Zpravodajství Ostrava

Vítězem Salomon Slezského maratonu 2013 se stal Radim Kasalík

Velikost textu:

Dolní Lomná - Dvaačtyřicet kilometrů v náročném horském terénu čekalo v okolí Dolní a Horní Lomné na odvážlivce při startu druhého ročníku Slezského maratonu. Na startu bylo tři sta mužů a žen a mezi nimi i vítězové podobných horských závodů. Například loňský a letošní vítěz Lysohorské čtyřiadvacítky Zbyněk Cypra a Jan Zemaník.

Foto ze závodu
Foto ze závodu

Maratonský závod startoval poblíž areálu Slezské matice v Dolní Lomné. Odtud čekalo běžce stoupání na Kozubovou. Celkem měli na trati účastníci nastoupat 1 800 metrů. Po výběhu na Kozubovou se sbíhalo do Košařisek a tady na zhruba osmém kilometru už vepředu běžela silná skupinka favoritů.

přehrát video
Reportáž Davida Procházky

Z Košařisek se vybíhalo opět nahoru na Ostrý, v polovině trati pak měli závodníci první možnost občerstvit se v třicetistupňovém horku po seběhu na Kamenitý. Tady už byl v čele s náskokem Radim Kasalík a vypadal, že nemá ve startovním poli výraznější soupeře.

Z Kamenitého už se běželo prakticky po hřebenech přes Slavíč a Velký Polom k cíli na Skalce. Žádné extrémní výběhy a seběhy kromě sjezdovky před cílem už na běžce nečekaly. V cíli byl nakonec ve skvělém čase tři hodiny, třicet čtyři minut a třicet dva sekund Radim Kasalík.

Druhý nakonec s téměř šestiminutovou ztrátou za Kasalíkem doběhl o devět let starší Stanislav Najvert.

V ženské kategorii byla nejrychlejší za čtyři hodiny třicet devět minut a dvacet šest sekund Denisa Krejčiříková.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.