TV a odložená sledovanost

Souhrnné analýzy — Sledovanost a data o vysílání — Vše o ČT — Česká televize

Sledovanost a spokojenost

Sledovanost a data o vysílání

  • S jakým ohlasem se u diváků setkávají pořady vysílané Českou televizí?
  • Metodika výzkumu sledovanosti, odložené sledovanosti, spokojenosti a statistiky o vysílaných pořadech ČT

K veřejné službě České televize neodmyslitelně patří přibližování významných událostí z domova i ze světa, z oblasti politiky, života společnosti, ze sportu, kultury i původní televizní tvorby. Nejspíš jste byli při tom, a tak nabízíme detailnější pohled na to, jaký ohlas toto zprostředkování vyvolalo.

Osada (PDF; 845,3 kB)

Ochránce (PDF; 668,6 kB)

Zločiny Velké Prahy (PDF; 298,7 kB)

Kukačky (PDF; 260,1 kB)

Hlava medúzy (PDF; 324,1 kB)

Božena (PDF; 294,3 kB)

Herec (PDF; 318,5 kB)

Jak si nepodělat život (PDF; 289,0 kB)

Marie Terezie II (PDF; 327,1 kB)

Místo zločinu Ostrava (PDF; 440,1 kB)

Poldové a nemluvně (PDF; 398,4 kB)

Sever (PDF; 303,3 kB)

Stockholmský syndrom (PDF; 301,7 kB)

Vysoká hra (PDF; 306,0 kB)

Zrádci (PDF; 254,0 kB)

Dukla 61 (PDF; 600,7 kB)

Labyrint III (PDF; 616,1 kB)

Metanol (PDF; 579,9 kB)

Most! (PDF; 829,1 kB)

První republika III (PDF; 626,6 kB)

Případ pro… Detektivky podle Proškové (PDF; 620,3 kB)

Rapl II (PDF; 612,4 kB)

Rašín (PDF; 579,9 kB)

Rédl (PDF; 612,4 kB)

Strážmistr Topinka (PDF; 616,8 kB)

Vánoční premiérové pohádky 2018 (PDF; 676,3 kB)

Vodník (PDF; 690,1 kB)

Zkáza Dejvického divadla (PDF; 635,8 kB)

Živé terče (PDF; 673,2 kB)

Inspektor Max (PDF; 677,0 kB)

Epizodický detektivní seriál s Jurajem Kukurou v hlavní roli. Slovenský kriminalista Max pracuje už několik let na pražské kriminálce. Díky svým schopnostem, neortodoxním metodám a charismatu dokáže vyřešit i ty nejkomplikovanější případy – a také si proti sobě poštvat většinu lidí, na které přitom narazí.

Vzteklina (PDF; 644,5 kB)

Šestidílná minisérie Vzteklina byla původně psaná jako horor, ale nakonec vznikla netradiční krimi série.

Trapný padesátky (PDF; 435,5 kB)

V padesáti život končí a začíná mejdan! Komediální seriál o třech ženách za zenitem, které začínají znovu žít. A nebojí se u toho překročit povolenou padesátku.

Život a doba soudce A.K. 2 (PDF; 472,9 kB)

Třináctidílný seriál vypráví dramatický příběh o mladém soudci Adamu Klosovi, který je nyní soudcem trestního práva u Městského soudu v Praze. Už nesoudí rodinné spory, ale ty největší zločince. Nejzávažnější trestné činy a problematické trestní kauzy. U

První republika II (PDF; 778,4 kB)

Období první republiky charakterizoval prudký společenský i technologický pokrok. Na jeho pozadí se odehrál svár dvou zarputilých bratrů s temnou minulostí, kriminální zápletky i boj o srdce milované ženy. Stejní hrdinové se nyní vracejí v třináctidílném pokračování oblíbeného seriálu První republika.

Labyrint II (PDF; 757,5 kB)

V druhém, sedmidílném pokračování kriminálního seriálu vyšetřuje tým majora Remeše (Jiří Langmajer), který je posílen o nového člena Richarda Fraňka (Honza Hájek), vraždu dívky Moniky. Dále pak musí řešit zmizení dvou podnikatelů a skandál lobbisty Kříže.

Spravedlnost (PDF; 759,0 kB)

Třídílné psychologické drama s kriminálním podtextem. Dvacetiletá Lily přiběhne v šoku uprostřed noci do bytu svého otce, policejního vyšetřovatele Richarda, aby mu celá od krve sdělila, že v sebeobraně zabila svého milence.

