Zpravodajství Ostrava

Začal týden rané péče

Velikost textu:

Ostrava - Domov je doma. Pod tímto mottem začíná týden rané péče. Jeho smyslem je ukázat, že děti s postižením mohou dostat odbornou péči a pomoc ve svém domácím prostředí už od prvních dnů jejich života. Rodiny, které pomoc potřebují, ji dostávají zdarma.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Krátce po deváté čeká tříapůlletou Aničku hodina s tetou Terezkou, jak Juroškovi důvěrně říkají zrakové poradkyni Tereze Odložilíkové. Tereza dochází k Juroškovým domů téměř dva roky. Kromě odborné pomoci dostala rodina i kompenzační pomůcky. „Vidíme pokrok, je velký, pro nás je tady tohle strašně moc,“ pochvaluje si maminka Aničky Lenka Minarčíková.

„V současnosti pomáháme asi 80 rodinám z Moravskoslezského kraje a služby jsou pro ně bezplatné. Máme teď kapacitu přijmout i nové zájemce o tuto službu,“ tvrdí vedoucí Střediska rané péče v Ostravě Vlaďka Salvetová. Provoz ostravského střediska rané péče hradí stát jen z poloviny. Zbývající peníze na provoz nebo na nákup pomůcek si musí zajistit sami - pomocí grantů, dotací i charitativních akcí.

Radek Pastrňák, Tomáš Kočko nebo Cafe Industrial vystoupí ve středu od 18 hodin v klubu Parník - peníze z dobrovolného vstupného půjdou právě na účet střediska ranné péče.

přehrát video
Reportáž Ivy Bartoňové

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • Přátelská zastavení s hrabětem podruhé
    Přátelská zastavení s hrabětem podruhé vydáno 23. 8. 2019 07:34 Aristokraté žijí stále mezi námi. Historie jejich rodů je významnou součástí dějin naší země a jejich majetky patří do pokladnice kulturního dědictví. Ve čtvrtek 5. ...
   • Na Jana Ámose nemáme, ale tlumočit nápady můžeme, míní Kovy
    Na Jana Ámose nemáme, ale tlumočit nápady můžeme, míní Kovy vydáno 21. 8. 2019 09:40 Youtuber Karel Kovy Kovář řeší dějiny. S Českou televizí se pustil do natáčení dokumentu, v němž se ptá, proč se v hodinách dějepisu neustále vracíme do pravěku, ale tak málo ...
   • Smích léčí, věří režisér komedie
    Smích léčí, věří režisér komedie vydáno 16. 8. 2019 05:50 Rodilý Newyorčan zdědí zámek Kostka, rozpadající se rodové sídlo v Čechách. Na zaskočeného zámeckého pána, jeho temperamentní ženu a dceru Marii čeká v novém domově ...
   • Hodinářův učeň to s časem umí
    Hodinářův učeň to s časem umí vydáno 13. 8. 2019 12:07 Někdy se líně vleče a někdy letí jako splašený, co jsou tohle za čáry? Říši času, hodin i hodinek důvěrně zná Urban. Hodinářův učeň.
    Stejnojmenná česko-slovenská pohádka ...

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.