Zpravodajství Ostrava

Mediální partnerství

Divadelní Flora opět nabídne nezapomenutelné umělecké zážitky

Velikost textu:

Olomouc bude hostit hvězdy českého i německého divadla a špičkové korejské tanečníky. 15. května začíná 23. ročník mezinárodního festivalu Divadelní Flora. Jedna z největších středoevropských přehlídek nabídne na desítce scén okolo devadesáti akcí – vedle oceňovaných divadelních inscenací také spoustu hudebních produkcí, filmů, besed, workshopů či seminářů.

9 TAGE WACH | 9 DNÍ VZHŮRU
9 TAGE WACH | 9 DNÍ VZHŮRU

Kromě renomovaných německých souborů vůbec poprvé do Olomouce dorazí drážďanská činohra a legendární Berliner Ensemble. Exkluzivní menu připravují pro Floru mnichovští nezávislí tvůrci, kteří ve spolupráci s hereckými lídry tamního Residenztheateru uvedou na konci festivalu hned dvě světové premiéry – scénický komentář Trumpovy knihy The Art of the Deal a komorní autorský titul Šepoty a výkřiky (Schreie und Flüstern). A právě „Šepoty a výkřiky“ jsou letošním mottem festivalu.

PERSONY
PERSONY
Více fotek
 • PERSONY zdroj: Divadelní flora //imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/75/7484/748301.jpg
 • VRAŽDA KRÁLE GONZAGA zdroj: Divadelní flora //imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/75/7483/748300.jpg
 • Z TAJNÉHO DENÍKU SMOLÍČKA PÉ zdroj: Divadelní flora //imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/75/7483/748297.jpg
 • ONE NIGHT STAND/UP! zdroj: Divadelní flora //imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/75/7483/748296.jpg

České divadlo budou v Olomouci, společně s experimentující Kolonií, Divadelním spolkem Jedl či nastupující generací divadelníků pražské KALD DAMU, reprezentovat přední tuzemské ansámbly – Divadlo pod Palmovkou, Dejvické divadlo, Divadlo Na zábradlí nebo brněnské HaDivadlo. Operní i činoherní produkci představí na Floře olomoucké Moravské divadlo, svůj nejnovější repertoárový titul Opuštěná společnost pak poprvé uvede partnerské Divadlo na cucky.

„Věřím, že inspirativní ozvěna festivalového leitmotivu bude intenzivně rezonovat na všech festivalových jevištích a že křehké, intimní herecké zpovědi i naléhavé, často až apelativně laděné výpovědi budou publikum zneklidňovat i dojímat, vyburcují je z letargie, podnítí jeho obrazotvornost a zjitří jeho senzitivitu,“ komentuje dramaturgii festivalu jeho ředitel Petr Nerušil.

A SILVER KNIFE
A SILVER KNIFE
Více fotek
 • A SILVER KNIFE zdroj: Divadelní flora //imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/75/7483/748293.jpg
 • A SILVER KNIFE zdroj: Divadelní flora //imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/75/7483/748292.jpg

Performativní programová linie Divadelní Flory se letos zaměří na současný korejský tanec. Reprezentativní, exotická platforma Fokus: Korea představí na olomouckých scénách kvarteto inscenací špičkových choreografů a tanečníků jedné z nejúspěšnějších korejských tanečních skupin GOBLIN PARTY.

V rámci festivalového ročníku, jehož motto se explicitně odkazuje k názvu slavného filmu, nabídne Divadelní Flora retrospektivu Ingmara Bergmana. Kolekci šesti klíčových snímků ikony světové kinematografie doplní nejnovější dokument německé režisérky Margarethy von Trotta Hledání Ingmara Bergmana a přednáška filmové historičky a publicistky Stanislavy Přádné.

Podrobnější informace najdete na stránkách akce: http://divadelniflora.cz/.

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • Festivalová ochutnávka zpod pecí
    Festivalová ochutnávka zpod pecí vydáno 24. 6. 2019 08:27 Naladí, rozpohybuje a vybídne k červencové návštěvě Ostravy. Necelé tři týdny před festivalem Colours of Ostrava 2019 odvysílá českotelevizní Art nabitý záznam loňských ...
   • Štramberské probuzení. Už v úterý
    Štramberské probuzení. Už v úterý vydáno 20. 6. 2019 08:05 Dobré ráno znovu vyráží na cesty. Oblíbený ranní pořad České televize se v úterý 25. června přihlásí z malebného a kopcovitého Štramberku na Novojičínsku.
   • Člověk akademický zblízka
    Člověk akademický zblízka vydáno 7. 6. 2019 08:16 Vášnivý milovník džezu, přítel Allena Ginsberga a především univerzitní pan profesor, na jehož přednášky se tradičně stávaly fronty. To je Josef Jařab. Osobitý portrét jedné z ...
   • Premiérová Infiltrace odkrývá nové šmejdí triky
    Premiérová Infiltrace odkrývá nové šmejdí triky aktualizováno 6. 6. 2019 08:57 Šmejdi. Byli tu a jsou tu zas. A jak ukazuje nový díl investigativního pořadu Infiltrace, jsou ještě mazanější. Se skrytou kamerou mezi ně pronikl dokumentární tým režisérky Šárky ...

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.