Zpravodajství Ostrava

Jiřičná učila ostravské studenty, jak se osobnost architekta odráží v tvorbě

Velikost textu:

Ostrava - Už podruhé vedla světoznámá architektka Eva Jiřičná workshop pro studenty architektury Vysoké školy báňské v Ostravě. Letošním tématem byl kontrast osobností.

Eva Jiřičná na vzpomínkovém večeru na počest Václava Havla
Eva Jiřičná na vzpomínkovém večeru na počest Václava Havla
Otevřít galerii
 • Eva Jiřičná na vzpomínkovém večeru na počest Václava Havla zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/default.jpg
 • Eva Jiřičná autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/default.jpg
 • Eva Jiřičná při práci zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/default.jpg
 • Eva Jiřičná zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/default.jpg

Osobnosti, které studenty k jejich návrhům inspirovaly, byly konkrétní i abstraktní, známé i méně známé. Silueta návrhu však vždy měla vystihovat jejich podstatu.

"Inspirovala jsem se dílem Oscara Niemeyera, jeho křivkami, začala jsem rozpracovávat různé motivy, které jsem se snažila implementovat do jeho prostředí," vysvětluje studentka architektury a stavebnictví Markéta Knobová.

přehrát video
Reportáž Evy Klucho

Uznávaná architektka  Eva Jiřičná vysvětluje, že smyslem workshopu je definovat práci architekta podle jeho osobnosti.

Studenti strávili s architektkou Evou Jiřičnou dva dny. "Na počátku je nápad, který stojí zato rozvíjet. A Eva Jiřičná nám ukazuje cestu," říká studentka Eva Proskeová.

Jak vypadají výsledné projekty, mohou vidět návštěvníci kavárny Greenline Cofee. Tématem loňského workshopu bylo čekání.

Studenti budou na svých návrzích z letošního worshopu ještě několik měsíců intenzivně pracovat a představí je na podzim příštího roku.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • Na Jana Ámose nemáme, ale tlumočit nápady můžeme, míní Kovy
    Na Jana Ámose nemáme, ale tlumočit nápady můžeme, míní Kovy vydáno 21. 8. 2019 09:40 Youtuber Karel Kovy Kovář řeší dějiny. S Českou televizí se pustil do natáčení dokumentu, v němž se ptá, proč se v hodinách dějepisu neustále vracíme do pravěku, ale tak málo ...
   • Smích léčí, věří režisér komedie
    Smích léčí, věří režisér komedie vydáno 16. 8. 2019 05:50 Rodilý Newyorčan zdědí zámek Kostka, rozpadající se rodové sídlo v Čechách. Na zaskočeného zámeckého pána, jeho temperamentní ženu a dceru Marii čeká v novém domově ...
   • Hodinářův učeň to s časem umí
    Hodinářův učeň to s časem umí vydáno 13. 8. 2019 12:07 Někdy se líně vleče a někdy letí jako splašený, co jsou tohle za čáry? Říši času, hodin i hodinek důvěrně zná Urban. Hodinářův učeň.
    Stejnojmenná česko-slovenská pohádka ...
   • Nejrozbzučenější skrýš? Slezskoostravská
    Nejrozbzučenější skrýš? Slezskoostravská vydáno 7. 8. 2019 09:02 Ostrava boduje v prázdninové hře Rozbzuč Déčko, kterou na letošní léto pro děti i dospěláky připravil dětský kanál České televize. Schránka s heslem ukrytá u Slezskoostravského ...

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.