Zpravodajství Brno

Královo Pole se drží na hraně elitní šestky

Brno - Už jen díky lepšímu skóre se házenkáři Králova Pole drží na hraně elitní extraligové šestky zajišťující postup do nadstavby o titul. Proti Lovosicím dokázali zvrátit dlouho nepříznivý vývoj zápasu a za remízu 22:22 vybojovali alespoň bod.

Svěřencům Jana Hegara se v poslední době příliš nedaří

Klíčové dva body ztratilo Brno už v minulém kole proti Karviné. Zaváhání chtěli svěřenci Jana Hegara napravit v dalším domácím zápase proti Lovosicím. Za dvacet minut prvního poločasu ale dokázali vstřelit pouhé tři góly a ještě v šestatřicáté minutě prohrávali hrozivým pětibrankovým rozdílem. "Z naší strany jsme hráli hrozně, nedokázali jsme si nahrát, chyběla nám organizace. Tentokrát nám pomohla i křídla, ale stejně nám Lovosice odskočily," nebyl s výkonem spokojený autor šesti brněnských branek Jan Hubáček.

Rozhovor s Janem Hubáčkem a Michalem Dostalíkem

V poslední desetiminutovce ale začal chybovat i soupeř. Díky skvělým zákrokům Bavlnky a přesné mušce brněnských střelců tak nakonec repríza nedávného čtvrtfinále Českého poháru skončila dělením bodů za remízu 22:22. "Podle průběhu utkání bychom za bod měli být asi rádi, ale ke konci jsme to manko dotáhli. Měli jsme šanci dostat se do vedení, takže se to dá brát i jako ztráta bodu," měl po utkání smíšené pocity pivot Králova Pole Michal Dostalík.

Do konce základní části zbývají Královu Poli ještě čtyři zápasy, ve kterých se bude muset poprat o každý bod. Ve hře o elitní šestku totiž stále zůstává osm extraligových týmů.