Chat s osobností

Daniela Drtinová
Daniela Drtinová moderátorka

vystudovala PF UK v Praze, moderátorka pořadu Události, komentáře Daniela Drtinová bude 14. 6. od 21:00 moderovat Volební studio ČT - Přímý přenos povolební diskuze s vítězi voleb do Evropského parlamentu. stránky Voleb do EP

Záznam chatu z pátku 11. června 2004 od 14:00
HH: Zdá se mi, že političtí komentátoři v ČR bezskurpulentně kopou za různé jim sympatické strany, a není to jen zdání, bylo by lze jmenovat... Může se české zpravodajství od tohoto aktivismu někdy oprostit?
Daniela Drtinová: Dobrý den, nevím, jestli to spíš už není mýtus, že všichni političtí zpravodajové kopou za jim sympatické strany. Věřte, že po těch letech práce politického zpravodaje žádné sympatie k žádné z politických stran necítím. Je to práce jako každá jiná.
Petra K.: Zdravim. Libi se mi Vas "rizny" projev. Zvlaste u lidi, kteri to i potrebuji, pokud se vytaci a nemluvi k danemu tematu. Uz se Vam nekdy stalo, ze jste behem diskuze byla tak vytocena, ze jste malem neodvysilala? Mejte se!
Daniela Drtinová: Vytočená ne, ale nedávno jsem měla v Událostech komentářích zakladatele Linuxu,počítačového génia se záchvaty šílenství. Vypadalo to, že jeden ze záchvatů na něj přijde, reagoval tak na každou "počítačovou nepřesnost" a to jsem skutečně myslela, že neodvysíláme. Nakonec to vyšlo:)
Petr Propůpek: Paní Drtinová, proč jste tak špidlatá?
Daniela Drtinová: Protože to jinak nejde:)
Kristýna: Plánujete miminko ?
Daniela Drtinová: Už jedno mám, dvouletou Natálku, právě mě tady u chatování trochu zlobí. Jedno mi zatím stačí....
Inžinier Buľa: Neplánujete ešte trocha vylepšiť svoju už takmer dokonalú výslovnosť?
Daniela Drtinová: Ráda bych, ale sykavky už asi nevylepším, je to maximum možného.
Ondřej Černý: Kdy Vás napadlo že budete moderátorkou volebního studia a jak vysoká si myslíte že bude volební účast.
Daniela Drtinová: Rozhodli to za mě jiní, mí šéfové. Moc lidí asi nepřijde, myslím, že to bude pod 50 procent. Ale já k volbám půjdu!
vero-nika-s: krasny den Vam preji.chtela bych se zeptat zda bys te mi neposlala Vasi fotku i s podpisem?
Daniela Drtinová: Poslala, napište, kam...
Honza: Dobrý den, všetečná otázka: Koho budete volit? Díky, Honza
Daniela Drtinová: Vyberu si jednu ze tří malých stran...
eurovolič Martin: Máte krásně barvené oči a kromě toho jste sympatická, což je možná můj suběktivní pocit, ale snad Vás to po ránu potěší - ať se Vám dnes dobře moderuje.
Daniela Drtinová: To mě moc potěšilo, díky...hezký den.
vero-nika-s: moje adresa je Veronika Sramková,U splavu 6,Breclav 69002 a jeste jednou moc dekuji
Daniela Drtinová: Jste Šrámková nebo skutečně Sramková? Foto pošlu...
Portešovi z Prahy info@portall.org: Dobrý den,
máme Vás moc rádi, jste, dle našeho soudu, jedna z nejlepších televizních novinářek u nás. Nebojte se být k politikům a tématům politiky ještě ostřejší. A nyní k otázce, kolik času průměrně denně věnujete své profesi?
Daniela Drtinová: Děkuji moc! Denně pracuji 9-10 hodin. Ve volném týdnu jen čtu noviny a starám se o dítě. V práci jsem tři týdny do měsíce do půlnoci. Hezký den..
Lubomír: Bylo pro Vás setkání s některým kandidátem vyloženě nepříjemné?
Ovlivnilo nějak setkání s kandidáty Vaše rozhodnutí koho volit či jste již měla předem vybráno a kontakt s nimi na to neměl vliv?
