, pomalu vytesnuji kazdy metr ctverecni v nasem okoli. Staci pisknout, ze se stavi dalsi supermarket, a lide se muzou zptetrhat. Budete pokracovat v takovychto podobnych akcich? Drzim palce.
Vít Klusák a Filip Remunda: Milá Petro, děkujeme. Musíme Vám potvrdit, že když se ten dav rozeběhl ke kulise, tak jsme se hodně lekli. Přitočil se k nám armádní poradce na psychologii davu a mezi zuby procedil: "Okamžitě zmizte. Okamžitě!"
Majonéza: Otázka pro pana Remundu:Jste příbuzný k sestrám Remundovým (dcery I.Janžurové)?
Vít Klusák a Filip Remunda: Je.
kordac@centrum.cz: Bude film k dispozici na internetu, nebo na něj uplatňujete autorský zákon?
Vít Klusák a Filip Remunda: Nebude, film vyráží zítra do kinodistribuce v celé ČR. Má smysl ho vidět s diváky a na velkém plátně, věřte nám. (Mrkněte na ukázku na www.ceskysen.cz)
miri.jan: Považujete Český sen za protest proti konzumnimu zpusobu zivota? Nebo jde čistě jen o komerční záležitost-natočit film?
Vít Klusák a Filip Remunda: Šlo nám o peníze a o slávu. Naši zvukaři na zkušební projekci napočítali 68 velkých a 32 středních smíchů, dá se tedy říct, že se jedná o divácko-konzumní film.
Evvulka: Zajímalo by mně, jestli jsou ty vaše zkrvavené obličeje pravdivé... To vás ti lidi doopravdy takhle zřídili?
Vít Klusák a Filip Remunda: Jestliže jsou ostatní reklamní plakáty pravdivé, tak náš krvavý filmový je taky. Je přece skutečný! Můžete si na něj šáhnout.
Inorganizm: Kde jste na ten perfektní nápad přišli?Byli nějaké negativní následky?Kouříte marihuanu?
Vít Klusák a Filip Remunda: Nápad jsme zakoupili od Viktora Koženého.
O právních záležitostech prozatím nesmíme mluvit.
Ve filmu je jedna THC scéna - kdo ji první odhalí a napíše na mail@ceskysen.cz, získá tričko!
martin adamec (martin.ada@seznam.cz): Dobrý den, chtěl bych se zeptat, je dlouho se Český sen natáčel. Díky za odpvěď. Mějte se fajn
Vít Klusák a Filip Remunda: Natáčení: únor - červen 2003, střižna prosinec 2003 - březen 2004, dolby digital mix...
Evvulka: Moc vám fandím a přeju ať máte s filmem úspěch v zahraničí.
Vít Klusák a Filip Remunda: Děkujeme, veškeré info o zahraničních úspěších naleznete na našem webu.
klarka: panove, skladam poklonu, nebo dve, nebo jeste vic...
co bude dal?...chcete me za manzelku?
Vít Klusák a Filip Remunda: Klaníme se za poklonu! Vaši nabídku zašlete písemně na manzelstvi-snu@ceskysen.cz
I.love.summer: Co vás přinutilo jít do tak velké akce???
Vít Klusák a Filip Remunda: Malý talent.
Karel Poláček: skutečně se stalo co je vidět v ukázkách?(holohlavý divoch s baseballovou pálokou, který vás chce zabít?)
Vít Klusák a Filip Remunda: Náš trailer je poctivá reklama na film. V případě pochybností, prosím, kontaktujte Radu pro reklamu.
Teplicak: Dobry den, hlasili se vam take zajemci o zamestnani, nebo dodavatele?
Vít Klusák a Filip Remunda: Pár dnů před otevřením SNU nám přišlo několik desítek nabídek skrz internet a ochranka, která louku s kulisou hlídala, musela čelit neodbytnému náporu dodavatelů. Přijel červený kamión Coca coly, přijela dodávka Danone... Obchodní zástupci žadonili, aby jim naši hlídači poskytli kontakt na obchodní oddělení. Marně.
Evvulka: Na vašich stránkách píšete, že původní web supermarketu novináři neodhalili. Ale zároveň tam také je, že spousta novin psala o tom, že Český sen je pouze kampaň České televize (to sice není...) Nepřipadá vám to jako dostatečné odhalení?
Vít Klusák a Filip Remunda: Ewi, jste plodná tazatelka! Novináři se dohadovali, celou pravdu ale neodkryli. Psalo se, že jsme německý diskont Lidl, internetový obchod, zábavný televizní pořad... Nikdo nenapsal: Ten internet je falešný!
Monika: Já bych chtěla vědět, jestli jste už zadaní. A taky v čem spatřujete smysl života.
Vít Klusák a Filip Remunda: Jsme částečně zadaní, ale nebráníme se hypervýhodným nabídkám. Krédo: Nakupuji, tedy jsem. (Barbara Kruger)
vero-nika-s: ahojky mela bych dotaz.neslo by mi poslat vasi fotku i s podpisem?
Vít Klusák a Filip Remunda: Obraťte se, prosím, na PR oddělení společnosti Hypermarket Film s.r.o. Kontakt: press@ceskysen.cz
pepan sykora: zdravim Vas, slysel jsem ze film "cesky sen" vubec neexistuje , ma vubec cenu na nej chodit do kina????
Vít Klusák a Filip Remunda: Smysl to má, neboť 90 minut ticha a tmy pročistí Vaši duši.
