Zpravodajství Brno

I přes prohru bude Berdych na olympiádu připraven, říká trenér Navrátil

Velikost textu:

Prostějov – Trenér Jaroslav Navrátil, který nejlepšího českého tenistu vedl jako trenér a také jako daviscupový kapitán, zůstává i po wimbledonském vyřazení Tomáše Berdycha v prvním kole klidný. Spíše než varovným signálem bylo prý vítězství Lotyše Gulbise souhrou náhod a potvrzením zlepšené formy tohoto mladého hráče.

Tomáš Berdych v zápase s Lotyšem Gulbisem
Tomáš Berdych v zápase s Lotyšem Gulbisem

Kde vidíte příčiny Tomášova nečekaného vyřazení?

Určitě je to překvapení Wimbledonu, nicméně když známe Gulbise jako hráče, tak on má strašně velký potenciál. Vloni byl na jednadvacátém místě žebříčku. Říká se o něm, že z něj bude hráč do dvacítky, takže to byl velice těžký soupeř na první kolo. Tomáš prohrál ve třech tie-breacích a samozřejmě vždycky v tom tie-breaku udělal jednu chybu, která ho bohužel stála nakonec zápas. To určitě překvapení bylo.

Tři mečboly se Tomášovi podařilo odvrátit, zafungovala potom psychika?

Myslím, že psychicky je Berdych velmi odolný hráč. Rozhodoval ale servis a Gulbis ani v jednom momentu neudělal žádnou zbytečnou chybu. To Tomášovi v žádném případě nepomohlo, a Gulbis si tak zápas dohrál podle sebe.

Tomáš Berdych s kapitánem Navrátilem
Tomáš Berdych s kapitánem Navrátilem

Tomáš Berdych vypadl v posledních letech na grandslamech v prvním kole už několikrát, je to jen náhoda?

Jde vyloženě o shodu okolností. Gulbise jsem v letošním roce viděl na turnajích třikrát, nemohl se najít a prohrával i na challengerech. Málokdo tak mohl čekat, že porazí právě Berdycha na Wimbledonu. V tomto utkání podal ale velice dobrý výkon. Hrál odvážně, jeho servis měl rychlost dvě stě kilometrů. Dal plno es i ve druhém servisu s zápas dohrál zcela ve své režii. V daný moment byl na kurtě lepší a vyhrál zaslouženě.

Speciální příprava na první kola tedy Tomášovi nepomůže?

To si rozhodně nemyslím. Tomáš předtím hrál exhibice, trénoval na trávě, připravoval se dobře. Rozhodlo to, že soupeř je talentovaný a los byl tak velmi těžký. Gulbis se v budoucnu může dostat na žebříčku mnohem výše.

Může mít vyřazení nějaké následky na Berdychovu formu krátce před olympiádou?

Určitě to má psychický dopad, ideální to rozhodně není. Na trávě si Tomáš samozřejmě věřil. V poslední době tam uhrál skvělé výsledky a taky se na ni dobře připravoval. Nyní bude mít samozřejmě pár týdnů pauzu, takže určitě to jeho sebevědomí nepomůže. Je ale zkušeným hráčem, je mu už dvacet sedm let. I z minulých nezdarů v prvních kolech se rychle vzpamatoval, takže se určitě dobře připraví na olympiádu i na zbytek sezóny.

 


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • A bude veselo!
    A bude veselo! vydáno 14. 11. 2018 11:52 Oblíbený silvestrovský pořad Do roka a do dna natáčí brněnské studio České televize už po osmé. A opět v režii Petra Ryšavého a v dramaturgii Jaroslavy Peškové. Role hostitelů se ...
   • ČT: Vzácné knihy z křtinské fary policie našla u sousedky
    Video
    ČT: Vzácné knihy z křtinské fary policie našla u sousedky vydáno 28. 4. 2014 17:50 Křtiny - Část vzácných knih ze 17. století, které v lednu zmizely z fary ve Křtinách na Blanensku, policie našla u jedné z obyvatel. Minulou středu kriminalisté objevili při domovní ...
   • Sparta si veze ze švédského Växjö nadějnou výhru 2:1
    Sparta si veze ze švédského Växjö nadějnou výhru 2:1 aktualizováno 10. 1. 2017 23:00 Växjö - S nadějným výsledkem v zádech půjdou do domácí odvety semifinále Ligy mistrů hokejisté Sparty. Poslední český zástupce v soutěži vyhrál na ledě švédského Växjö Lakers ...
   • Ahoj, republiko!
    Ahoj, republiko! vydáno 7. 9. 2018 11:42 Dva soutěžní týmy, dva moderátoři, čeština a slovenština. To všechno patří k novému vzdělávacímu pořadu Ahoj, republiko!, kterým brněnské studio České televize přispívá do ...

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.