Zpravodajství Ostrava

Lidem se špatnou cirkulací krve pomáhá nová terapie v Klimkovicích

Velikost textu:

Klimkovice - Novou léčbu pro lidi se špatnou cirkulací krve nabízejí lékaři v klimkovických sanatoriích. Je určena nejen diabetikům, ale dokáže pomoci i při imunologických potížích a při léčbě chronického únavového syndromu. Zkušenost s ní má už skoro stovka pacientů.

Cukrovka
Cukrovka

Nová terapie určená k léčbě diabetické polyneuropatie je založená na aplikaci proudu pomocí sluchátek. "Terapie je postavená na tom, že se výrazně zlepší mikrocirkulace, u diabetiků bohužel je problém v tom, že tato choroba postihuje cévy," řekla ČT primářka Sanatoria Klimkovice Jarmila Zipserová. Diabetes postihuje cévy, které jsou nefunkční, čímž do klasické tkáně pak putuje méně kyslíku a živin a tkáň je tak špatně vyživovaná, vysvětlila lékařka a dodala, že léčit se daří i takové pacienty, kterým už nezbývala jiná možnost než amputace.

Jedna aplikace trvá zhruba půl hodiny, procedura se pak skládá z více než dvou set takových aplikací. Aby byla léčba účinná, lékaři doporučují celou proceduru zopakovat minimálně třikrát.

Pojišťovny ale zatím léčbu nehradí. Jedna procedura tak pacienta vyjde na deset tisíc, doporučované tři pak na dvojnásobek. V Moravskoslezském a Olomouckém kraji jsou klimkovická sanatoria jediným místem, kde se pomocí MDM (mesodiencefalická modulace) léčí, další centra na Moravě jsou ještě v Brně a ve Zlíně.

přehrát video
Reportáž o nové terapii
Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • Festivalová ochutnávka zpod pecí
    Festivalová ochutnávka zpod pecí vydáno 24. 6. 2019 08:27 Naladí, rozpohybuje a vybídne k červencové návštěvě Ostravy. Necelé tři týdny před festivalem Colours of Ostrava 2019 odvysílá českotelevizní Art nabitý záznam loňských ...
   • Štramberské probuzení. Už v úterý
    Štramberské probuzení. Už v úterý vydáno 20. 6. 2019 08:05 Dobré ráno znovu vyráží na cesty. Oblíbený ranní pořad České televize se v úterý 25. června přihlásí z malebného a kopcovitého Štramberku na Novojičínsku.
   • Člověk akademický zblízka
    Člověk akademický zblízka vydáno 7. 6. 2019 08:16 Vášnivý milovník džezu, přítel Allena Ginsberga a především univerzitní pan profesor, na jehož přednášky se tradičně stávaly fronty. To je Josef Jařab. Osobitý portrét jedné z ...
   • Premiérová Infiltrace odkrývá nové šmejdí triky
    Premiérová Infiltrace odkrývá nové šmejdí triky aktualizováno 6. 6. 2019 08:57 Šmejdi. Byli tu a jsou tu zas. A jak ukazuje nový díl investigativního pořadu Infiltrace, jsou ještě mazanější. Se skrytou kamerou mezi ně pronikl dokumentární tým režisérky Šárky ...

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.