Zpravodajství Brno

Třebíč zdolala i Hradec a je překvapivým lídrem

Třebíč – Začátkem loňské sezóny platili hokejisté Třebíče za otloukánka soutěže, který útrpně přijímal gólové příděly a na tři body čekal jedenáct kol. Letošní situace by asi nemohla být rozdílnější. Horácká Slavia získala ve třech kolech plný počet bodů a nečekaně se vyhřívá na čele první ligy.

Královští lvi ve třetím dějství utkání zdramatizovali, když snížili na 3:2
  • Královští lvi ve třetím dějství utkání zdramatizovali, když snížili na 3:2 zdroj: ČT Brno https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/40/3971/397027.jpg?1348143821
  • Na třebíčský led se v dresu Královských lvů vrátil i Michal Mikeska zdroj: ČT Brno https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/40/3971/397021.jpg?1348143638

Hradec Králové dorazil na Vysočinu i s extřebíčským hráčem a někdejším elitním snajprem Michalem Mikeskou v sestavě. Ten se od diváků dočkal zaslouženého aplausu. Ještě hlasitěji se ale už v šesté minutě tleskalo domácím. Dolník našel přesnou přihrávkou Čuříka, který poslal Třebíč do vedení.

Po sérii vyloučení na obou stranách se skóre znovu měnilo ještě před koncem první části. Rostislav Marosz se zmocnil puku před hradeckou brankou a mazácky zvýšil už na dvougólové vedení domácích. Stejný muž dostal publikum do varu i v polovině zápasu, když po blafáku navýšil skóre už na 3:0. "Není to jen moje zásluha, velký podíl na tom mají i kluci, kteří mně nahráli a ty pozice vytvořili," hýřil skromností muž zápasu Marosz.

Rozhovory s Rostislavem Maroszem a Markem Čiliakem

Domácího Čiliaka dokázal až ve 44. minutě překonat Kubica, jenž přesně pálil ze sólového úniku, do kterého ho vyslal právě Mikeska. Ten se už vlastní trefou postaral i o snížení na rozdíl jediného gólu, když o dvě a půl minuty později prokázal důraz na brankovišti a puk dotlačil do branky jinak výborně chytajícího Čiliaka.

Další gól už ale Královští lvi vstřelit nedokázali. Třebíči po zasloužené výhře patří první místo v tabulce. To bude chtít potvrdit i v dalším kole proti Ústí nad Labem.

Třebíč - Hradec Králové 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)

Branky: 20. a 31. Marosz, 7. Čuřík - 45. Kubica, 48. Mikeska.

SK Horácká Slavia Třebíč: Čiliak - Malena, Rangl, Dietz, Zdráhal, Dlapa, Sláma, Kadela R. - Čeh M. , Dolníček, Čuřík - Burian, Ostřížek, Marosz - Kadela E., Dočekal, Vondráček - Křivohlávek, Káňa J. II, Přibyl. Trenér: Pokorný.

Královští lvi Hradec Králové: Čech J. - Čížek, Vágner, Roupec, Chmelíř, Karlíček, Hendrich, Čáp, Klement - Švagrovský, Tvrdík, Berger - Kubica, Mikeska, Haluza - Budínský, Brož, Moskal - Valášek, Macháň, Říha. Trenér: Hosták.

Rozhodčí: Volf - Musil, Toman. Vyloučení: 3:8, navíc Randl (Třebíč) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 1280.

Zdroj: ČT Brno