Zpravodajství Ostrava

Kateřina Novotná v Ostravě vyhrála závod Světového poháru

Velikost textu:

Ostrava -  Kateřina Novotná vyhrála o víkendu poprvé v kariéře závod Světového poháru v inline bruslení, který se tradičně konal v Ostravě. Česká olympionička v shorttracku byla na severu Moravy v minulosti už třikrát druhá.

Kateřina Novotná
Kateřina Novotná

"Vyhrát byla ve slabší konkurenci povinnost, byla jsem úplně v pohodě. Hodně jsem vnímala skvělou podporu diváků," uvedla Novotná, která se už teď vrací na led, čeká ji 10denní soustředění v Budapešti a po odpočinku další tréninkový kemp v Bormiu, opět na ledě.

„Na kolečkách už pojedu jen závody Inline pro život – LifeInLine Tour. Vše už směřuji na led a směrem k olympiádě v Soči,“ řekla Kateřina Novotná, která se těší na svoji čtvrtou olympiádu v shorttracku.

Kateřina Novotná
Kateřina Novotná

Osmadvacetiletá rychlobruslařka o svém triumfu rozhodla až ve finiši. Závod ale měla pod kontrolou, v jeho průběhu si vypracovala až šestadvacetisekundový náskok, ale na konci sedmého z jedenácti okruhů ji soupeřky dojely.

"Ten únik byl opravdu test síly soupeřek. Pak jsem ale měla krizi, ztuhly mi nohy a ráda jsem se nechala dojet a odpočívala za zády soupeře," vysvětlila Novotná na webu závodu. Druhou Martu Nunesovou z Portugalska nakonec porazila o čtyři desetiny sekundy.

Závod mužů ovládl Švýcar Yann Guyader, který v Ostravě triumfoval i před třemi lety. Nejlepším z Čechů byl devátý Ondřej Suchý, který stejně jako jedenáctý Matěj Krupka a třináctý Matěj Pravda dojel v hlavní skupině.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • „Spoločne bez hraníc“ / „Společně bez hranic“
    „Spoločne bez hraníc“ / „Společně bez hranic“ aktualizováno 12. 3. 2019 10:57 Krásná příroda, půvabný folklór, zajímavé osudy, ale hlavně skutečný domov, jehož celistvost neruší ani státní hranice. Pohled na současnost i historii unikátního prostoru mezi ...
   • Zemřel Karel Wojnar
    Zemřel Karel Wojnar vydáno 11. 3. 2019 12:00 Ve věku nedožitých osmdesáti let zemřel po těžké nemoci Karel Wojnar, někdejší dlouholetý významný dramaturg ostravského studia České televize. Odešel skromný umělec, který v ...
   • Podává se rýže, vajíčková káva a křupavé chipsy z hadí kůže
    Podává se rýže, vajíčková káva a křupavé chipsy z hadí kůže vydáno 4. 3. 2019 12:59 Tři slova, když se řekne Vietnam? Skromnost, nezlomnost, příroda. Rýže, trhovci, motocykl. Pracovitost, nenáročnost, vlídnost. Každý z televizního štábu volí slova trochu jiná. Na ...
   • Dejvické divadlo bojuje o přežití
    Dejvické divadlo bojuje o přežití vydáno 1. 3. 2019 13:14 Dejvické divadlo nezískalo od magistrátu grant na své fungování a je vystaveno existenční zkoušce. Aby se zachránilo, povolá na pomoc finského režiséra, začne hrát s loutkami a ...

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.