Daniela Drtinová: Nepříjemné nebylo ani jedno ze setkání. Kontakt s nimi mi zúžil výběr, chci tentokrát volit někoho z menších stran a diskuse s kandidáty mi pomohly. Teď se mi to zúžilo na tři strany.
Inžinier Buľa: Prepáčte, to PF UK u Vášho štúdia znamená pedagogickú alebo právnickú fakultu? Venovali ste sa tomuto Vášmu povodnému povolaniu vobec niekedy?
Daniela Drtinová: Je to právnická fakulta. Mám doktorát, ale v praxi jsem se právu nikdy nevěnovala. Jsem právník na baterky:)
Ressurection: Co si myslite, kdyz novinar kandiduje za politickou stranu? Napriklad Jan Patocka, Jana Ulbrychova za SZ, nebo kdysi treba dnesni tiskova mluvci Kraj. uradu Ludmila Hovorkova, taky v casech novinariny kandidovala. Je to eticke?
Daniela Drtinová: Je to jeho osobní rozhodnutí a myslím, že tam je cesta snadná, ale není cesty zpět. Podle mě by bylo neetické chtít dělat po politické dráze novinářskou práci.
Josef: Dobrý den, chtěl bych vědět, na koho z diskutujících v dosavadní praxi máte moc hezké vzpomínky a ráda byste s ním/ní k diskuzi opět zasedla a koho naopak byste nejraději uz nikdy nepotkala?
Daniela Drtinová: Ráda vzpomínám na rozhovor s Umbertem Ecem, je to můj oblíbený spisovatel. Nerada bych ve studiu znovu potkala zakladatele Linuxu Richarda Stallmana. Ne že by nebyl sympatický, ale je to génius šílenec a s těmi to ve studiu bývá těžké:)
Kristián Viallear: Jaký máte názor na Českou republiku v Evriopské unii?
Daniela Drtinová: Byla jsem jednoznačně pro vstup. Mám některé výhrady, hlavně mi vadí přemíra byrokracie a centralismus, ale myslím, že jiné cesty pro nás není.
Valousm@seznam.cz: Dobrý den Danielo!
Nepocházíte z Olomouce?
A jestli ano, na jaké školy jste v Olomouci chodila?
Daniela Drtinová: Ano,jsem z Olomouce. Chodila jsem na Gymnázium Jiřího z Poděbrad! A na ZŠ Mozartova, dřív Dvořákova ul.
Honza: Dobrý den, pamatuji si Vás z oslav mistrovství světa či olympiády na Václaváku asi v roce 1999 nebo 2000, už nevím přesně, který rok to byl. Ještě stále fandíte hokeji jako dříve?
Daniela Drtinová: To byla asi náhoda. Vím jen to, že se hokej hraje pukem:)
Douzr: co moderujete?
Daniela Drtinová: Události komentáře na ČT1 ve 22.30 a teď předvolební a povolební debaty na ČT1.
Milan P.: 1."události" jsou naprosto profesionální zprávy, řekl bych bez chyby......narozdíl od "Černé kroniky" na Nově......jen tak dál.
2. Kdy už konečně přestanete říkat "jednohlasně" to znamená jeden hlas pro ostatní proti......JEDNOMYSLNE znamená vsichni pro. Zapamatujte si to. "Jednohlasne".....dost tahá za uši.
Daniela Drtinová: Díky za upřesnění...
antonin.vlk@tiscali.cz: Danielo,
máte nějaký vzor, (moderátor, moderátorka, televize) ke kterému by jste profesně se chtěla přiblížit?
A zajímal by mě Váš názor na Janu Bobošíkovou.
Daniela Drtinová: Vzor nemám žádný. Ale Jana Bobošíková je podle mě dobrá moderátorka. Pro politiku je jí škoda.
František: Hezký den, Danielo. Považuji Vás za jednu z nejsympatičtějších tváří ČT a jsem proto rád, že jste se po přestávce na obrazovku vrátila. Co si myslíte o názoru šéfredaktorky časopisu Elle Jany Cíglerové, že "osobností v tisku a v televizi se může stát jedině ten, kdo je hezký a dobře se na něj kouká"?
