Zpravodajství Brno

Zprávy očima dokumentaristy

Do poslední vteřiny modrobílá šlechta bouřlivě fandila

Velikost textu:
aktualizováno 20. 4. 2012 11:28

Brno - Centrum Brna se ve čtvrtek naposledy ve finálové sérii hokejové extraligy zahalilo do modrobílé barvy. Fanoušci povzbuzovali svůj tým až do konce. Kometa nakonec prohrála s Pardubicemi 1:5 a skončila druhá. Lidé i přes porážku slavili stříbrnou pozici. Pro Události v regionech z Brna téma zpracoval dokumentarista Vít Klusák.

Kometa vybojovala titul vicemistra
Kometa vybojovala titul vicemistra

"Pojďme, hoši, dáme gól, dáme gól," neslo se večer náměstím Svobody v Brně. To i přes nepřízeň počasí zaplnilo podle odhadů asi devět tisíc fanoušků. Rozhodující zápas Brno jednoznačně prohrálo, přesto fanoušci vydrželi až do konce hlasitě a bouřlivě svůj tým podporovat.

Mnozí brali i druhé místo jako velký úspěch brněnského týmu, který se až z předkola play-off probojoval do finále po dlouhých 41 letech. "Pro nás jste mistři," skandovali lidé po utkání na náměstí a modrobílé dresy a šály rozhodně nesundávali. "Hoši, děkujem'! Hoši, děkujem'," znělo centrem města ještě několik minut po zápase.

Oficiální rozloučení a poděkování hráčů Komety proběhlo v pátek v 17:30 na náměstí Svobody v Brně.

Podobná atmosféra byla i ve vyprodané Kajot aréně. Fanoušci děkovali hokejistům za výkon. I když na nich bylo vidět, že mistrovský titul by vítali mnohem bouřlivěji, ani druhým místem nebyli zklamaní.

Zápas se podle mluvčí městské policie Denisy Kapitančíkové obešel bez konfliktů. "Nemáme hlášené žádné komplikace," řekla těsně po utkání. Podobně probíhalo fandění i při předchozích finálových duelech.

přehrát video
Natáčení Víta Klusáka s fanoušky Komety

Vít Klusák dostal příležitost se se svým tématem popasovat jako první. Už ve čtvrtek dostává zadání: zachytit finálový zápas mezi brněnskou Kometou a Pardubicemi. "Trochu se toho lekám, protože Brno je toho tak plné – tady je asi 12 tisíc lidí, na stadionu snad sedm tisíc. Tak se trochu bojím. Kdybych měl komornější téma, tak bych byl pevnější v kramflecích. Ale těším se, že zažijeme různé pozoruhodné situace," řekl krátce předtím, než začal s natáčením. Vedle práce redaktora se ujal také kamery.

K ruce mu byl redaktor Michal Šebela. "Hodně mě překvapilo, že je Vít Klusák tak samostatná jednotka. Sám se ujal kamery, v podstatě jsme se vždycky jen na chvíli sešli, řekli si, co by bylo dobré natočit, a on pak zmizel a přišel až na domluvený sraz," popsal natáčení Šebela.

Ještě před ranní poradou zamířil Vít Klusák do střižny. "Vybral jsem tři záběry, které bych tam chtěl mít, a už jsme na čase 4 a půl minuty. Pro zpravodajství je to prý moc dlouhé, takže budu muset vymyslet klíč na to, co z toho ještě vyhodím," řekl Klusák. Objektivita je podle něj relativní pojem a svoji reportáž o Kometě chce naopak pojmout subjektivněji.

přehrát video
Reportáž Víta Klusáka v Událostech v regionech (Brno)
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • Bitva u Ořechova předznamenala osvobození Brna
    Video
    Bitva u Ořechova předznamenala osvobození Brna aktualizováno 26. 4. 2014 17:20 Ořechov (Brněnsko) - Bitva z konce druhé světové války, která se udála u malé obce na Brněnsku, předznamenala osvobození moravské metropole. Stovky nadšenců si dnes za doprovodu ...
   • ČT: Vzácné knihy z křtinské fary policie našla u sousedky
    Video
    ČT: Vzácné knihy z křtinské fary policie našla u sousedky vydáno 28. 4. 2014 17:50 Křtiny - Část vzácných knih ze 17. století, které v lednu zmizely z fary ve Křtinách na Blanensku, policie našla u jedné z obyvatel. Minulou středu kriminalisté objevili při domovní ...
   • Toufarův příběh v novém dokumentu České televize
    Toufarův příběh v novém dokumentu České televize vydáno 24. 11. 2016 20:27 Dramatický osud umučeného římskokatolického kněze Josefa Toufara spojený se záhadným pohybem kříže v číhošťském kostele inspiroval scenáristu Miloše Doležala a režiséra Romana ...
   • Producentský den v Brně
    Producentský den v Brně vydáno 4. 11. 2016 18:06 Už potřetí se otevírají dveře Televizního studia Brno všem kreativním lidem, kteří mají co nabídnout. Máte-li námět, scénář, projekt, přijďte ho ve středu 7. prosince ...

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.