Ladínek: Tento projekt od začátku smrdí. Smrdí svojí nedomyšleností... Souhlasíte? Asi ne, že jo? Kdo by si v dnešní době přiznal, že je v podstatě pitomec, není-liž pravda?
Vít Klusák a Filip Remunda: ČESKÝ SEN LÉČÍ.
petermahut@pover.sk: to bol ale dobry napad aspon je vidno aky sme ludia ked je nieco lacne chceme to aj ked nam to netreba
Vít Klusák a Filip Remunda: Vďaka! Věrni reklamě: Film bude brzy v kinech i na Slovensku!
Pavel: Jak se vam darilo drzet cely projekt v utajeni resp. kolik lidi vedelo od zacatku o co jde ?
Vít Klusák a Filip Remunda: Do projektu bylo zataženo několik stovek spolupracovníků, opravdu všechno však vědělo jen nejužší jádro realizačního týmu. Jsme hodně arogantní producenti, podařilo se nám tedy udržet vojenský pořádek. Jeden zběh se však přece jen našel. Dodnes nevíme, kdo nás prozradil Hospodářským novinám.
pupinek: Proč nemáte na stránkách e-shop Český sen? Do obchoďáků nejezdím, ale přes internet si nakoupím rád... Udělejte s tím něco.
Vít Klusák a Filip Remunda: Výzkum trhu: Koupil byste si tričko ČESKÝ SEN?
Šárka: Berou vás teď lidi, po tom co jste udělali, vůbec ještě vážně?
Vít Klusák a Filip Remunda: Převážně vážně. Jsou to žně vášně!
Karel Poláček: beseda v Brně? neodbytně připomínám a ptám se zda-li je 19.15, jak je uvedeno na plakátech programu nebo po filmu, jak uvádí stránky artu????
Rád bych přijel, ale jedu až z Hodonína- tímto vysvětluji svoji neodbytnost
Vít Klusák a Filip Remunda: Beseda bude v Brně po filmu, někdo Vás mystifikoval! Projekce začíná ve 20.15 v kině ART. Přijeďte, Karle, dostanete jako omluvu za pomýlení tričko ČS.
anonym: Pánové myslím že jste velmi elegantní formou lidem ukázali jak jsou zdeformováni dnešní hyper dobou. Klobouk dolů. Sorry že to neni otázka ale já jsem si to nemohl odpustit protože jste mě opravdu fascinovali a kéž by filmů nebo realityshow jako je váš případ bylo více.
Vít Klusák a Filip Remunda: Nesnášíme anonymy!
Tonda Vansa: To jste fakt dostali na držku?
Vít Klusák a Filip Remunda: Rvačka tohoto typu se točí tak, že Vás kaskadéři opravdu zbijí. Oni tomu říkají "mlátička na 70 procent". Více informací: www.filmka.cz
Ondřej Beck: Mám zájem si koupit tričko "Český sen"! Kam se mám obrátit? :-)
Vít Klusák a Filip Remunda: Sledujte www.ceskysen.cz! COMING SOON!
yankeee: je pravda, že jste po natáčení leželi v motole? a bylo to kvůli napadení "herci"
Vít Klusák a Filip Remunda: To je lež. A žádní "herci" ve filmu nevystupují. Celé to je REALITY!
Ladínek: Pokud je to opravdu reality show dostanou účastníci honorář? Jako v normálních zemích? nebo je to pánové podvod? nebo se vám stáhla řiťka a to označení "Reality show" jste vymysleli na poslední chvíli? Projekt tak původně prezentován nebyl. A víte vlastně co to je RS? Ale stačí, když mi odpovíte na ty honoráře účinkujícím....
Vít Klusák a Filip Remunda: Žádné honoráře rozdávat nebudeme a mrzí nás, že se uvažování některých lidí nad naším projektem pořád stáčí k penězům. ČS je FILMOVÁ reality show, žádný TV byznys.
mod: Ahoj, mam nekolik dotazu k povaze Ceskeho Snu. Pokud je umeni vyzkum, co jste objevili noveho, oproti tomu, co jste vedeli uz na zacatku ? Pokud je umeni spjate s emocemi, jake se v souvislosti s timhle filmem objevily a byly skutecne tyhle emoce cilem ? Zbyva jeste jedna moznost - umeni jako vychova.Tahle moznost se zraci skoro ve vsech prohlasenich o Ceskem Snu : vychovavat, upozornit. Myslite, ze lze vychovavat skrze umeni ? A ze zde nejsou dulezite otazky kdo a proc vubec vychovava ?

Jak dulezite pro vas bylo, ze budete rychle viditelni ? Ze krome konzumni horecky upozornite take na sebe ? A tak trochu ze sebe na plakatech udelate mucedniky ? Zajimalo by me ve jmenu ceho a proc ... diky
Vít Klusák a Filip Remunda: Náš film není výzkum, není to výchova. Nejblíž jsme té emoci a to negativní - tedy nEMOCI. Zůstává otázka, proč se všichni diváci tolik smějí?!
lot: Zdravim Víta a Filipa, mate v planu vydat dokument i na DVD?
Vít Klusák a Filip Remunda: Pokusíme se. Děkujeme za všechny otázky, už musíme vyrazit na projekci do Zlína a pak do Brna. Pokračujme, prosím, v diskuzi na chatu www.ceskysen.cz, dnešní nezodpovězené přesuneme právě tam. Dotazy ohledně distribuce v ČR zasílejte na program@spi-film.cz. Děkujeme a nashledanou! Vít a Filip
Hledej pořad:
...více