Zpravodajství Brno

Brno chce do ligy místo Ústí a Sokolova

Velikost textu:
aktualizováno 30. 5. 2012 14:35

Brno - Vedení fotbalistů Zbrojovky Brno se domnívá, že by i přes čtvrté místo v druhé lize měl klub postoupit do první ligy místo vítězného Ústí nad Labem a třetího Sokolova. Oba tyto celky totiž podle brněnských funkcionářů nesplňují předem určené podmínky, které odsouhlasily všechny profesionální kluby.

Brněnská Zbrojovka
Brněnská Zbrojovka

Ústí jako vítěz druhé ligy nedostalo prvoligovou licenci kvůli nevyhovujícímu stadionu. Klub se odvolal s tím, že se bude snažit získat výjimku, aby mohl hrát v Teplicích jako před dvěma lety. Pokud by výjimku nedostal, jako první by měl nárok na postupové místo Sokolov, ale ani ten nesplňuje podmínky pro první ligu. O tom, kdo nakonec postoupí spolu s Jihlavou, by mělo v červnu rozhodnout ligové shromáždění. Podle Brňanů by ale měly kluby ukázat právě na Zbrojovku.

"Uplynulá ligová sezona se odehrála podle reglementu, který má veškeré právní náležitosti. A ty by měly být dodrženy," uvedl na dnešním setkání s novináři předseda představenstva Zbrojovky Brno právník Jaroslav Přeček. "Nyní je otázkou, zda bude fotbalová Gambrinus liga fungovat jako právní instituce a ctít reglement," dodal. Přeček nesouhlasí s tím, že by se měly dodatečně udělovat výjimky.

"Je přesně dáno, co musí stadion obsahovat. Perfektní hřiště s vytápěným trávníkem, osvětlení, minimálně pět tisíc sedaček a další podmínky. Všichni to odsouhlasili. Jenže v okamžiku, když se předpis někomu nehodí, tak se najednou mluví o nějakých výjimkách. Hledá se lobbing. Je to typicky český přístup k problematice," posteskl si.

Brno chce spolupracovat s Atlétikem a sehrát s ním přípravný zápas

"Pokud by se Atlético mohlo podílet na oslavách stého výročí našeho klubu, jednalo by se o mimořádný svátek fotbalových příznivců z celé jižní Moravy. Problém je pouze v termínové listině, která bude jasná pro našeho španělského soupeře vzhledem k jeho náročnému programu až koncem června," řekl předseda představenstva brněnského klubu Jaroslav Přeček.

Atlético hodlá do Brna přijet v nejsilnější sestavě. "Jednalo by se jen o jednodenní záležitost. Spolupracujeme na podobné bázi s kluby v Brazílii, v dalších latinskoamerických zemích a také v Evropě. Nezaměřujeme se v každé zemi pouze na jeden klub," poznamenal prezident Atlétika Enrique Cerezo. Španělský velkoklub se zajímá i o spolupráci na dalších sportovních a charitativních projektech.

"Chceme, aby se naši partneři společně s námi podíleli i na čerpání zkušeností z našich mládežnických akademií a také například na výzkumech příčin nenadálých skonů fotbalistů, oblasti úrazů kolenního kloubu," dodal Cerezo. V rámci pobytu na jižní Moravě navštívili zástupci Atlétika ještě fotbalovou školu v Janouškově ulici a zařízení sociálních služeb ve Střelicích.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • Horké sofa Václava Kopty
    Horké sofa Václava Kopty vydáno 10. 1. 2019 08:42 Trojice známých osobností, které spojuje jedno téma, zážitek, koníček, záliba… Moderátor Václav Kopta tato propojení odhaluje a hosty zpovídá ve své nové talk show, kterou ...
   • ČT: Vzácné knihy z křtinské fary policie našla u sousedky
    Video
    ČT: Vzácné knihy z křtinské fary policie našla u sousedky vydáno 28. 4. 2014 17:50 Křtiny - Část vzácných knih ze 17. století, které v lednu zmizely z fary ve Křtinách na Blanensku, policie našla u jedné z obyvatel. Minulou středu kriminalisté objevili při domovní ...
   • Sparta si veze ze švédského Växjö nadějnou výhru 2:1
    Sparta si veze ze švédského Växjö nadějnou výhru 2:1 aktualizováno 10. 1. 2017 23:00 Växjö - S nadějným výsledkem v zádech půjdou do domácí odvety semifinále Ligy mistrů hokejisté Sparty. Poslední český zástupce v soutěži vyhrál na ledě švédského Växjö Lakers ...
   • Hodinu před půlnocí: Do roka a do dna
    Hodinu před půlnocí: Do roka a do dna vydáno 27. 12. 2018 09:34 Jana Paulová s Pavlem Zedníčkem nás se svými hosty opět provedou poslední hodinou roku! Vtipy, veselé historky, písničky a vyprávění už v osmém pokračování pořadu Do roka a do dna.

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.