Daniela Drtinová: Tak to já jsem výjimka, která potvrzuje pravidlo, modelka tedy nejsem:)Pořád ještě platí, že i v tv musí moderátor něco umět, než jen dobře vypadat. Ale je pravda, že jak úplně jak hejkal člověk vypadat nemůže.
Anika: Paní Drtinová, chtěla bych se zeptat, jestli je podle Vás normální skákat lidem do řeči, než zodpoví celou otázku. To máte nařízeno, nebo je to pro Vás přirozené? I když jsem třeba proti Vašemu hostu, tak mi to vadí, že ho neslyším říci celou odpověď. Bude povolební diskuze s vítězi voleb do Evropského parlamentu vedena v podobném duchu, nebo necháte tázaného domluvit? Já abych věděla, jestli se mám dívat. Děkuji za odpověď.
Daniela Drtinová: Někdy to jinak nejde. Když host mluví příliš obecně nebo záměrně neodpovídá na otázku. Taky je to danné časem, v Událostech komentářích jsou rozhovory 3-5minutové, nemůžete hosty říkat dlouhé bezobsažné monology. Pro povolební diskusi platí totéž,záleží na politicích, jak budou odpovídat a držet se otázek.
Blues@blueshooter.net: Dobrý den! Jste velmi sympatická žena, a rád vás na obrazovce vidím. Chtěla jste dělat tuto práci od malička nebo se Vám líbilo jiné povolání???
Daniela Drtinová: Děkuji,jsem ráda, že vás v tv neděsím:)Původně jsem chtěla být právník, později se mi to nějak vymklo. Ale jako malá jsem si hrávala na hlasatelku, to je pravda.
freud: Dobrý den, proč neodpovídáte na otázku rozumu a chtíče?
Daniela Drtinová: Asi jsem ji úplně nepochopila. Já se snažím držet rozum i chtíč na uzdě, protože praktikuju jógu. Takže doufám, že mohou zůstat v opozici natrvalo.
David: Krásný den, Danielo.Kam se chystáte na dovolenou? Určitě si ji zasloužíte a vaše rodina také. Ať si ji s rodinou pořádně užijete a rodina a´t si užije vás.
Daniela Drtinová: Na Korfu, už se moc těším. Díky za přání...
želva: Zdravím ještě jednou, nenašla jsem odpověď na svou otázku, zda jste z rodu P. Drtiny, chápu, že se Vám asi nechce veřejně odpovídat a chat má jiné téma. Pokud budete mít chuť odpovědět mi soukromě, mám adresu vebo@seznam.cz Mým pradědečkem byl legionář Zdeněk Foustka. Ale možná je všechno jinak?! Každopádně Vám velice fandím a dnes večer budu držet palce.
Daniela Drtinová: Nevadí mi veřejně odpovědět na tuto otázku..z rodu P.Drtiny nejsem, ale bylo by to hezké, kdyby to tak bylo.
Martin Procházka: Jaký je váš osobní pohled na EU a její další vývoj. Nemáte strach z příliš rychlé integrace, která může být v rozporu s národními zájmy jednotlivých zemí?
Daniela Drtinová: Pojem "národní zájem" mně osobně nic neříká, cítím se jako Evropanka a co je v zájmu sjednocené Evropy, je, myslím, přirozeně i v zájmu ČR. Spíš se bojím toho, aby rychlá integrace neměla příliš velký dopad na starší lidi a sociálně slabší. To už je na národních vládách, aby si to uhlídaly. Snad to zvládnou.
David: Ještě jednou hezký den, jak se těšíte na fotbalové zápasy, budete je sledovat?? Komu nejvíce věříte?
Daniela Drtinová: Zklamu Vás, vůbec je nesleduji.Jsem antisportovec.
Inžinier Buľa: Prepáčte mi ešte jednu takú dotieravú otázku (keď už sa možme v tejto demokracii beztrestne pýtať, na čo chceme) - ste vydatá? Ak áno, ako vašu profesiu znáša manžel? (dieťa asi ťažko, keď s Vami musí znášať strasti tohto chatu)
Daniela Drtinová: Jsem vdaná, manžel pracuje v nemovitostech-developer,na mou profesi už si za těch 11 let zvykl. Natálce je to zatím jedno:)
Andrea K.: Chtěla bych se stát moderátorkou a to úspěšnou co pro to musím udělat ačkoliv jsem transsexuál ... Vezmete mě mezi sebe, nebo mám jen sama pocit, že jste spíše konzervativní televize ?
