Zpravodajství Ostrava

Slezská univerzita povede vědeckou debatu o trendech v lázeňství a turismu

Velikost textu:

Ostrava - Ústav lázeňství, gastronomie a turismu Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě pořádá příští týden mezinárodní vědeckou konferenci na téma aktuálních trendů v lázeňství, hotelnictví a turismu.

Dovolená
Dovolená
Otevřít galerii
 • Dovolená autor: Tom Robinson, zdroj: ISIFA/Rex Features http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/default.jpg
 • Turisté autor: Jan Langer, zdroj: ČT24 http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/default.jpg
 • Lázně Luhačovice autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/default.jpg
 • Lázně zdroj: ČT24 http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/default.jpg

„Budeme řešit perspektivy lázeňství, hotelnictví a turismu, význam wellness pro provoz lázní a hotelů, kulinářský cestovní ruch, kvalitu služeb v cestovním ruchu a odborné vzdělávání v oboru,“ shrnula náplň konference vedoucí Ústavu lázeňství, gastronomie a turismu Eva Vavrečková.

Škola očekává řadu českých i zahraničních expertů, například prezidenta Svazu léčebných lázní České republiky a generálního ředitele Lázní Luhačovice Eduarda Bláhu, profesora Mariana Gúčika z Univerzity Mateja Bela v Bánské Bystrici a další. „Například Kamil Schumann otevře zvlášť aktuální téma hledání nových cest k zákazníkovi v souvislosti s finanční recesí dneška,“ uvedl mluvčí Slezské univerzity Opava Martin Kůs.

Nejen gastronomie se bude týkat další akce univerzity z cyklu Svět na talíři, která bude v úterý 9. dubna ve školním gastrocentru. Přednášející Romana Laníková a Zdeněk Tomek budou vyprávět o geografii, historii a kultuře země, jejíž části leží na evropské i na asijské pevnině. „Na programu je i ochutnávka některých typických tureckých pochutin, třeba turecký čaj Rize, placky Gözleme s pastou Hummus,“ uvedl Martin Kůs. Zdeněk Tomek je student Ústavu lázeňství, gastronomie a turismu, který strávil díky studentskému programu Erasmus několik měsíců v Turecku.

Zdroj: ČTO

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.