Zpravodajství Ostrava

Cyklus studentských dokumentů Sami proti zlu získal cenu na Ekofilmu

Velikost textu:

Opava – Studenti audiovizuální tvorby Filozoficko-přírodovědné fakulty Slezské univerzity v Opavě získali hlavní cenu v kategorii Člověk a společnost na letošním mezinárodním filmovém festivalu Ekofilm.

Ozvěny Ekofilmu 2012
Ozvěny Ekofilmu 2012
Otevřít galerii
 • Ozvěny Ekofilmu 2012 zdroj: Ozvěny Ekofilmu https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/default.jpg
 • Ekofilm 2012 zdroj: MFF EKOFILM 2012 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/default.jpg
 • Monika Horsáková zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/default.jpg
 • Klára Řezníčková zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/default.jpg

„Porotu zaujaly dva filmy z cyklu Sami proti zlu – Holocaust Luďka Eliáše a Jan Zajíc – Pochodeň č. 2,“ informoval Martin Kůs ze Slezské univerzity. Na dokumentech redakčně i scenáristicky spolupracovali studenti druhého ročníku tohoto oboru, dramaturgicky snímky vedla vedoucí oboru Monika Horsáková, režie se ujala Klára Řezníčková.

„Životní prostředí nemusí otravovat jen smog, prach a karcinogenní látky, ale také totalitní mocenské struktury. Chtěli jsme ukázat, že proti totalitě je potřeba společnost chránit,“ uvedla Monika Horsáková.

Kromě Luďka Eliáše a Jana Zajíce studenti natočili příběhy dalších pěti lidí, například pátera Stanislava Lekavého nebo chartisty Tomáše Hradílka.

Celý cyklus Sami proti zlu mohou zájemci vidět v úterý 11. prosince na Minifestivalu filmové tvorby posluchačů Slezské univerzity, který bude od 18 hodin v posluchárně H3 univerzitního areálu na Hradecké ulici. Jde o projekt občanského sdružení PANT, které provozuje portál moderní-dějiny.cz.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • Vánoční pohádka udělala radost. Už posedmé
    Vánoční pohádka udělala radost. Už posedmé vydáno 5. 12. 2019 14:05 Mikulášská nadílka v podobě čerstvě vyrobené pohádky. To je tradiční adventní dárek, který dětem s rodinným či zdravotním hendikepem každoročně věnuje Česká televize.
   • Waldorf po česku
    Waldorf po česku vydáno 3. 12. 2019 09:57 Nemají učebnice ani známky v žákovské. Zato po nich učitelé chtějí vlastní názor a iniciativu. Waldorfské školství funguje sto let a v Česku patří mezi vzdělávací alternativu. ...
   • Čudlíky, kabely, pájka. Seznamte se s bastlíři
    Čudlíky, kabely, pájka. Seznamte se s bastlíři vydáno 25. 11. 2019 11:08 Znáte hudební bastlíře? Kutily, kteří vylepšují nebo sami sestrojují různé elektronické nástroje, syntezátory, a pak na ně hrají? Představí je dokument Jiřího Šlofara Rytíři ...
   • Adámek, Kateřina, Eliška. Co je v kauzách nového?
    Adámek, Kateřina, Eliška. Co je v kauzách nového? vydáno 14. 11. 2019 09:30 Infiltrace je zpět, aby dopověděla příběhy, které letos v červnu otevřela v epizodě Obchod se svědomím. Investigativní cyklus České televize tehdy zasáhl celé Česko. A ...

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.