Zpravodajství Brno

Datapole

Kolik můžete v Brně od roku 2013 zaplatit za nájemné v obecních bytech?

Velikost textu:

Brno - Nájemné v obecních bytech v Brně může vzrůst až přes 100 korun na metr čtvereční. Radnice jednotlivých městských částí teprve rozhodnou, zda plné výše nájemného využijí. Pokud by to udělaly, hrozilo by skokové zvýšení nájemného. Náměstek primátora Oliver Pospíšil (ČSSD) ale obyvatele nájemních bytů uklidňuje.

Panelové domy
Panelové domy

Většina městských částí se v letošním roce nepřiblížila k cílovému nájemnému. "Nepředpokládám, že by se nájmy v obecních bytech v Brně dostaly v příštím roce přes 100 korun," uklidňuje Pospíšil.

Rada města Brna doporučí městským částem, aby v obecních bytech, které mají svěřeny do správy, uplatnily tzv. ekonomické nájemné. To je podle Pospíšila částka zahrnující náklady na údržbu bytového fondu a malý zisk. "Město by za pronájem mělo vybírat nižší platby, než kde se pohybuje místně obvyklé nájemné," upřesňuje radní Pospíšil.

Na cílové nájemné se zvýšily ceny bydlení v městských částech Brno-sever a v části Králova Pole. Na Brně severu ale z této nejvyšší částky poskytuje radnice obyvatelům až poloviční slevu – záleží na tom, v jakém stavu je dům, ve kterém obecní byty jsou. Rozhodující přitom je, zda byla v domě vyměněna okna, jestli byl dům zateplen a to, zda dům prošel rekonstrukcí zdravotně-technické instalace. Podobné slevy poskytují i některé další městské části.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • Česká televize uvede záznam představení brněnského HaDivadla
    Česká televize uvede záznam představení brněnského HaDivadla vydáno 4. 3. 2021 15:15 Gorkého ikonický text ruského realismu se v nastudování brněnského HaDivadla stal jedním z mimořádných počinů současného českého divadla. Inscenace, která získala Cenu Divadelních ...
   • ČT: Vzácné knihy z křtinské fary policie našla u sousedky
    Video
    ČT: Vzácné knihy z křtinské fary policie našla u sousedky vydáno 28. 4. 2014 17:50 Křtiny - Část vzácných knih ze 17. století, které v lednu zmizely z fary ve Křtinách na Blanensku, policie našla u jedné z obyvatel. Minulou středu kriminalisté objevili při domovní ...
   • Sparta si veze ze švédského Växjö nadějnou výhru 2:1
    Sparta si veze ze švédského Växjö nadějnou výhru 2:1 aktualizováno 10. 1. 2017 23:00 Växjö - S nadějným výsledkem v zádech půjdou do domácí odvety semifinále Ligy mistrů hokejisté Sparty. Poslední český zástupce v soutěži vyhrál na ledě švédského Växjö Lakers ...
   • SeČTeno, tentokrát z Brna
    SeČTeno, tentokrát z Brna vydáno 4. 3. 2021 10:57 Dopady koronavirové krize v jednotlivých krajích České republiky mapuje zpravodajský projekt České televize SeČTeno. V pátek 5. 3. 2021 se vysílání ČT24 zaměří na Jihomoravský kraj.

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.