Zpravodajství Brno

Zprávy očima dokumentaristy

Do poslední vteřiny modrobílá šlechta bouřlivě fandila

Velikost textu:
aktualizováno 20. 4. 2012 11:28

Brno - Centrum Brna se ve čtvrtek naposledy ve finálové sérii hokejové extraligy zahalilo do modrobílé barvy. Fanoušci povzbuzovali svůj tým až do konce. Kometa nakonec prohrála s Pardubicemi 1:5 a skončila druhá. Lidé i přes porážku slavili stříbrnou pozici. Pro Události v regionech z Brna téma zpracoval dokumentarista Vít Klusák.

Kometa vybojovala titul vicemistra
Kometa vybojovala titul vicemistra

"Pojďme, hoši, dáme gól, dáme gól," neslo se večer náměstím Svobody v Brně. To i přes nepřízeň počasí zaplnilo podle odhadů asi devět tisíc fanoušků. Rozhodující zápas Brno jednoznačně prohrálo, přesto fanoušci vydrželi až do konce hlasitě a bouřlivě svůj tým podporovat.

Mnozí brali i druhé místo jako velký úspěch brněnského týmu, který se až z předkola play-off probojoval do finále po dlouhých 41 letech. "Pro nás jste mistři," skandovali lidé po utkání na náměstí a modrobílé dresy a šály rozhodně nesundávali. "Hoši, děkujem'! Hoši, děkujem'," znělo centrem města ještě několik minut po zápase.

Oficiální rozloučení a poděkování hráčů Komety proběhlo v pátek v 17:30 na náměstí Svobody v Brně.

Podobná atmosféra byla i ve vyprodané Kajot aréně. Fanoušci děkovali hokejistům za výkon. I když na nich bylo vidět, že mistrovský titul by vítali mnohem bouřlivěji, ani druhým místem nebyli zklamaní.

Zápas se podle mluvčí městské policie Denisy Kapitančíkové obešel bez konfliktů. "Nemáme hlášené žádné komplikace," řekla těsně po utkání. Podobně probíhalo fandění i při předchozích finálových duelech.

přehrát video
Natáčení Víta Klusáka s fanoušky Komety

Vít Klusák dostal příležitost se se svým tématem popasovat jako první. Už ve čtvrtek dostává zadání: zachytit finálový zápas mezi brněnskou Kometou a Pardubicemi. "Trochu se toho lekám, protože Brno je toho tak plné – tady je asi 12 tisíc lidí, na stadionu snad sedm tisíc. Tak se trochu bojím. Kdybych měl komornější téma, tak bych byl pevnější v kramflecích. Ale těším se, že zažijeme různé pozoruhodné situace," řekl krátce předtím, než začal s natáčením. Vedle práce redaktora se ujal také kamery.

K ruce mu byl redaktor Michal Šebela. "Hodně mě překvapilo, že je Vít Klusák tak samostatná jednotka. Sám se ujal kamery, v podstatě jsme se vždycky jen na chvíli sešli, řekli si, co by bylo dobré natočit, a on pak zmizel a přišel až na domluvený sraz," popsal natáčení Šebela.

Ještě před ranní poradou zamířil Vít Klusák do střižny. "Vybral jsem tři záběry, které bych tam chtěl mít, a už jsme na čase 4 a půl minuty. Pro zpravodajství je to prý moc dlouhé, takže budu muset vymyslet klíč na to, co z toho ještě vyhodím," řekl Klusák. Objektivita je podle něj relativní pojem a svoji reportáž o Kometě chce naopak pojmout subjektivněji.

přehrát video
Reportáž Víta Klusáka v Událostech v regionech (Brno)
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • ArtZóna poprvé z Brna
    ArtZóna poprvé z Brna vydáno 23. 1. 2018 10:14 Moderátor nového týdeníku České televize o kultuře a jejích souvislostech Saša Michailidis se v úterý 23. ledna 2018 poprvé přihlásí z brněnského studia. Diváky čeká bezmála ...
   • ČT: Vzácné knihy z křtinské fary policie našla u sousedky
    Video
    ČT: Vzácné knihy z křtinské fary policie našla u sousedky vydáno 28. 4. 2014 17:50 Křtiny - Část vzácných knih ze 17. století, které v lednu zmizely z fary ve Křtinách na Blanensku, policie našla u jedné z obyvatel. Minulou středu kriminalisté objevili při domovní ...
   • Sparta si veze ze švédského Växjö nadějnou výhru 2:1
    Sparta si veze ze švédského Växjö nadějnou výhru 2:1 aktualizováno 10. 1. 2017 23:00 Växjö - S nadějným výsledkem v zádech půjdou do domácí odvety semifinále Ligy mistrů hokejisté Sparty. Poslední český zástupce v soutěži vyhrál na ledě švédského Växjö Lakers ...
   • Ocenění Prix CIRCOM pro dokument Sólo pro jednu ruku
    Ocenění Prix CIRCOM pro dokument Sólo pro jednu ruku vydáno 25. 5. 2018 07:46 Hlavní cenu v kategorii Hudba a umění v soutěži evropských televizních stanic PRIX CIRCOM 2018 převzali včera večer v holandském Leeuwardenu tvůrci koprodukčního dokumentu Sólo pro ...

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.