Zpravodajství Brno

V Manéži Bolka Polívky vystoupí břichomluvec i šansoniérka

Velikost textu:

Divadelní soubor Cirk La Putyka, slovenská šansonová zpěvačka a herečka Szidi Tobias, francouzský břichomluvec Serge Massot s plyšovým partnerem a další zajímaví hosté budou bavit diváky v další Manéži Bolka Polívky. V brněnské sportovní hale Vodova Česká televize natáčí už 49. díl oblíbeného pořadu, který se tak blíží k významnému jubileu.

Natáčení 49. Manéže Bolka Polívky
Natáčení 49. Manéže Bolka Polívky
Otevřít galerii
 • Natáčení 49. Manéže Bolka Polívky zdroj: ČT Brno http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/default.jpg
 • Natáčení 49. Manéže Bolka Polívky zdroj: ČT Brno http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/default.jpg
 • Natáčení 49. Manéže Bolka Polívky zdroj: ČT Brno http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/default.jpg
 • Natáčení 49. Manéže Bolka Polívky zdroj: ČT Brno http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/default.jpg

"Setkáváme se víceméně pracovně, měli jsme spolu nazkoušet hru Čekání na Godota. K tomu nakonec bohužel nedošlo, Francouzi nám nedali autorská práva, protože zjistili, že jsem žena. Samuel Beckett si dal do závěti, že jeho mužské role nesmí hrát ženy. Takže jsem tady vlastně proto, abych vysvětlila, proč se představení nakonec neodehrálo," popsala s úsměvem Szidi Tobias. V Manéži se také představí se dvěma písničkami.

Spolupráci s Bolkem Polívkou si velmi pochvalovala. "Je to herec, který je mimořádně velkorysý. Je to výborný improvizátor, jenž dokáže ze slabosti druhého nebo z vlastní vytvořit ctnost. Spolupráci s ním je o velké volnosti. A to mě baví," dodala.

A jaký pocit má ze 49. Manéže sám Bolek Polívka? "Bude to dobré, až přijdou lidi. Jsou tu skvělí lidé z La Putyky nebo francouzský břichomluvec. Takže se všichni těšíme," řekl krátce před natáčením.

přehrát video
NO COMMENT: Natáčení 49. Manéže Bolka Polívky

Sám už tak trochu přemýšlí nad podobou další, jubilejní Manéže. "Padesát je velké číslo, takže určitě musí být – a budou – velké oslavy," dodal.

Hosté 49. dílu Manéže Bolka Polívky

Český divadelní soubor Cirk La Putyka se profesionálně věnuje žánru "nový cirkus". Ve své tvorbě boří hranice mezi akrobacií, moderním tancem, loutkovým divadlem, koncertem a sportem. Soubor tvoří šestnáct umělců, kteří patří mezi špičky ve svém oboru. V Manéži se představí s ukázkami představení Slapstick Sonata, ve kterém nechybí vzdušná akrobacie, pády, klaunské skopičiny, ale i tanec a mnohá další překvapení.

Slovenská šansonová hvězda Szidi Tobias (vlastním jménem Sidónia Tobiášová) si získává fanoušky především osobitým projevem a citovou bezprostředností. Čeští diváci ji většinou znají díky hitu Na hotelu v Olomouci od Hapky a Horáčka. V Manéži se šansoniérka představí v ne zcela obvyklé roli.

Představení francouzského břichomluvce Serge Massota u publika vyvolávají bouřlivé salvy smíchu. Letos v březnu sklidil velký úspěch na Cirkus Cirkus Festivalu v Monte Carlu.

Lehkost a humor do Manéže vnese i špičkový hráč na skleničky Petr Špatina, původně vyučený vodoinstalatér. Jeho umění nejen baví, ale také překvapuje propracovanou technikou.

Chybět samozřejmě nebude ani duo komiků Barrin a Fretti (Jaromír Tichý a Jiří Pfeifer).

 


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • Bitva u Ořechova předznamenala osvobození Brna
    Video
    Bitva u Ořechova předznamenala osvobození Brna aktualizováno 26. 4. 2014 17:20 Ořechov (Brněnsko) - Bitva z konce druhé světové války, která se udála u malé obce na Brněnsku, předznamenala osvobození moravské metropole. Stovky nadšenců si dnes za doprovodu ...
   • ČT: Vzácné knihy z křtinské fary policie našla u sousedky
    Video
    ČT: Vzácné knihy z křtinské fary policie našla u sousedky vydáno 28. 4. 2014 17:50 Křtiny - Část vzácných knih ze 17. století, které v lednu zmizely z fary ve Křtinách na Blanensku, policie našla u jedné z obyvatel. Minulou středu kriminalisté objevili při domovní ...
   • Pohádky a malé hry
    Pohádky a malé hry vydáno 11. 5. 2016 10:11 Brněnské studio České televize natočilo další cyklus čtení pro nejmenší diváky. Má název Pohádky a malé hry a ČT: D ho vysílá od pondělí 16. května 2016 vždy ve 12:40 a 19:45.
   • Inspirace hudbou. Dokument ČT představuje současnost moravského Slovácka
    Inspirace hudbou. Dokument ČT představuje současnost moravského Slovácka vydáno 27. 4. 2016 10:57

    Jedinečný hudební dokument Slovácká suita inspirovaný skladbou Vítězslava Nováka nabídne divákům ČT art v neděli 8. května 2016. Od 20:20 hodin mohou nahlížet očima režiséra

    ...

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.