Zpravodajství Ostrava

Šantovka s dvěma sty obchody má místo v srdci Olomouce. Otevírá v pátek

Velikost textu:

Olomouc – Nové olomoucké nákupní centrum Galerie Šantovka tento pátek otevírá. Na blížící se slavnostní okamžik už několik týdnů poutá velký svítící objekt výtvarníka a hudebníka Milana Cajse ve tvaru srdce, který je umístěný na střeše obilného sila vedle galerie. Připomíná, že ambiciózní Šantovka má místo v srdci Olomouce.

Šantovka
Šantovka

Komplex, který se zařadil mezi deset největších obchodních center v zemi, stojí skutečně v srdci města, nedaleko jeho historického centra. Společnost SMC Development ho vybudovala za dva a půl roku, stálo jí to přes tři miliardy korun. V Galerii Šantovka vznikne patnáct set pracovních míst. Zákazníci najdou na ploše čtyřicet šest tisíc metrů čtverečních dvě stě obchodů.

Uprostřed nového nákupního centra bude hypermarket Interspar. Lidé se mohou těšit i na značky, které se v regionu dosud neobjevily. Svůj první obchod v Česku otevře v Šantovce třeba luxusní butik La Martina. „Zvláštností je, že obchody jsou řazeny podle typu prodeje. Ocení to, myslím, zejména muži,“ uvedl manažer galerie Petr Navrátil.

 • Ilustrační foto
  Ilustrační foto autor: ČT24, zdroj: ČT24
 • Šantovka
  Šantovka autor: ČT24, zdroj: ČT24

Asi patnáct procent plochy zabírá centrum zábavy a odpočinku. V horním patře Galerie Šantovka otevře společnost Premiere Cinemas multikino, jehož šest kinosálů pojme tisíc diváků. Bude tam bowlingové centrum s osmnácti drahami, restaurace, kavárny, dětské koutky, venkovní hřiště a multifunkční plocha pro různé akce pod širým nebem. Vznikne tam i nové divadlo, jehož program bude zaměřený především na rodiny s dětmi.

Galerie Šantovka s tisícovkou parkovacích míst je prvním velkým obchodním komplexem v centru Olomouce. Dosud jezdili její obyvatelé za nákupy na okraj města. Až loni na podzim otevřela v prostorách bývalého obchodního domu Prior menší Galerie Moritz.

Vizualizace budovy Šantovka Tower
Vizualizace budovy Šantovka Tower

Podle odborníků začíná být obchodníkům v Olomouci těsno. Rostislav Veselý z realitní poradenské společnosti Cushman & Wakefield řekl, že po otevření Galerie Šantovka se hustota maloobchodních ploch zvýší na 1550 metrů čtverečních na tisíc obyvatel Olomouce, což je zhruba dvojnásobek průměru v zemi.

Obchodní centrum má být součástí stejnojmenné městské čtvrti Šantovka, kterou chce postavit společnost SMC Development. V nové čtvrti, kterou protíná nová tramvajová trať, plánuje i výstavbu komplexu bytových domů a kanceláří. Vyrůst by tam měla také nová výšková budova Šantovka Tower, proti které se postavili zejména památkáři a někteří architekti.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.