Zpravodajství Ostrava

Krobotův filmový debut? V červenci v českých kinech

Velikost textu:

Režisér Miroslav Krobot dokončil načernalou filmovou komedii Díra u Hanušovic. Jde o současný příběh mladé ženy, která namísto kariéry učitelky, vede hospodu na malé vesnici, ve které se scházejí všichni obyvatelé. Hlavní hrdinka Maruna (Tatiana Vilhelmová) žije na statku s mladší sestrou Jarunou (Lenka Krobotová) a autoritativní matkou (Johanna Tesařová) a mezi několika místními neperspektivními muži aktivně hledá životního partnera.

Díra u Hanušovic
Díra u Hanušovic

Děj je zasazen do horské vesnice Vikantice v Jeseníkách, jedné z nejchudších obcí u nás. Z prostředí Jeseníků pocházejí i oba autoři scénáře Krobot a Smékal, což při jeho psaní využili. "V podstatě se jedná o příběhy několika lidí z jedné vesnice, které se různě prolínají a sbíhají," říká spoluautor scénáře Lubomír Smékal.

Při práci na filmu Díra u Hanušovic se sešla řada hereckých osobností. Krobot do filmu obsadil převážně takové herce, které dobře zná ze spolupráce na divadle. Kromě Tatiany Vilhelmové, Lenky Krobotové a Johanny Tesařové ve filmu dále hrají Ivan Trojan, Jaroslav Plesl, David Novotný, Lukáš Latinák, Hynek Čermák nebo Simona Babčáková. Drsná poetika filmu je podpořena i obsazením řady neherců v rolích vesničanů a pobudů.

Miroslav Krobot a Lubomír Smékal
Miroslav Krobot a Lubomír Smékal
Více fotek
 • Miroslav Krobot a Lubomír Smékal autor: Dušan Tománek, zdroj: Martina Reková https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/50/4907/490615.jpg
 • Miroslav Krobot a Johanna Tesařová autor: Dušan Tománek, zdroj: Martina Reková https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/50/4907/490617.jpg
 • Tatiana Vilhelmová autor: Dušan Tománek, zdroj: Martina Reková https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/50/4907/490618.jpg
 • Díra u Hanušovic zdroj: ČT Ostrava https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/57/5643/564224.jpg
 • Díra u Hanušovic zdroj: ČT Ostrava https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/57/5643/564225.jpg
 • Díra u Hanušovic zdroj: ČT Ostrava https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/57/5643/564226.jpg

Autoři scénáře Miroslav Krobot a psycholog Lubomír Smékal vnímají Díru u Hanušovic jako film o lásce a naději a jako výraz respektu k těm, co zůstávají.

Film vznikl v producentské dílně Evolution Films u producenta Ondřeje Zimy. Koproducentem filmu je Česká televize - Tvůrčí producentská skupina Kateřiny Ondřejkové a RWE a Soundsquare. Film vznikl za finanční podpory Státního fondu kinematografie a dále za podpory Olomouckého kraje a organizací Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu a Jeseníky Film Office. Do distribuce film uvede 24. července A-Company Czech.

přehrát video
Díra u Hanušovic - teaser

www.ceskatelevize.cz/dirauhanusovic

Zdroj: Martina Reková

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.