Zpravodajství Brno

Brněnské studio ČT zve na den otevřených dveří

Velikost textu:
aktualizováno 3. 5. 2013 12:10

Diváci budou mít o nastávajícím víkendu příležitost nahlédnout do "kuchyně" pořadů České televize. Své brány jim otevře v sobotu 4. května, a to v Praze, Brně i Ostravě. Brněnské studio láká na výstavu kostýmů a prohlídku televizní techniky od historické až po současnou. Lidé se tam setkají také s oblíbenými moderátory nebo herci a tvůrci pohádky Šťastný smolař.

Brněnské studio České televize - budova Typos
Brněnské studio České televize - budova Typos

Parkovací místa v Jezuitské ulici v centru Brna jsou permanentně obsazená bílými auty s červeno-modrým logem, které naznačuje, že Česká televize je tady doma. Závory na vrátnici často přitahují mnoho zvědavých pohledů kolemjdoucích. Co se skrývá za nimi, to budou mít šanci kolemjdoucí zjistit v sobotu 4. května. Televizní studio sídlící v budově Typos jim bude přístupné od 9 do 16 hodin.

"Návštěvníci uvidí kostymérnu, maskérnu, podívají se do studia A, kde se natáčí například Dobré ráno, AZ-kvíz nebo Sama doma, nahlédnou do zpravodajského studia, dále do obrazové a zvukové režie, střižen a dalších pracovišť," řekla mluvčí brněnského studia ČT Hana Orošová.

přehrát video
Mluvčí ČT Brno Hana Orošová zve diváky na Den otevřených dveří

Prohlídku si zájemci nemusejí rezervovat předem, stačí přijít na vrátnici, kde každá skupinka dostane vlastního průvodce. "Na každém pracovišti budou navíc technici, kteří lidem představí technologie a jejich obsluhu," doplnila mluvčí.

V zákulisí pořadu AZ-kvíz
V zákulisí pořadu AZ-kvíz

Přímo před studiem bude připravený přenosový vůz a SNG vůz, který televize využívá k živým přenosům ve zpravodajství. "Do obou budou moci diváci nahlédnout, ve studiu jim umožníme vyzkoušet si třeba práci s kamerou," láká Hana Orošová.

Prosím, vyčkejte na načtení mapy, pokud se mapa nenačte, máte vypnutý JavaScript, nebo Váš prohlížeč nepodporuje Google mapy.

Jedinečnou příležitostí bude i možnost setkat se osobně s některými tvářemi brněnského studia. Návštěvníky přivítají moderátoři zpravodajských pořadů (Petr Malý, Lenka Solanská, Ivana Šmelová), moderátoři Dobrého rána (Lenny Trčková, Ondra Blaho) a moderátorky Sama doma (Soňa Šuláková a Tereza Stýblová).

 • Moderátorky Sama doma Soňa Šuláková a Tereza Stýblová
  Moderátorky Sama doma Soňa Šuláková a Tereza Stýblová zdroj: ČT Brno
 • Studio nového Dobrého rána
  Studio nového Dobrého rána zdroj: ČT Brno

Pro autogram si lidé budou moci přijít také za představiteli pohádky Šťastný smolař Martinou Zábranskou a Filipem Cílem nebo za jejím režisérem Jiřím Strachem. Nejmenší děti zase potěší postavičky Krtečka a Večerníčka, děti si mohou "osahat" kostýmy, které se objevily (nebo se teprve objeví) v pohádkách.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • Přijďte na projekci nového cestopisu
    Přijďte na projekci nového cestopisu vydáno 16. 4. 2019 09:58 Už 25. dubna 2019 bude mít na ČT2 premiéru nový 10dílný cyklus Krajinou vína. V brněnském studiu České televize ho natočil režisér Jan Těšitel. Všechny zájemce zveme na ...
   • ČT: Vzácné knihy z křtinské fary policie našla u sousedky
    Video
    ČT: Vzácné knihy z křtinské fary policie našla u sousedky vydáno 28. 4. 2014 17:50 Křtiny - Část vzácných knih ze 17. století, které v lednu zmizely z fary ve Křtinách na Blanensku, policie našla u jedné z obyvatel. Minulou středu kriminalisté objevili při domovní ...
   • Sparta si veze ze švédského Växjö nadějnou výhru 2:1
    Sparta si veze ze švédského Växjö nadějnou výhru 2:1 aktualizováno 10. 1. 2017 23:00 Växjö - S nadějným výsledkem v zádech půjdou do domácí odvety semifinále Ligy mistrů hokejisté Sparty. Poslední český zástupce v soutěži vyhrál na ledě švédského Växjö Lakers ...
   • Jeden svět ocenil dokument Dobrá smrt
    Jeden svět ocenil dokument Dobrá smrt vydáno 22. 3. 2019 09:29 Festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který se uskutečnil v březnu 2019 v Praze, ocenil koprodukční snímek České televize Dobrá smrt režiséra Tomáše Kroupy.

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.