Zpravodajství Brno

Brno chce do ligy místo Ústí a Sokolova

Velikost textu:
aktualizováno 30. 5. 2012 14:35

Brno - Vedení fotbalistů Zbrojovky Brno se domnívá, že by i přes čtvrté místo v druhé lize měl klub postoupit do první ligy místo vítězného Ústí nad Labem a třetího Sokolova. Oba tyto celky totiž podle brněnských funkcionářů nesplňují předem určené podmínky, které odsouhlasily všechny profesionální kluby.

Brněnská Zbrojovka
Brněnská Zbrojovka

Ústí jako vítěz druhé ligy nedostalo prvoligovou licenci kvůli nevyhovujícímu stadionu. Klub se odvolal s tím, že se bude snažit získat výjimku, aby mohl hrát v Teplicích jako před dvěma lety. Pokud by výjimku nedostal, jako první by měl nárok na postupové místo Sokolov, ale ani ten nesplňuje podmínky pro první ligu. O tom, kdo nakonec postoupí spolu s Jihlavou, by mělo v červnu rozhodnout ligové shromáždění. Podle Brňanů by ale měly kluby ukázat právě na Zbrojovku.

"Uplynulá ligová sezona se odehrála podle reglementu, který má veškeré právní náležitosti. A ty by měly být dodrženy," uvedl na dnešním setkání s novináři předseda představenstva Zbrojovky Brno právník Jaroslav Přeček. "Nyní je otázkou, zda bude fotbalová Gambrinus liga fungovat jako právní instituce a ctít reglement," dodal. Přeček nesouhlasí s tím, že by se měly dodatečně udělovat výjimky.

"Je přesně dáno, co musí stadion obsahovat. Perfektní hřiště s vytápěným trávníkem, osvětlení, minimálně pět tisíc sedaček a další podmínky. Všichni to odsouhlasili. Jenže v okamžiku, když se předpis někomu nehodí, tak se najednou mluví o nějakých výjimkách. Hledá se lobbing. Je to typicky český přístup k problematice," posteskl si.

Brno chce spolupracovat s Atlétikem a sehrát s ním přípravný zápas

"Pokud by se Atlético mohlo podílet na oslavách stého výročí našeho klubu, jednalo by se o mimořádný svátek fotbalových příznivců z celé jižní Moravy. Problém je pouze v termínové listině, která bude jasná pro našeho španělského soupeře vzhledem k jeho náročnému programu až koncem června," řekl předseda představenstva brněnského klubu Jaroslav Přeček.

Atlético hodlá do Brna přijet v nejsilnější sestavě. "Jednalo by se jen o jednodenní záležitost. Spolupracujeme na podobné bázi s kluby v Brazílii, v dalších latinskoamerických zemích a také v Evropě. Nezaměřujeme se v každé zemi pouze na jeden klub," poznamenal prezident Atlétika Enrique Cerezo. Španělský velkoklub se zajímá i o spolupráci na dalších sportovních a charitativních projektech.

"Chceme, aby se naši partneři společně s námi podíleli i na čerpání zkušeností z našich mládežnických akademií a také například na výzkumech příčin nenadálých skonů fotbalistů, oblasti úrazů kolenního kloubu," dodal Cerezo. V rámci pobytu na jižní Moravě navštívili zástupci Atlétika ještě fotbalovou školu v Janouškově ulici a zařízení sociálních služeb ve Střelicích.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • Bitva u Ořechova předznamenala osvobození Brna
    Video
    Bitva u Ořechova předznamenala osvobození Brna aktualizováno 26. 4. 2014 17:20 Ořechov (Brněnsko) - Bitva z konce druhé světové války, která se udála u malé obce na Brněnsku, předznamenala osvobození moravské metropole. Stovky nadšenců si dnes za doprovodu ...
   • ČT: Vzácné knihy z křtinské fary policie našla u sousedky
    Video
    ČT: Vzácné knihy z křtinské fary policie našla u sousedky vydáno 28. 4. 2014 17:50 Křtiny - Část vzácných knih ze 17. století, které v lednu zmizely z fary ve Křtinách na Blanensku, policie našla u jedné z obyvatel. Minulou středu kriminalisté objevili při domovní ...
   • Můj strýček Archimedes
    Můj strýček Archimedes vydáno 22. 10. 2016 11:00 Příběh jednoho z tisíců řeckých migrantů, kteří se na konci 40. let minulého století vydali do tehdejšího Československa, vypráví film Můj strýček Archimedes. V brněnském ...
   • Líšeňské studio otevírá dveře!
    Líšeňské studio otevírá dveře! vydáno 14. 10. 2016 06:15 Přijďte za námi do nové budovy České televize v Brně-Líšni v Trnkově ulici 117. Den otevřených dveří se koná v sobotu 22.října 2016 od 9 do 17 hodin.

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.