Zpravodajství Ostrava

Termální park by měl vzniknout ve Velkých Losinách

Velikost textu:

Velké Losiny - Olomoucký kraj získá nový turistický unikát. V lázních ve Velkých Losinách by se už letos měl začít stavět 1. termální park v České republice. Měl by být na úrovni maďarských nebo rakouských termálů. Jesenicko si od nové atrakce slibuje příliv náročnějších turistů, kteří se před tím do hor nevypravovali.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Bazénů s léčivou 36stupňovou vodou si už od příštího roku budou moci užívat návštěvníci 1. českých termálů ve Velkých Losinách. „Budeme mít část vnitřní a část venkovní, ta vnitřní s průplavem ven bude v provozu celoročně,“ prozradil jednatel Lázní Velké Losiny Martin Plachý. Nové lázeňské centrum vznikne na místě, kde prozatím funguje letní venkovní koupaliště. Termální park by měl obstát ve srovnání i s těmi zahraničními, kam jezdí tisíce českých turistů. Například s rakouskými lázněmi v Laa. České termály sice nebudou tak velké, zato mají jednu devízu navíc a to léčivou vodu. „Její efekt spočívá v tom, že pramení z hloubky1 kilometr, je stabilní, nepřihřívá se, má nejstabilnější obsah síry v českých vodách,“ říká lékař a manažer lázní Miroslav Kunzfeld.

přehrát video
Reportáž Moniky Bezuchové

Léčí například onemocnění pohybového aparátu nebo atopické ekzémy dětí. Regionu by nová atrakce měla přinést podle odhadů každoročně o 60 tisíc více turistů, ale také skoro dvě desítky pracovních míst. Investor, společnost Royal Spa, která vlastní například zařízení v Luhačovicích nebo Mariánských lázních, by chtěl stavbu zahájit už letos. Čeká ovšem, zda získá dotaci z Evropské unie. Pokud by ji nedostal, hodlá najít peníze z vlastních zdrojů. Termální park chápe společnost jako svou prioritu.

Kontakt na autora reportáže: monika.bezuchova@ceskatelevize.cz

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.