Zpravodajství Ostrava

Setkání pod troskami

Vznikla petice na záchranu Módního domu Ostravica

Velikost textu:

Ostrava – Setkání příznivců pod troskami architektonických ikon Ostravy je název akce, kterou mohou lidé vyjádřit nesouhlas s plánem zbourat část komplexu bývalého Módního domu Ostravica-Textilia. Lidé, kteří na setkání přijdou, budou moci také podepsat nově zaregistrovanou petici požadující záchranu Ostravice. Předsedou petičního výboru je Lukáš Černohorský. Petici podporuje například historik architektury Martin Strakoš, knihkupec Jan Becher a další. Setkání pod troskami je dnes v pět hodin odpoledne.

Petice
Petice

„Od hlavy k patě vás oblékne Módní dům Ostravica. Takové bylo motto nejluxusnějšího obchodního domu v Ostravě. Dnes je však slavný palác módy opuštěn a chátrá. Nedopusťme, aby nám jej nakonec zbourali,“ vyzývají organizátoři petice k aktivnímu postoji.

Podle hlavního ostravského architekta Cyrila Vltavského i majitele obchodního centra Ostravice – firmy Amadeus Real, je objekt v tak špatném technickém stavu, že oprava a záchrana není možná.

Součástí setkání bude tisková konference, na které mohou lidé také podepisat petici.

Poté bude v antikvariátu Fiducia přednáška Martina Strakoše a Romany Rosové Ostravské dílo Wunibalda Deiningera. Budou hovořit i o Obchodní a průmyslové bance, která je součástí obchodního centra Ostravica. Tu tento významný architekt navrhl spolu se svým otcem Juliem Deiningerem. Sám projektoval v Ostravě několik domů - mimo jiné hotel Palace. Bance i hotelu teď hrozí zánik.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • Sobotní finále na Scéně ČT
    Sobotní finále na Scéně ČT aktualizováno 22. 7. 2017 20:08 Šestnáctý ročník Colours of Ostrava míří do finále. Areál se horlivě plní, slunce svítí, sobotní festivalový program je opět velmi pestrý. Program na Scéně ČT odstartovala ...
   • Festival je barevný, program Scény ČT pokračuje
    Festival je barevný, program Scény ČT pokračuje aktualizováno 21. 7. 2017 17:51 Šestnáctý ročník multižánrového festivalu Colours of Ostrava je v plném proudu. Prázdná nezůstává ani Scéna ČT v Kompresorovně. Zájem je o workshopy, besedy i živé vysílání.
   • Barevný čtvrtek na Scéně ČT
    Barevný čtvrtek na Scéně ČT aktualizováno 20. 7. 2017 21:44 Jen pár hodin po tom, co festivalový areál opustili poslední návštěvníci, začali jsme pro vás živě vysílat Dobré ráno s moderátory Petrem Rajchertem a Veronikou Poláčkovou.
   • První návštěvníci prošli branami
    První návštěvníci prošli branami aktualizováno 19. 7. 2017 23:27 Ve středu po poledni se Ostrava začínala plnit lidmi. Nejvíce jich mířilo směrem k Dolní oblasti Vítkovice. Jejich cíl byl jasný. Začal barevný festival – Colours of Ostrava 2017! ...

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.