Zpravodajství Ostrava

Obyvatele Horní Suché ohrožuje smečka psů

Velikost textu:

Horní Suchá - Obyvatelé Horní Suché se bojí. Ohrožuje je totiž smečka dvaceti psů, které chová na zahradě jeden manželský pár. Podle dobrovolníků z Moravskoslezského spolku na ochranu zvířat jsou psi špatně živení a bez jakékoliv veterinární péče. Chtěli by je proto majitelům odebrat a najít jim nové domovy.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Se psí smečkou žije Emílie Slezáková pod jednou střechou. Celkem jich má dvacet. Zatím, protože psi se neustále množí.

"Miluji zvířata, chodí tady hodně opuštěných psů a já jsem některé vzala domů. Potom se mi to trochu vymklo z ruky," uvedla Emílie Slezáková.

Jenže místní se bojí. Psi jsou totiž často na zahradě úplně sami a bez dohledu. Toho využívají a utíkají.

přehrát video
Reportáž Alexandry Přečkové

"Na zábradlí byla holčička, která hystericky křičela, všude kolem ní byli psi, tak jsme ji se sousedem museli sundat dolů. Ona se opravdu bála, ale lidi co tady přihlíželi, jí nepomohli," komentoval soužití se psy Petr Perlega, obyvatel Horní Suché.

"Chybí veterinární ošetření, psi nejsou očkovaní, jsou začervení a ani výživa není v pořádku," uvedla Barbora Tocauerová, dobrovolnice z Moravskoslezského spolku na ochranu zvířat.

Emílie Slezáková s manželem si zahradu pronajali od obce pod podmínkou, že nebudou chovat žádná zvířata. To ale nedodrželi, proto se musí odstěhovat.

Novou chatu si manželé Slezákovi staví na opuštěném místě kousek od Karviné.

"Psi tady budou mít velký prostor na výběh, potřebujeme plot, aby nám neutíkali ze zahrady," informoval Milan Slezák, majitel psů.

Ochránci zvířat chtějí i přesto psům najít nový domov. A nejen těm od manželů Slezákových. V Horní Suché, jen o pár ulic vedle, se totiž další rodina snaží starat o desítku nalezených psů. 


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • Evropský úspěch: dvě festivalová uznání pro ostravské studio
    Evropský úspěch: dvě festivalová uznání pro ostravské studio vydáno 17. 4. 2019 13:15 Ostravské dokumenty Poslední naděje Věry Bílé a Infiltrace: Obchod se zdravím se prosadily v evropské konkurenci. Na letošním ročníku Prix CIRCOM, kde soutěží snímky regionálních ...
   • Hodinářův učeň: první ochutnávka je tu
    Video
    Hodinářův učeň: první ochutnávka je tu vydáno 15. 4. 2019 14:59 Pohádka o velké lásce lemované tikotem hodin a hodinek, to je chystaná filmová novinka Hodinářův učeň režisérky Jitky Rudolfové. Čerstvě zveřejněná první ukázka naznačuje, že ...
   • Odešel Jan Jaroš
    Odešel Jan Jaroš vydáno 15. 4. 2019 09:58 Ve věku 85 let nás opustil pan Jan Jaroš, vedoucí technik prvního přenosového vozu tehdejší Československé televize Ostrava. Byl jedním z několika mála zaměstnanců ostravského ...
   • Cesta ven vede přes Most!
    Cesta ven vede přes Most! vydáno 4. 4. 2019 13:50 Tři herecké hvězdy kultovního seriálu Most! Zdeněk Godla, Klaudia Dudová a Julek Oračko se připomenou ve filmu, který jim nastartoval kariéru. Oceňovaný snímek Petra Václava Cesta ven ...

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.