Zpravodajství Brno

Pohár boccistů zná své vítěze

Brno - V Brně závěrečným turnajem vyvrcholilo celoroční prvoligové zápolení handicapovaných sportovců v boccie. Ve čtvrtém kole OZP Cupu bojovali hráči jak o nominaci do české reprezentace, tak o odvrácení hrozby sestupu.

V Brně vyvrcholila 1.liga v boccie

Napínavé souboje o každou směnu mohli diváci sledovat ve všech čtyřech kategoriích. O překvapení se hned ve čtvrtfinále postarala reprezentantka brněnské Kociánky Michaela Princová. Ta vyřadila obhájkyni titulu Anetu Pokornou a druhým místem v závěrečném turnaji dosáhla i na bronz v celkovém pořadí OZP Cupu. "Myslím si, že závodníci jsou velice vyrovnaní, každý ten turnaj je jiný. Občas se stane, že někdo překvapí, jindy se stane, že favorit vyhoří," popsal reprezentační trenér Vladimír Nosek.

No comment: 4. kolo OZP Cupu

V tělocvičně bohunického univerzitního kampusu nechyběli ani stříbrní boccisté z letošní londýnské paralympiády. Radek Procházka a Leoš Lacina se proti sobě postavili i ve finále, ze kterého vyšel díky lepší mušce vítězně mladší z reprezentantů. "Možná to vypadalo jako jasná záležitost, ale vnitřně to rozhodně snadná záležitost nebyla," řekl vítěz OZP Cupu v kategorii BC4 Radek Procházka.

Paralympionik Lacina podlehl ve finále Procházkovi
Více fotek

Nečekané drama předvedli hráči kategorie BC2. Všechny tři dosavadní turnaje ovládl paralympionik František Serbus. V jihomoravské metropoli ale poprvé v sezóně na tuzemském podniku našel svého přemožitele. V semifinále totiž letošní vítěz OZP Cupu Serbus podlehl 1:5 Martinu Fajkusovi, který nakonec v Brně vybojoval stříbro. "Pro mě je to samozřejmě obrovský úspěch. František to podle mě prohrál tím, že byl hodně nervózní. Od toho se ta hra potom odvíjela, protože nebyl tak přesný jako jindy," vážil si skalpu jednoho z nejlepších českých boccistů Fajkus.

Favorit Serbus podlehl překvapivě Fajkusovi
Více fotek

Loňské prvenství i své místo v české reprezentaci obhájil i brněnský hráč Kamil Vašíček, který soutěží v kategorii s nejtěžším tělesným postižením.