Zpravodajství Ostrava

Radnice Moravské Ostravy a Přívozu se bude stěhovat

Velikost textu:

Ostrava – Moravská Ostrava a Přívoz chystá stěhování své radnice. Z Nové radnice na Prokešově náměstí se úředníci přesunou do blízkosti Masarykova náměstí. Důvodem jsou zřejmě spory mezi vedením města a obvodem kvůli ceně za pronájem kanceláří v Nové radnici. Ty totiž patří magistrátu.

Ostravská radnice
Ostravská radnice

Ještě stále si na Nové radnici obyvatelé centrálního obvodu vyřídí například občanské průkazy. Brzy ale budou muset jinam. Moravská Ostrava a Přívoz chystá velké stěhování. „Rada našeho obvodu schválila záměr pronájmu budovy v ulici Velká. V současné době jednáme o znění nájemní smlouvy, dokud nebude smlouva uzavřena, nebudeme to komentovat,“ informovala mluvčí Městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Jana Pondělíčková.

Za vším je zřejmě spor mezi radnicí a magistrátem z počátku roku, kdy si oba subjekty navzájem hrozili vyhoštěním úředníků ze svých budov. Spor nakonec skončil tím, že magistrát snížil Moravské Ostravě dotaci o šest milionů korun jako kompenzaci nájmu za 110 kanceláří v Nové radnici. Ta totiž patří městu, které se teď musí rozhodnout, jak s prázdnými prostorami naloží. „To, že jsou na velké radnici, je stojí asi šest milionů. My máme externě v jiných budovách pasy, řidičské průkazy. V případě, že by se odstěhovali, tak jeden z těch odborů stáhneme na radnici a ušetříme,“ uvádí ostravský primátor Petr Kajnar (ČSSD).

přehrát video
Reportáž Radka Wiglasze


Novým sídlem radnice Moravské Ostravy a Přívozu má být administrativní budova Mior v sousedství Ostravského výstaviště a Divadla loutek, jen sto metrů od Masarykova náměstí. Současní nájemníci už dostali výpovědi, aby se budova mohla začít upravovat pro potřeby úředníků obvodu.

Prvním sídlem Moravské Ostravy a Přívozu byla Stará radnice na Masarykově náměstí. V roce 1930 se radní přestěhovali do Nové radnice a na Masarykově náměstí zůstalo jen Ostravské muzeum.

V Nové radnici pak sídlil městský obvod od jejího otevření v roce 1930. Později se z budovy stala radnice celé Ostravy. Obvod postupně vyklízel kanceláře, až mu zůstalo jen jedno křídlo. I to nyní opustí, dojít by k tomu mělo v polovině příštího roku.   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.