Zpravodajství Ostrava

Technika nás baví – projekt kraje má lákat na technické obory

Velikost textu:

Moravskoslezský kraj – O technické obory nemá mládež příliš zájem. Změnit tento nepříznivý stav se snaží projekt Moravskoslezského kraje Technika nás baví. Děti ze základních škol mají možnost opustit na pár dní školní lavice a vyzkoušet si na třídenním pobytu v horách práci elektrikáře nebo stavbaře. 

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Stále více firem v Moravskoslezském kraji naráží na to, že na některá místa nemohou sehnat kvalifikované pracovníky. Děti a jejich rodiče totiž dávají přednost univerzitnímu vzdělávání před technickými obory. Podle učitelů je důvodem i fakt, že se jejich žáci dostanou snáze do kontaktu s počítači a mobily než s nářadím. „Žáci zjistí, že můžou být zruční manuálně, nejen sedět u počítače. U nás se k těm věcem nedostanou,“ míní učitel karvinské Základní školy Cihelní Petr Sýkora.

přehrát video
Reportáž Radka Wiglasze

V jedné z dílen si žáci mohli postavit například vlastní mrakodrap a zjistit tak, jak může být vysoký, aby se nezřítil. Mohli si také navrhnout most a vytvořit ho pomocí špejlí a polystyrénu nebo si vyrobit hlavolam a naučit se pracovat s pájkou.

Projekt Moravskoslezského kraje Technika nás baví potrvá dva roky. Další třídy by měly do hor za technikou vyrazit už na jaře.   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.