Daniela Drtinová: V televizi nepracují jen heterosexuálové. Záleží, co umíte...
Denisa Gromanová: Ahoj Matrino chtěla jsem se zeptat jestli je to těžké pracovat v televizi.A náročné .
Daniela Drtinová: Je to práce, která se nedá naučit ze dne na den. Začínáte ve směně jako "helfer",pomalu začínáte točit a k moderování se dostanete po letech,trvá roky, než se něco naučíte. Trochu nejisté povolání, hodně náročné na čas. Do noci, o víkendech...ale je to zajímavé.
Revenant: Jaky mate nazor na velmi schopneho novinare-kolegu Veliska? Jak vzpominate na novinare-kolegu Marka Dobrovolneho (R.I.P.). K Veliskovi poznamu: jedna xenofobne orientovana levicova extremistka (jmenoval bych, ale nejsem si jisty!) tvrdila, ze stary novinar uz v novinarine nema co delat, ja si to nemyslim, vy jiste take ne? Skladnim se pred Vasim sarmem, sex-"epilem", nestrannost a schopnostmi!
Daniela Drtinová: Pan Velíšek je jeden z nejschopnějších a nejvíc vzdělaných zahraničních novinářů v ČR vůbec. A Marek Dobrovolný nám pořád chybí. Skvěle mluvil italsky a měl velký rozhled. Na věku nezáleží, horší je, když člověk onemocní, jako právě Marek D.
Ondřej Černý: Docela by mě zajímalo proč čt nemůže vysílat od nedělní 22:00 až do pondělní 08:25 nepřetržité volební studio. Co by na tom lidem vadilo?
Daniela Drtinová: Asi by se na to moc lidí nedívalo, v noci.
ttchor@post.sk: zdravim vas,chcel som sa spytat kedy budete reprizovat film o filme:post coitum?
nestihol som utorkovu predpokladam premieru
dakujem
s pozdravom
vas divak
maros

tt
Daniela Drtinová: To je mi líto, ale to opravdu nevím. Zavolejte na 261131111 a nechte se přepojit na kontak s divákem, snad Vám tam poradí.
Ivana: V poslední době mám pocit, že redaktoři Událostí, komentářů mají tendenci být přísnější na hosty pořadu, ale když vyčerpají připravenou (občas) kontroverzní "otázku na tělo", nejsou dále schopni dobře a k věci argumentovat.
Otázka: Kolik máte času na to, abyste si obstarala k večernímu tématu Událostí bližší informace? Z jakých zdrojů čerpáte?
Daniela Drtinová: Spíš nám otázky zbývají, než že by nám chyběly...připravujeme se celé odpoledne, čerpáme z monitoringu tisku, zákonů, důvodových zpráv, taky voláme "zdrojům"...
Ivan Baier: Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, proč jste všichni tak posedlí omezovat resp. vůbec navysílat diskuse s PhDr. Miroslavem Sládkem? Copak to sami Vy moderátoři nepoznáváte, že na tuto politickou stranu je vydané informační embargo? Máte strach o svá místa, že se tak bojíte přizvat do televize předsedu RMS? Nic se u veřejnoprávní televize od dob komunismu nezměnilo, když se něco o RMS vysílá, je to jen a jen bulvár.Když vysíláte a klamete občany o tom, že předseda Sládek je z něčeho obviněn, později ho soud zprostí viny, vy neodvysíláte to, že je nevinen a v lidech zůstává pocit, že on je ten zločinec. Prosím, zamyslete se nad tím, když lidem do obrazovek tvrdíte, že je tady demokracie, buďte tak odvážní a dokazujte to.Mnoho úspěchů Vám přeje Ivan Baier
Daniela Drtinová: Pan Sládek teď v předvolební debatě byl a jako komunální politik je častěji v regionálních Večernících, než v celostátním vysílání. Když se dostane do parlamentu, jistě bude i "celoplošně" vidět víc, to on sám se o to postará.
