Zpravodajství Ostrava

Mediální partnerství

Hendikep nemusí být jen překážkou, setkání s ním může obohatit i zdravého člověka

Velikost textu:

Do Ostravy se vrací Divadelní pouť bez bariér, tentokrát pod taktovkou uměleckého souboru Bílá holubice. Desátý ročník multižánrového festivalu nabídne divadelní představení, hudebně-taneční vystoupení, workshopy, výstavu i neformální setkávání. Konat se bude od 14. do 18. září v prostoru Černé louky, Divadla loutek Ostrava a v Divadle Mír.

Bílá holubice
Bílá holubice

Divadelní pouť bez bariér propojuje profesionální a integrované umění. I letos nabízí divadelní, taneční a hudební vystoupení plné fantazie, humoru a skvělých výkonů, chybět nebudou ani venkovní a vnitřní aktivity. Uplynulé ročníky pořádalo Divadlo loutek Ostrava. V letošním roce organizaci převzal umělecký soubor Bílá holubice, jejich nejnovější představení má název Nádražní blues a je součástí programové nabídky.

Lubomír Pavelčák
Lubomír Pavelčák

Festival zahájí 14. září v Divadle loutek Ostrava vernisáž dvou výstav, které návštěvníky zábavnou a hravou formou uvedou do světa zdravotně postižených. Fotografie zrakově hendikepovaného Lubomíra Pavelčáka nás zavedou mezi zdánlivě obyčejné předměty, výtvarník Milan Linhart nabídne soubor kreslených vtipů humorně glosujících život zdravotně postižených. Závěrečný slavnostní Gala koncert proběhne v pátek 18. září v Divadle Mír.

Zpráva z jiné planety
Zpráva z jiné planety

Letošním zahraničním hostem bude slovenské Divadlo z Pasáže a jeho Zpráva z jiné planety. Divadlo z Pasáže působí od roku 1995 v Banské Bystrici a je jediným profesionálním komunitním divadlem na Slovensku, které pracuje s lidmi s mentálním postižením.

Kavárna Potmě
Kavárna Potmě

V průběhu festivalového týdne je možno na Černé louce navštívit také plně zatemněnou Kavárnu Potmě, v níž obsluhují zrakově postižení. Projekt přibližuje vidícím život nevidomých v absolutní tmě a představuje je v jiné roli – v roli těch, kteří se ve tmě orientují sluchem a hmatem. Návštěvníci kavárny si, kromě zážitku a vychutnání nápoje, odnesou také originální hrneček.

Podrobný program Divadelní pouti bez bariér zde.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.