Četníci z Luhačovic (PDF; 726,2 kB)

Série historických detektivek z počátků první republiky přináší dvanáct příběhů, které onu dobu před téměř sto lety popisují tak, jak ji nejspíš neznáme. Jako historickou etapu, kdy morálka a zločinnost byly ovlivněny ještě před pár měsíci probíhajícím válečným konfliktem, nejkrvavějším v dějinách. Jako čas, kdy se vojáci vraceli z fronty, často překvapeni tím, co doma nalezli. Jako dobu, kdy válečný černý obchod zplodil společenskou vrstvu zbohatlých „kšeftmanů“ i chudé, kteří neměli na jídlo. A jako moment, kdy se osádky četnických stanic, které nový stát převzal po monarchii, musely rychle oprostit od zlé pověsti „rakouského četníka“.

Trpaslík (PDF; 655,7 kB)

Nový originální seriál autorské dvojice Jan Prušinovský a Petr Kolečko. Staňkovi, jejich příbuzní, známí a sousedé, nejsou, jak už to bývá, se svými životy docela spokojeni, ale na to, že by mohlo být i hůř v rozhodujících chvílích nemyslí. V hlavních rolích se objevili Michal Suchánek, Marika Procházková, Martin Hofmann, Jana Šulcová, Petr Nárožný a Josef Abrhám.

Svět pod hlavou (PDF; 603,5 kB)

Desetidílná kriminální série inspirovaná slavným seriálem BBC Life on Mars vznikla v koprodukci České televize, Bionautu a TV JoJ. V hlavních rolích se představili Václav Neužil a Ivan Trojan. Hlavním scenáristou byl Ondřej Štindl, role režisérů se ujali Marek Najbrt a Radim Špaček.

Bohéma (PDF; 578,1 kB)

Šestidílná dramatická série, jejíž inspirací se staly některé osudy našich předních herců (např. Zdeňka Štěpánka, Vlasty Buriana, Oldřicha Nového), zachycuje slávu i bídu atraktivního filmařského prostředí ve dvou totalitních režimech.

Doktor Martin 2 (PDF; 660,1 kB)

Pokračování seriálu navazuje na první sérii, ve které doktor Martin opustil kariéru špičkového chirurga v Praze a stal se „obvoďákem“ v malém horském městečku Protějov. Poněkud asociální Elinger se jen obtížně učí komunikovat se svéráznými místními obyvateli. Jeho soužití s místními tak přináší řadu humorných situací. Vedle toho dokázal opět bravurně vyřešit řadu lékařských případů a zachránit i několik životů.

Já, Mattoni (2016)

Seriál Já, Mattoni je časově zasazen do poloviny devatenáctého století. V rakouském císařství bylo zrušeno poddanství, Darwin dokončil knihu O původu druhů a v Plzni vynalezli plzeňské pivo. Česko se pomalu vyvíjí v průmyslově nejvyspělejší část monarchie. A vedle cukrovarnictví či železáren se v jeho západním křídle, v Karlovarském kraji, začíná rozvíjet další, méně nápadné podnikání. Jeho strůjcem se stává Heinrich Mattoni, zdatný byznysmen.

Kosmo (2016)

Pětidílná satirická komedie, která s nemilosrdnou nadsázkou popisuje příběh fiktivního českého letu na Měsíc. Příběh začíná ve chvíli, kdy se ukáže, že tento všemi zapomenutý a důkladně vytunelovaný státní projekt je kvůli hrozbě likvidační pokuty od EU nutné bezpodmínečně dotáhnout až dokonce. A tak čtveřice amatérských kosmonautů v absurdní raketě spolu s živou slepicí, jejíž účast na vesmírném dobrodružství si vymínil sponzor letu, skutečně vyletí do vesmíru.

Rapl (2016)

Premiérový třináctidílný seriál Rapl se vrací k postavě svérázného detektiva Kuneše známého z Cirkusu Bukowsky. Jde o první spin off, tedy přechod postavy z předchozího seriálu do nového díla, v tvorbě České televize. Režisérem a scenáristou seriálu je Jan Pachl. Hlavní roli detektiva Kuneše ztvárnil Hynek Čermák. V dalších rolích se objevil Lukáš Příkazský, Alexej Pyško, Jan Dolanský, Lucie Žáčková, Tomáš Jeřábek a další.

Případy 1. oddělení II (2016)

V lednu 2016 odvysílala Česká televize na svém prvním programu pokračování úspěšného seriálu Případy 1. oddělení. Kriminalisté z pražské „mordparty“ v něm řešili osm nových případů, vražd i kriminálních deliktů, ve srovnání s první řadou zpravidla mediálně známějších, o to však komplikovanějších. Scénáristé Jan Malinda a Josef Mareš se navíc rozhodli klást větší důraz na práci policistů z obvodního oddělení a také na vztahy na pracovišti. Hlavní role opět ztvárnili Ondřej Vetchý, Boleslav Polívka, Miroslav Hanuš, Petr Stach, Miroslav Vladyka a Filip Blažek, k nimž se nově přidal Igor Chmela.

