Zpravodajství Ostrava

Příběh obyčejného člověka, Budiž světlo, si z Varů odváží cenu za nejlepší mužský herecký výkon

Velikost textu:

Film režiséra Marko Škopa, Budiž světlo si z letošního ročníku karlovarského festivalu odváží Cenu za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli. Za ztvárnění postavy Milana, otce tří dětí, který jezdí pracovat do Německa, aby svojí rodinu uživil, byl oceněn herec Milan Ondrík. Slovensko-české drama, na kterém se koprodukčně podílela Česká televize, získalo také zvláštní uznání ekumenické poroty a ocenění zahraničních kritiků.

Budiž světlo - Milan Ondrík
Budiž světlo - Milan Ondrík

„Je to příběh obyčejného člověka, jednoho z miliónu, kterému se navzdory jeho dobrým úmyslům udělat pro svou rodinu to nejlepší, všechno pokazí,“ charakterizuje snímek jeho režisér Marko Škop.

V hlavní roli Milan Ondrík
V hlavní roli Milan Ondrík
Více fotek
 • V hlavní roli Milan Ondrík zdroj: ČT Ostrava //imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/76/7526/752570.jpg
 • Příběh obyčejného člověka zdroj: ČT Ostrava //imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/76/7526/752571.jpg
 • Společné vánoce zdroj: ČT Ostrava //imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/76/7526/752572.jpg
 • Setkání s otcem zdroj: ČT Ostrava //imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/76/7526/752573.jpg

„Upřímně řečeno nevím, z kterého ocenění mám mít větší radost. Protože nejlepší hodnocení zahraničních kritiků a současně být v první desítce Divácké ceny je samo o sobě fantastické. A navíc ještě Cena ekumenické poroty, která oceňuje snímek, jehož vysoká umělecká úroveň se snoubí s kladením podstatných otázek týkajících se života člověka v současném světě. A přesně tohle podle mě Budiž světlo je. No a jako třešnička na dortu cena za nejlepší mužský herecký výkon pro fantastického Milana Ondríka. Teď už si jen přeji, aby do kin na Slovensku v Česku a v dalších zemích, kam se film jistě dostane, přišlo co nejvíce diváků, protože za to fakt stojí,“ hodnotí snímek kreativní producentka Kateřina Ondřejková.

Příběh o síle a křehkosti rodinných pout, o individuální zodpovědnosti ve světě, kde jsou tradiční hodnoty podrobeny bolestivé relativizaci a xenofobie vítězí nad soucitem s bližním, měl světovou premiéru v neděli 30. června právě na karlovarském festivalu.

Zdroj: PR ČT

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • Na Jana Ámose nemáme, ale tlumočit nápady můžeme, míní Kovy
    Na Jana Ámose nemáme, ale tlumočit nápady můžeme, míní Kovy vydáno 21. 8. 2019 09:40 Youtuber Karel Kovy Kovář řeší dějiny. S Českou televizí se pustil do natáčení dokumentu, v němž se ptá, proč se v hodinách dějepisu neustále vracíme do pravěku, ale tak málo ...
   • Smích léčí, věří režisér komedie
    Smích léčí, věří režisér komedie vydáno 16. 8. 2019 05:50 Rodilý Newyorčan zdědí zámek Kostka, rozpadající se rodové sídlo v Čechách. Na zaskočeného zámeckého pána, jeho temperamentní ženu a dceru Marii čeká v novém domově ...
   • Hodinářův učeň to s časem umí
    Hodinářův učeň to s časem umí vydáno 13. 8. 2019 12:07 Někdy se líně vleče a někdy letí jako splašený, co jsou tohle za čáry? Říši času, hodin i hodinek důvěrně zná Urban. Hodinářův učeň.
    Stejnojmenná česko-slovenská pohádka ...
   • Nejrozbzučenější skrýš? Slezskoostravská
    Nejrozbzučenější skrýš? Slezskoostravská vydáno 7. 8. 2019 09:02 Ostrava boduje v prázdninové hře Rozbzuč Déčko, kterou na letošní léto pro děti i dospěláky připravil dětský kanál České televize. Schránka s heslem ukrytá u Slezskoostravského ...

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.