Zpravodajství Brno

Ze Zlína si vstupenku do čtvrtfinále Českého poháru odvezlo Brno

Zlín - Házenkáři Králova Pole si v jihomoravském derby se Zlínem zajistili postup do čtvrtfinále Českého poháru, když především díky skvělému výkonu brankáře Bavlnky porazili svého nejbližšího extraligového rivala 26:22.

Královo Pole postoupilo do čtvrtfinále Českého poháru

Od návratu Zlína do extraligy se oba jihomoravské týmy v soutěžním zápase střetly vůbec poprvé. Domácí i bez zraněného rozehrávače Paviče začali lépe, když si vypracovali třígólový náskok. Zkušenější Brno ale ještě do poločasu dokázalo otočit skóre na 14:11 ve svůj prospěch. "Nepovedlo se nám pár střel, čímž jsme dovolili rozchytat Bavlnku, který pak byl k nepřekonání, to byl podle mě faktor, který utkání rozhodl," prozradilo šestibrankové zlínské křídlo Boris Aspridis.

Rozhovor s Borisem Aspridisem

Ve druhé půli nedokázal Zlín dostatečně využít několika početních výhod. Když už prohrával o sedm branek, zvolil trenér Titkov ofenzivní obranu s třemi vysunutými hráči, ani tato zbraň ale nepomohla a Královo Pole tak díky výhře 26:22 postoupilo do čtvrtfinále Českého poháru. "Měli jsme vynikající obranu, zbytek střel jsem dochytával a vycházeli nám i rychlé protiútoky. Do Zlína jsme přijeli vyhrát, cíl jsme tak splnili a s výkonem můžeme být spokojení," popsal muž zápasu, brněnský brankář Jiří Bavlnka.

Rozhovor s Jiřím Bavlnkou a Martinem Hajčmanem

Šanci na odvetu bude mít Zlín už za dva týdny na brněnské palubovce, kde se oba týmy proti sobě utkají v extralize.

HC Zlín - KP Brno 22:26 (11:14)

Zlín: Luňák, Mahušek – Kafka 4, Buček, Plšek 4, Zetík 1, Žurek 2, Poloz 2, Pernica 2, Lefan, Kočí, Aspridis 6, Vítek, Balun 1.

Nejvíce branek Brna: Hajčman 5/3, Dostalík 4.

Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 4/1 – 4/4. Vyloučení: 3:7. ČK: 44. Dostalík (Brno). Diváci: 400. Sled: 9:6, 9:12, 11:13, 14:22, 19:23.