J novotny itek@volny.cz: Jak se má Váš otec. Ještě maluje, nebo je v důchodu. Váš brách je v Olomouci ? Muj syn hrával fodbal z vaším bráchou .Posílám pusu Itek z Olomouce
Daniela Drtinová: Dobrý den a díky:)Táta je v Hněvotíně u Olomouce, chová rybičky a mají dva psy, často za rodiči jezdíme. Bratr tam žije taky, má syna, Daniela. Mějte se hezky...
Zdeněk Krůta Ostrava: Mohou se moderátoři odchýlit na základě vlastní dobré znalosti češtiny od textu, který se jím předkládá ke čtení?
.. na př. Česko ji pronajme Gripeny (správně najme),... co nám zbyde (správně zbude)..apod.
Jinak: děláte to dobře - vydržte, držím palce!
Daniela Drtinová: To moc nemůžeme, máme jazykového korektora a ten nás hodně hlídá. Občas nám něco ujede"naživo", vysílá se v přímém přenosu, ne všechno uhlídáme, za to se omlouvám..
vero-nika-s: jsem Šrámková ale i kdyz napisete bez hacku tak to dojde.(teda aspon myslim.)
Daniela Drtinová: Dobře:)
David: Dobrý den, sledujete Superstar? Jaký máte názor na tuto soutěž?
Daniela Drtinová: Sleduju poslední díly. Je to dobrá šance pro lidi "z ulice", co něco umí. Fandím Anete Langerové, ale Šárka Vaňková se mi zdá taky čím dál lepší.
Inžinier Buľa: Ako ste sa dostali k profesii televíznej moderátorky? Mimochodom, ten bicykel, čo je na fotke z chatu za Vami, je Váš? Chodíte na ňom do roboty?
Daniela Drtinová: Nééé, jezdím autobusem. Kolo je kolegy. Do TV jsem se dostala náhodou. Při právech jsem si začala přivydělávat v tiskové agentuře jako parlamentní zpravodaj, na tiskovce si mě všiml jeden z redaktorů, pozval mě na konkurs a po státnicích jsem do ČT nastoupila. Ale to bylo už v roce 1993.
Beran Vladimír: Jaký je vaš pocit při pohledu na volební lístky. Také vidíte za ta leta "škatule škatule hýbejte se" a ty neuvěřitelné návraty odpadlíků. Je to snad ve znamení, nenašli jste práci? Stát vás uklidí a nebo Nakradli jste si tolik, že potřebujete imunitu. Možná to zní ošklivě, ale otázka je míněna v dobrém a k zamyšlení. Připustímeli, že máme to co si zasloužíme, tak toto je snad až příliš. Děkuji za odpověď a at se vám daří
Daniela Drtinová: Ano, mám stejný pocit. Proto letos vybírám z menších stran, ale i tam narazíte občas na "politické turisty." Je to čím dál těžší, ale volit jít chci, tak vybírám. Doufám, že nepřeberu.
blanka: kolik spokojenosti si slibujete z nadcházejícich voleb
Daniela Drtinová: Od voleb moc spokojenosti nečekám. Naštěstí to není jediná stránka života.
Red Bull: Pripadate mi dost arogantni a to tim vice, cim mene o problematice, o ktere referujete, vite. Napr. jednou jste zpovidala MUDr. Korintovou z CAR u Apolinare a stale jste nebyla schopna pochopit rozdil mezi asistovanou reprodukci a umelym oplodnenim.
Jste opravdu tak prihloupla, jak vypadate, nebo je to jen nejaka vnejsi slupka?
Daniela Drtinová: Co chcete slyšet? Vy si odpovíte sám.
Majonéza: Jak zvládáte domácí povinnosti, když máte malé dítě?Pomáhá Vám manžel?
Daniela Drtinová: Musím to všechno dobře zorganizovat, pak to jde. Ve volném týdnu dělám vše sama, v pracovních dnech mám paní na hlídání a občas mi pomůže s úklidem. Manžel má práce víc, než já, tak moc nepomáhá. Večer hlídá malou, když jsem v TV.
Gadma: Máte nějakou osobní vizážistku a kadeřnici nebo se řídíte dle svého?Poslední dobou vám to sluší.
