Zpravodajství Ostrava

„V budoucnu by mě mrzelo, kdybych to nezkusila.“ Markéta Konvičková v nové roli. Moderátorské.

Velikost textu:

Zpěvačka, maminka a nově i moderátorka. Markéta Konvičková přijala výzvu a společně s moderátorkou Lindou Bendovou přivítá na obrazovkách České televize diváky pořadu Sama doma. Tento pátek živě od 12:30 na Jedničce.

Markéta Konvičková
Markéta Konvičková

Když přišlo první oslovení s nabídkou moderování pořadu Sama doma, odpověděla Markéta Konvičková „ne“. A v ten moment začala nad svým rozhodnutím váhat. „Připadala jsem si na tento formát pořadu ještě mladá. Jsem sice čerstvá maminka, ale když o něčem nejsem stoprocentně přesvědčená, tak vím, že bych toho později litovala. Svůj názor jsem celkem rychle přehodnotila. Jsem společenský tvor, mám ráda být v obraze a učit se něco nového. Řekla jsem si, že bych to vlastně chtěla zkusit. Nejsem moderátor, ani se tam nechci zařazovat. V tom je profík moje kolegyně Linda. Já budu spíš za mluvící zpěvačku,“ říká Markéta Konvičková.

Markéta Konvičková - SVO30DA!!!
Markéta Konvičková - SVO30DA!!!

Pořad Sama doma Konvičková zná, několikrát byla jeho hostem. Ne však pravidelným divákem. Studovala vysokou školu, koncertovala. S narozením dcery se její život změnil, hlavní pozornost je věnována právě jí. Je víc doma a bylo by to tak, i kdyby byly povolené koncerty. I bez „korony“ je měla v plánu omezit. Role čerstvé maminky změnila i její vztah k pořadu Sama doma. Stala se součástí jedné z cílových skupin, zajímá ji spousta nových témat a věcí a těší se, až je bude moci osobně probrat s odborníky.

Co rozhodlo, že na spolupráci s ostravským studiem kývla? „Rozhodla moje nerozhodnost. Musím si za svým rozhodnutím stát. Jsem se vším v životě strašně rychle hotová. Když jednou řeknu ne, tak opravdu vím, že ne. Ale tohle ne bylo váhavé, nebyla jsem si jistá a začala jsem si říkat, proč ne? Vím, že by mě v budoucnu mrzelo, že jsem to nezkusila. Navíc věřím, že tam budu potkávat své kolegy z branže. Budeme si tam zvát hudební hosty, a až to situace dovolí, snad i zpívat,“ vysvětluje Konvičková.

Markéta Konvičková a Elis Mraz
Markéta Konvičková a Elis Mraz

 „Pořad Sama doma z Ostravy vysíláme jen jednou za dva týdny. Když jsme s týmem pořadu začali hledat novou moderátorku, napadlo nás, že si můžeme dovolit oslovit známou osobnost, protože v takové vysílací frekvenci je to reálné. Rozhodně jsme hledali u nás v regionu. Markéta Konvičková nás napadla jako jedna z prvních, protože je to v mnoha směrech velmi talentovaná, milá a inteligentní mladá žena. Už po několika setkáních a zkoušce bylo jasné, že jsme nešlápli vedle. Věřím, že její bezprostřednost ocení i diváci a do pořadu přinese novou mladou energii, na moderování s ní se velmi těším,“ říká dramaturgyně a zároveň moderátorka pořadu Linda Bendová.

Má ráda výzvy a je dobrodruh. Na co se Markéta Konvičková v nové roli těší? „Ano, jsem dobrodruh a žijeme jen jednou. To mi připomnělo, že bych chtěla skočit tandem,“ odpovídá se smíchem Markéta Konvičková. „V Sama doma se nejvíc těším na lidský kontakt a komunikaci. Rozšířím si slovní zásobu a budu mít přehled, což k profesi zpěvačky bezesporu patří. Obavy mám ze sebe. Jsem zvyklá mluvit, ale z té druhé strany, ze strany hosta. Teď to bude jiné, já se budu ptát hostů a provázet pořadem. Jsem ale podezřele klidná. Vím, že když mi to nepůjde, Linda mě zachrání. Okolí mě podpořilo a fanoušci se těší, tak snad to tak zůstane i po prvním živém vysílání.“


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.