Zpravodajství Brno

V Manéži Bolka Polívky vystoupí břichomluvec i šansoniérka

Velikost textu:

Divadelní soubor Cirk La Putyka, slovenská šansonová zpěvačka a herečka Szidi Tobias, francouzský břichomluvec Serge Massot s plyšovým partnerem a další zajímaví hosté budou bavit diváky v další Manéži Bolka Polívky. V brněnské sportovní hale Vodova Česká televize natáčí už 49. díl oblíbeného pořadu, který se tak blíží k významnému jubileu.

Natáčení 49. Manéže Bolka Polívky
Natáčení 49. Manéže Bolka Polívky
Otevřít galerii
 • Natáčení 49. Manéže Bolka Polívky zdroj: ČT Brno http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/default.jpg
 • Natáčení 49. Manéže Bolka Polívky zdroj: ČT Brno http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/default.jpg
 • Natáčení 49. Manéže Bolka Polívky zdroj: ČT Brno http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/default.jpg
 • Natáčení 49. Manéže Bolka Polívky zdroj: ČT Brno http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/default.jpg

"Setkáváme se víceméně pracovně, měli jsme spolu nazkoušet hru Čekání na Godota. K tomu nakonec bohužel nedošlo, Francouzi nám nedali autorská práva, protože zjistili, že jsem žena. Samuel Beckett si dal do závěti, že jeho mužské role nesmí hrát ženy. Takže jsem tady vlastně proto, abych vysvětlila, proč se představení nakonec neodehrálo," popsala s úsměvem Szidi Tobias. V Manéži se také představí se dvěma písničkami.

Spolupráci s Bolkem Polívkou si velmi pochvalovala. "Je to herec, který je mimořádně velkorysý. Je to výborný improvizátor, jenž dokáže ze slabosti druhého nebo z vlastní vytvořit ctnost. Spolupráci s ním je o velké volnosti. A to mě baví," dodala.

A jaký pocit má ze 49. Manéže sám Bolek Polívka? "Bude to dobré, až přijdou lidi. Jsou tu skvělí lidé z La Putyky nebo francouzský břichomluvec. Takže se všichni těšíme," řekl krátce před natáčením.

přehrát video
NO COMMENT: Natáčení 49. Manéže Bolka Polívky

Sám už tak trochu přemýšlí nad podobou další, jubilejní Manéže. "Padesát je velké číslo, takže určitě musí být – a budou – velké oslavy," dodal.

Hosté 49. dílu Manéže Bolka Polívky

Český divadelní soubor Cirk La Putyka se profesionálně věnuje žánru "nový cirkus". Ve své tvorbě boří hranice mezi akrobacií, moderním tancem, loutkovým divadlem, koncertem a sportem. Soubor tvoří šestnáct umělců, kteří patří mezi špičky ve svém oboru. V Manéži se představí s ukázkami představení Slapstick Sonata, ve kterém nechybí vzdušná akrobacie, pády, klaunské skopičiny, ale i tanec a mnohá další překvapení.

Slovenská šansonová hvězda Szidi Tobias (vlastním jménem Sidónia Tobiášová) si získává fanoušky především osobitým projevem a citovou bezprostředností. Čeští diváci ji většinou znají díky hitu Na hotelu v Olomouci od Hapky a Horáčka. V Manéži se šansoniérka představí v ne zcela obvyklé roli.

Představení francouzského břichomluvce Serge Massota u publika vyvolávají bouřlivé salvy smíchu. Letos v březnu sklidil velký úspěch na Cirkus Cirkus Festivalu v Monte Carlu.

Lehkost a humor do Manéže vnese i špičkový hráč na skleničky Petr Špatina, původně vyučený vodoinstalatér. Jeho umění nejen baví, ale také překvapuje propracovanou technikou.

Chybět samozřejmě nebude ani duo komiků Barrin a Fretti (Jaromír Tichý a Jiří Pfeifer).

 


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • Sama doma s Janou a Veronikou
    Sama doma s Janou a Veronikou vydáno 10. 1. 2018 11:50 Pátečním vysíláním pořadu České televize Sama doma vysílaným z brněnského studia provedou nové moderátorky. Jana Adamcová a Veronika Boleslavová se poprvé představí 12. ledna 2018.
   • ČT: Vzácné knihy z křtinské fary policie našla u sousedky
    Video
    ČT: Vzácné knihy z křtinské fary policie našla u sousedky vydáno 28. 4. 2014 17:50 Křtiny - Část vzácných knih ze 17. století, které v lednu zmizely z fary ve Křtinách na Blanensku, policie našla u jedné z obyvatel. Minulou středu kriminalisté objevili při domovní ...
   • Sparta si veze ze švédského Växjö nadějnou výhru 2:1
    Sparta si veze ze švédského Växjö nadějnou výhru 2:1 aktualizováno 10. 1. 2017 23:00 Växjö - S nadějným výsledkem v zádech půjdou do domácí odvety semifinále Ligy mistrů hokejisté Sparty. Poslední český zástupce v soutěži vyhrál na ledě švédského Växjö Lakers ...
   • Brněnské posily v olympijském týmu ČT
    Brněnské posily v olympijském týmu ČT vydáno 2. 2. 2018 11:45 Už v úterý 6. února 2018 odlétají do dějiště letošní zimní olympiády sportovní redaktoři brněnského studia České televize Petr Kubásek a Ondřej Tomek. S jejich reportážemi a ...

   Další v rubrice

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.