Daniela Drtinová: Díky, máme vizážistky v TV, jsou šikovný. Kadeřnici jsem před rokem změnila. Sama raději neexperimentuju:)
Brňák: Ivan Kytka musel z ČT odejít, přestože (spíše protože) měl "zpravodajskou vizi". ČT chybějí dle mého názoru kvalitní moderátorské osobnosti, tak jak je znám třeba z německých satelitních programů - souhlasíte? Samý rebel, žádný moderátor... :-(((
Daniela Drtinová: To mě mrzí,že Vám z ČT nikdo nesedne. Třeba se časem někdo najde.
David: Jaký máte názor na chat. Myslích chat jako takový. Nezdá se Vám příliš anonymní, tudíž možná i nebezpečný?
Daniela Drtinová: všechno se dá zneužít, ale jinak je anonymita dobrá. Tato forma komunikace mi vyhovuje.
Gadma: Míváte trému?Jak ji překonáváte a byla někdy taková,že jste nemohla ani promluvit?
Daniela Drtinová: Tak silnou trému nemívám. Občas cítím vnitřní napětí, když čekám náročnější vysílání nebo konfliktnější hosty.
evča: ste vynikajúca, profesionálna, prajem vám veľa šťastia aj naďalej
Daniela Drtinová: Moc Vám děkuji, i já přeji vše dobré...
Triumph: Dobrý den, Danielo. Oblékáte se ráda sexy?
Daniela Drtinová: Čím jsem starší, tím méně často:)
martin adamec: Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat, jak dlouho pracujete jako moderátorka, a jestli Vás tato práce baví. Předem děkuji za odpověď. Mějte se fajn
Daniela Drtinová: Moderuji od roku 1997 Jednadvacítku, předtím jsem ještě dělala Debatu s Otou Černým, teď Události komentáře. Pořár ještě pozitiva přavažují nad negativy. Hezký den...
Necrosanct: Jak bude reagovat verejnopravni TV na slova fasisty a nacionalisty-populisty Sladka, ze CT lze ohledne jeho trestniho stihani - obvineni? Nemate dojem ze ve zpravodajstvi je malo prostoru pro male strany (vyjimka: volby)? Nemate nekdy dojem, ze se CT blizi Nove - znelky, bulvarnost, povrchnost... ? Nevadi Vam, ze v CT pracuji lide spjati s komun. normalizaci?
Daniela Drtinová: Je málo prostoru pro malé strany, to je fakt, už jsme to řešili a zkusíme pro ně něco vymyslet, nějaké diskusní fórum. TV je obecně čím dál rychlejší, proto to možná vypadá povrchnější, ale řazení i zpracování zpráv je pořád "serioznější" než v komerčních TV. Na Sládka asi nebudeme raagovat nijak, to už je folklor.
Inžinier Buľa: Nemáte niekedy pocit handicapu z nedostatku znalostí pri diskusiach s roznými odborníkmi (napríklad s tým spomínaným počítačovým šialencom)?
Daniela Drtinová: To určitě. Jsou témata, která za odpoledne nenastudujete. Ve většině témat máte kontinuitu v informovanosti, ale počítačový génius nebo jaderný fyzik se z Vás za odpoledne nestane. Je důležité se u odborných témat umět dobře zeptat. Ale u "investigativních" témat si tuto benevolenci dovolit nemůžete.
zdena: Jak jste se dostala k této práci. Byl to vždy Váš sen?
Daniela Drtinová: Můj sen to nebyl, spíš náhoda. Už na právech jsem si ale začala uvědomovat, že právem se asi živit nebudu a náhoda,respektive brigáda v tiskové agentuře pak rozhodla, že jsem se dostala k novinářské práci a pak do televize. Taky jsem vlastně chtěla být kariérním diplomatem.
Gadma: Vytočil vás někdy nějaký politik?Jak jste to "vydýchala"?
Daniela Drtinová: Ne že by mě vytočil, ale jsou to nejtěžší rozhovory..s Václavem Klausem, s Milošem Zemanem...s Mirkem Topolánkem to jednou bylo tak, že jsem ho musela chytit za rukáv a zeptat se ho, jestli mě vůbec vnímá?! Chtějí si zkrátka v TV říct, co potřebují.
Gadma: Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,zda by jste šla někdy dělat válečnou zpravodajku jako je třeba paní Procházková a co si o této práci (válečného zpravodaje)myslíte.Děkuji a přeji pěkný den.
