Zpravodajství Brno

Ivanovický Bauhaus má otevřeno

Velikost textu:

Brno - Po měsících sporů otevřela pro zákazníky kontroverzní prodejna Bauhaus v brněnských Ivanovicích. Vedení společnosti tak zareagovalo na nedávné rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, které mu umožnilo stavbu zkolaudovat. Do práce se tak vrátí desítky lidí.

Ivanovický Bauhaus
Ivanovický Bauhaus

Po měsících, kdy stavba zela prázdnotou, se lidé mohou do hobbymarketu vydat na nákupy. Stavební úřad totiž vydal všechny potřebné kolaudační souhlasy, a vedení Bauhausu tak mohlo po množství soudních sporů konečně otevřít.

Umožnilo mu to nedávné rozhodnutí Nejvyššího správního soudu v Brně. Ten v září rozhodl o tom, že žaloby proti takzvaným stavebním certifikátům autorizovaných inspektorů nebudou řešit soudy, ale stavební úřady.

To po měsících sporů rozvázalo ruce vedení obchodního domu Bauhaus, které nemohlo kvůli rozhodnutí Městského soudu v Praze stavbu zkolaudovat. "Ani soudu, ani ministrovi pro místní rozvoj nenáleží ve věci rozhodovat, protože certifikát autorizovaného inspektora není správní rozhodnutí a autorizovaný inspektor není správním orgánem," řekl už dříve předseda zvláštního senátu Nejvyššího správního soudu Michal Mazanec.

Na prohlášení Nejvyššího správního soudu zareagovalo vedení Bauhausu velmi rychle. Ani ne po měsíci se otevřely brány prvním zákazníkům hobbymarketu. Do práce se tak také vrátí desítky lidí, kteří byli před časem propuštěni, protože pro ně v obchodním domě nebyla práce.

Společnost Bauhaus už dříve oznámila, že zavření obchodního domu jí způsobilo ztráty přesahující sto milionů korun. Zda a jaké kompenzace bude kvůli ušlým ziskům požadovat, upřesní ve středu na mimořádné tiskové konferenci.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • Myšák Anymaus naučí děti animovat
    Myšák Anymaus naučí děti animovat vydáno 11. 5. 2020 11:20 Jak vzniká loutka a jak zařídit, aby se hýbala? Jak udělat bouřku nebo vítr? Nejen to odhalí nový pořad Animační školička. Pro Českou televizi ji natočil tvůrce populárních ...
   • ČT: Vzácné knihy z křtinské fary policie našla u sousedky
    Video
    ČT: Vzácné knihy z křtinské fary policie našla u sousedky vydáno 28. 4. 2014 17:50 Křtiny - Část vzácných knih ze 17. století, které v lednu zmizely z fary ve Křtinách na Blanensku, policie našla u jedné z obyvatel. Minulou středu kriminalisté objevili při domovní ...
   • Sparta si veze ze švédského Växjö nadějnou výhru 2:1
    Sparta si veze ze švédského Växjö nadějnou výhru 2:1 aktualizováno 10. 1. 2017 23:00 Växjö - S nadějným výsledkem v zádech půjdou do domácí odvety semifinále Ligy mistrů hokejisté Sparty. Poslední český zástupce v soutěži vyhrál na ledě švédského Växjö Lakers ...
   • Pohybovky Pavla Kříže
    Pohybovky Pavla Kříže vydáno 16. 4. 2020 09:15 Období, kdy většina seniorů zůstává kvůli prevenci před nákazou koronavirem doma a omezení přirozeného pohybu pro ně může mít neblahé zdravotní následky, pomáhá zmírnit herec ...

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.