Zpravodajství Ostrava

Dramatické zasedání Konfederace politických vězňů v Olomouci

Velikost textu:
aktualizováno 24. 10. 2007 02:05

Olomouc – Dramatický začátek mělo dnes v Olomouci zasedání Konfederace politických vězňů. Její zástupci totiž hned ráno odmítli do sálu vpustit bývalého důstojníka BIS Vladimíra Hučína, který je jedním z místopředsedů této organizace. Jeho příznivci okamžitě vyvolali slovní potyčku s vedením konfederace a došlo i na výhrůžky a pěsti. Zasáhnout nakonec musela městská policie.

Dramatický začátek mělo dnes v Olomouci zasedání Konfederace politických vězňů.
Dramatický začátek mělo dnes v Olomouci zasedání Konfederace politických vězňů.

Příznivci bývalého důstojníka BIS Vladimíra Hučína chtěli dosáhnout vpuštění do sálu, aby mohli upozornit na problémy uvnitř konfederace. "To je absurdní, co se tady děje dvacet let po listopadu. To je infiltrované vedení politických vězňů lidmi, kteří tam nemají co dělat," poukázal příznivec Vladimíra Hučína Jan Šinágl. Podle Vladimíra Hučína se báli toho, co by tam bylo řečeno. Konfederace politických vězňů prožívá v současnosti hlubokou krizi.

Současné předsednictvo však tvrdí, že Vladimír Hučín a jeho příznivci nemají na sněmu co dělat. Nejsou to političtí vězni, pouze provokují a snaží se celou organizaci zesměšnit. "Objevují se různé živly, o nichž nevíme – jako tento pán, který se tady vynořil. Není to politický vězeň," vysvětluje místopředseda Konfederace politických vězňů František Šedivý.

Konfederace sdružuje na čtyři tisíce lidí. Její členkou je také jednaosmdesátiletá Anna Honová. Ve vězení strávila dva a půl roku za údajné maření úředního výkonu a přepisování letáků. Její příběh patří k těm šťastnějším. Sama říká, že jí ve vězení nebili. Vždy se snažila poukázat na fakt, že bít ženu není žádná odvaha.

"V této zemi je pořád ještě hodně lidí nepoučitelných a právě na ně se snažíme zaměřit naši pozornost," dodala Naděžda Kavalírová, předsedkyně Konfederace politických vězňů. Olomoucké setkání bývalých politických vězňů má za úkol zhodnotit své působení za uplynulé dva roky, asi nejdůležitějším bodem programu pak bude volba nového vedení. Nové předsednictvo budou znát členové Konfederace politických vězňů zítra dopoledne.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • Přátelská zastavení s hrabětem podruhé
    Přátelská zastavení s hrabětem podruhé vydáno 23. 8. 2019 07:34 Aristokraté žijí stále mezi námi. Historie jejich rodů je významnou součástí dějin naší země a jejich majetky patří do pokladnice kulturního dědictví. Ve čtvrtek 5. ...
   • Na Jana Ámose nemáme, ale tlumočit nápady můžeme, míní Kovy
    Na Jana Ámose nemáme, ale tlumočit nápady můžeme, míní Kovy vydáno 21. 8. 2019 09:40 Youtuber Karel Kovy Kovář řeší dějiny. S Českou televizí se pustil do natáčení dokumentu, v němž se ptá, proč se v hodinách dějepisu neustále vracíme do pravěku, ale tak málo ...
   • Smích léčí, věří režisér komedie
    Smích léčí, věří režisér komedie vydáno 16. 8. 2019 05:50 Rodilý Newyorčan zdědí zámek Kostka, rozpadající se rodové sídlo v Čechách. Na zaskočeného zámeckého pána, jeho temperamentní ženu a dceru Marii čeká v novém domově ...
   • Hodinářův učeň to s časem umí
    Hodinářův učeň to s časem umí vydáno 13. 8. 2019 12:07 Někdy se líně vleče a někdy letí jako splašený, co jsou tohle za čáry? Říši času, hodin i hodinek důvěrně zná Urban. Hodinářův učeň.
    Stejnojmenná česko-slovenská pohádka ...

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.