Daniela Drtinová: Na to bych asi neměla. Jejich práci obdivuju, ale myslím, že na to člověk musí mít povahu.
bob392781@seznam.cz: Dobrý den, resp. krásné, a doufám že příjemné odpoledne.
Ani tak né dotaz, jako spíše poděkování, za takovou příjemnou, velmi inteligentní, trefnou, vždy velmi připravenou atd. atd..., moderátorku jedinečné ČT.
Jojo, být Vás takových víc, v inteligentním éteru českém...
V tu Vaší dobu, tedy chatu, budu těžce pracovat, a zvyšovat HDP...haha. Možná, že si ten nějaký čásek najdu.
Každopádně...pí/sl Drtinová, mnoho sil, zdraví, čilou šedou kůru mozkovou, do dalších, a pevně věřím, úspěšných let v ČT(nechoďte prosím do ost. spodních TV kanálů, vyjma BBC...haha), kde budete ozdobou...
Jinak, upřímně řečeno, TV nemám, ale znám Vás z dřívějška, a ze současných okolních zvuků ze zdí sousedů, kde to nechutně řve...( ačkoli Vaše zvuky nezní vůbec špatně...).
Mějte se krásně, s pozdravem a přáním krásných dnů dnešních, ale hl. příštích, divák-nedivák/posluchač zední...Robert. M, Praha 5.
Daniela Drtinová: Díky za Vaši vtipnou zprávu:) Jinam nepůjdu, do jiných TV kanálů, nebojte. Mějte se krásně...
M. Šubrtová: Ahoj Danielo, moc ti držím v životě palce a přeji Ti jen krásné štěstí. Hodně si cením tvou lidskou skromnost a zároveň odbornost.
Daniela Drtinová: Děkuji moc, měla jsem dnes skoro samé "příznivě nakloněné" chataře. Hodně štěstí přeju i já...
kabriolet: Soudím, že Natálka musí být nejhodnější dítě na světě. Nebo ne?
Daniela Drtinová: Tak hodná zase není, ale usnula. Teď je o strach ji probudit:)
David: Dobrý den,mohl bych se zeptat,jak se určuje kdo kdy bude v událostech komentářích,nebo je to vybráno náhodně
Daniela Drtinová: Obsazení UK hosty a témata je v kompetenci editora, šéfa pořadu. Moderátor si připravuje otázky a píše texty ke grafice. Načasování je podle toho, co se ten který den děje. Když spadne letadlo, rozebere se ze všech úhlů, proč padají, kdy spadlo naposledy, atd.
Stanislav Chlebek, Frýdek-Místek: Maslíte si, že ODS, která nejvíc dovolila vykrást mnohé banky, spořitelny, kampeličky i podniky až ke krachu a dovolila tak vykrást z kapsy všech občanů včetně kojenců a důchodců mnohadesetitisícové částky u stejných občanů dnes voličů vyhraje a jestli ano, tak proč podle Vás.
Daniela Drtinová: Myslím, že vyhraje, protože lidi necítí možnost jiné volby, která by jim přinesla nějaké zlepšení.
ew: Dobrý den, upřímně Vám přeju pevné nervy při moderování diskuze. Chtěla jsem se jen zeptat, jak jste se k práci moderátorky dostala. Děkuji za odpověď.
Daniela Drtinová: Do TV jsem se dostala v roce 1993 a brzy jsem začala moderovat malé zprávy, pak Debatu s Otou Černým, Jednadvacítku,...začala jsem se specializovat na moderování diskusí a už jsem u této TV profese zůstala. Ale rozhodla spíš náhoda, v TV se vše v té době měnilo,potřebovali nové lidi na "právo", začínala jsem v Parlamentu se Zuzanou Bubílkovou.
David: Na Korfu je krásně. Až tam budete určitě se nezapomeňte projet městskou dopravou, je to nezapomenutelný zážitek. Užijte si sluníčka.
Daniela Drtinová: Díky moc, fakt se těším. Hezké léto!!!
davaj časy: kolik je hodin ?
Daniela Drtinová: Hodně:)Tak vám všem děkuji za otázky, mějte se hezky a zase někdy příště....na shledanou.
Hledej pořad:
...více
FOTKY Z CHATU
Daniela Drtinová Daniela Drtinová