Zpravodajství Brno

Brno je definitivně zpátky v lize, Ústí neuspělo s odvoláním

Velikost textu:

Praha – Po roce se do první fotbalové ligy s definitivní platností vrací brněnská Zbrojovka. V druhé nejvyšší soutěži sice skončilo Brno až na čtvrtém místě, jenže ústecký stadion nesplňuje prvoligové standardy a stejně tak Ústí nebylo úspěšné ani s odvoláním proti neudělení prvoligové licence. Třetí Sokolov se o postup neucházel. O konci ústeckých nadějí na postup rozhodl licenční tribunál FAČR, následně rozhodnutí potvrdilo i ligové shromáždění.

Hráči Brna
Hráči Brna

Ústí si vítězstvím v druhé lize vybojovalo právo na postup mezi elitu, jenže jeho stadion nesplňuje podmínky pro profesionální soutěže – ať už zázemím, chybějícím vyhříváním trávníku či absencí osvětlení. Před dvěma lety bylo Ústí umožněno hrát první ligu v nedalekých Teplicích s podmínkou, že bude zahájena rekonstrukce vlastního stadionu. Ta však dosud nezačala. Stadion určitě nebude dokončen dříve než v roce 2015.

Ústeckému klubu nebyla udělena licence pro první ligu ani po odvolání. Promluvit do toho mohlo ještě ligové shromáždění, které hlasovalo, zda dovolí Ústí hrát znovu v Teplicích. "Výraznou většinou jsme se shodli jim to neumožnit," řekl místopředseda FAČR za ligu Dušan Svoboda.

Třetí Sokolov se ani neodvolal proti neudělení licence pro první ligu. Na řadu tak přišlo čtvrté Brno, jež dostalo licenci pro ligu už při prvním udělování ze strany licenční komise.

Stadion v Ústí nad Labem
Stadion v Ústí nad Labem

Do ligy se tak po roční pauze vrací její tradiční účastník, který nejvyšší soutěž hrál pravidelně od roku 1992 až do loňska. Nejslavnější období prožíval už v polovině 70. let, kdy pod vedením trenéra Josefa Masopusta patřil k předním klubům, jenž svůj jediný titul získal v roce 1978.

Po loňském sestupu prošel tým výraznou obměnou. Po podzimu byl ve druhé lize až čtrnáctý, během zimy se však týmu ujal trenér Petr Čuhel. Na jaře získalo Brno nejvíce bodů ze všech a poskočilo až na čtvrtou příčku.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • Bitva u Ořechova předznamenala osvobození Brna
    Video
    Bitva u Ořechova předznamenala osvobození Brna aktualizováno 26. 4. 2014 17:20 Ořechov (Brněnsko) - Bitva z konce druhé světové války, která se udála u malé obce na Brněnsku, předznamenala osvobození moravské metropole. Stovky nadšenců si dnes za doprovodu ...
   • ČT: Vzácné knihy z křtinské fary policie našla u sousedky
    Video
    ČT: Vzácné knihy z křtinské fary policie našla u sousedky vydáno 28. 4. 2014 17:50 Křtiny - Část vzácných knih ze 17. století, které v lednu zmizely z fary ve Křtinách na Blanensku, policie našla u jedné z obyvatel. Minulou středu kriminalisté objevili při domovní ...
   • Renčův Sebemilenec soutěží v Denveru
    Renčův Sebemilenec soutěží v Denveru vydáno 11. 9. 2014 16:11 Psychodrama natočené podle knihy spisovatelky Simony Monyové Sebemilenec získal další festivalovou nominaci. Film, který v brněnském studiu České televize natočil režisér Filip Renč se ...
   • Osmy soutěží o Prix Europa
    Osmy soutěží o Prix Europa vydáno 10. 9. 2014 11:36 Nominací na prestižní cenu Prix Europa se pyšní snímek České televize Osmy. Příběh nejen o důsledcích nešťastného podpisu Charty 77 natočil v brněnském studiu režisér Jiří ...

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.