Zpravodajství Ostrava

Výstava v Industrial Gallery v Ostravě

Christina Fiorenza kreslí Úniky bez odcházení

Velikost textu:
aktualizováno 4. 10. 2013 12:02

Ostrava - Industrial Gallery v Ostravě představuje italskou malířku Christinu Fiorenzu žijící ve Vídni. Výstava nazvaná Únik bez odcházení je její první prezentací v Česku. Čtyřicetiletá umělkyně se dostala k výtvarnému umění přes architekturu, kterou vystudovala a také se jí věnovala. Asi před deseti lety se naplno pustila do kreslení a malování. Začala také vystavovat, hlavně v Rakousku a v Itálii. Ještě letos ji ale čeká výstava v Americe.

Autor: Christina Fiorenza
Autor: Christina Fiorenza

Tématem děl, která přivezla do Ostravy, je především hledání domova, klidu, místa k životu. Zamýšlí se nad migrací, odchody a příchody. Její obrázy jsou plné dopravních prostředků od létajících balónů po plavidla nebo zvířata.

"Vyobrazené cesty a obydlí jsou velmi pozitivní a křehké, jakoby se odehrávaly ve snu. Jsou plné naděje a upřímného přání být svobodný a plnit si své tužby," uvedla kurátorka galerie Hana Mikulenková.

Autorka: Christina Fiorenza
Autorka: Christina Fiorenza

Kresby Christiny Fiorenzy viděla poprvé v Bratislavě a líbily se jí tak moc, že je toužila přivést do Ostravy. Po asi roce a půl se to podařilo. Líbí se jí autorčina témata i promyšlená technika.

"Fiorenza citlivě kombinuje lineární a plošnou kresbu s barevným šráfováním. Příběh rozehrává použitím různých měřítek, používá také prvky koláže, precizní kresby doplňuje třeba výstřižky fotografií," popisovala kurátorka. Dodala, že autorčin přístup je niterný a velmi ženský. "Další médium, které používá, je vyšívání. Výsledkem jsou spíše objekty než kresby," uvedla Mikulenková.

Do Industrial Gallery přivezla Fiorenza také světelné objekty. Její výstava bude v galerii v Zahradní ulici v centru Ostravy do 1. listopadu.

přehrát video
Reportáž Heleny Dohnalové

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • Evropský úspěch: dvě festivalová uznání pro ostravské studio
    Evropský úspěch: dvě festivalová uznání pro ostravské studio vydáno 17. 4. 2019 13:15 Ostravské dokumenty Poslední naděje Věry Bílé a Infiltrace: Obchod se zdravím se prosadily v evropské konkurenci. Na letošním ročníku Prix CIRCOM, kde soutěží snímky regionálních ...
   • Hodinářův učeň: první ochutnávka je tu
    Video
    Hodinářův učeň: první ochutnávka je tu vydáno 15. 4. 2019 14:59 Pohádka o velké lásce lemované tikotem hodin a hodinek, to je chystaná filmová novinka Hodinářův učeň režisérky Jitky Rudolfové. Čerstvě zveřejněná první ukázka naznačuje, že ...
   • Odešel Jan Jaroš
    Odešel Jan Jaroš vydáno 15. 4. 2019 09:58 Ve věku 85 let nás opustil pan Jan Jaroš, vedoucí technik prvního přenosového vozu tehdejší Československé televize Ostrava. Byl jedním z několika mála zaměstnanců ostravského ...
   • Cesta ven vede přes Most!
    Cesta ven vede přes Most! vydáno 4. 4. 2019 13:50 Tři herecké hvězdy kultovního seriálu Most! Zdeněk Godla, Klaudia Dudová a Julek Oračko se připomenou ve filmu, který jim nastartoval kariéru. Oceňovaný snímek Petra Václava Cesta ven ...

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.