Místo zločinu Plzeň (2015)

Po šest pondělních večerů nabízela Česká televize svým divákům prostřednictvím seriálu Místo zločinu Plzeň výpravu do plzeňského podsvětí. Cyklus režírovaný Janem Hřebejkem si kladl za cíl vytvořit „regionální kriminálku, která bude tažená týmem detektivů, mezi nimiž panují kamarádské až kumpánské vztahy, jež jim pomáhají překonávat tragiku případů, které řeší.“ Kumpány se tak pro potřeby natáčení stali Lukáš Vaculik, Martin Stránský, Jan Zadražil a Vladimírové Kratina a Polívka spolu s jedinou „kumpaní“ Berenikou Kohoutovou.

Doktor Martin (2015)

Diváci České televize měli možnost vydávat se každý podzimní pátek roku 2015 do Protějova, Beskydské vsi obývané svéráznými obyvateli. Ještě svéráznějším se však ukázal být jejich nový obvodní lékař, doktor Martin Elinger (Miroslav Donutil), který svými profesními kvalitami a komunikační nešikovností uvádí v úžas i rozpaky Janu Štěpánkovou, Jitku Čvančarovou, Norberta Lichého, Tomáše Měcháčka nebo Roberta Mikluše. Seriál vznikl v koprodukci s RTVS, mnoho rolí hlavních i epizodních proto ztvárnili i slovenští herci: namátkou Gabriela Marcinková, Lukáš Latinák, Milan Kňažko a Emília Vášáryová.

Labyrint (2015)

Nález těla krajského politika Karase rozpoutal na podzim 2015 na ČT1 sedmidílnou policejní honbu za sadistickým pachatelem. Ten postavil vyšetřovacímu týmu do cesty složitou sérii vražd, které svojí krutou obřadností otřásly místním regionem i samotnými kriminalisty. Kořeny složitého případu sahaly až k vraždě mladé dívky ze Slovenska, která zemřela podobně záhadným způsobem jako Karas. Případu se tak ujala dvojice zdánlivě nesourodých vyšetřovatelů – kriminalista Michal Remeš (Jiří Langmajer) a Tamara Hrónská (Zuzana Kanócz), policistka z Bratislavy. V dalších rolích se v seriálu Labyrint objevili Stanislav Majer, Miroslav Donutil, Pavel Batěk a Zuzana Kajnarová. Těm všem „labyrint“ do cesty nachystali scénárista Petr Hudský a režisér Jiří Strach.

Vraždy v kruhu (2015)

Od ledna 2015 měli diváci České televize příležitost trávit dvanáct pondělních večerů po 20. hodině na ČT1 ve společnosti svérázného kriminalisty Mariana Holiny, kterého v seriálu Vraždy v kruhu ztvárnil Ivan Trojan. Premiérový seriál natočil režisér Ivan Pokorný podle scénáře Ivy Procházkové. V titulních rolích se vedle Ivana Trojana objevili Hana Vágnerová, Richard Krajčo a Marek Němec.

Znamení koně II (2015)

V lednu 2015 se po čtyřech letech na obrazovky České televize vrátil svou druhou řadou seriál Znamení koně. Po dvanáct pátečních večerů měli diváci možnost sledovat osudy známých postav z farem na Slunečné hoře a na Svatém Hubertu v čele s Klárou Horovou (Tereza Voříšková), Davidem Horou (Richard Krajčo), Marcelem Kalinou (Igor Bareš) či Františkem Schwarzem (Boleslav Polívka). Režie se opět ujal Milan Cieslar.

Život a doba soudce A. K. (2014)

Od září 2014 měli diváci České televize příležitost trávit třináct pondělních večerů po 20. hodině na ČT1 ve společnosti mladého a stále pochybujícího soudce Adama Klose alias Davida Švehlíka v seriálu Život a doba soudce A. K. Premiérový seriál byl natočen pod taktovkou hned tří režisérů: Roberta Sedláčka, Bohdana Slámy a Radima Špačka. V dalších významných rolích vystoupili Jiří Bartoška a Daniela Kolářová, Jitka Čvančarová a Marek Daniel.

Neviditelní (2014)

Na podzim roku 2014 připravila Česká televize premiérový komediální seriál Neviditelní pojednávající o menšině žijící v utajení mezi námi – o vodnících. Vypadají jako my, mluví jako my, ale mají něco navíc – akvagen, který jim umožňuje dýchat vodu. Vodnické společenství žije v klidu až do chvíle, kdy jeho běžný chod naruší známý pražský lobbista Laušman, který až do pokusu o sebevraždu utopením netušil, že je vodníkem.

První republika (2014)

Česká televize připravila od nového roku 2014 pro páteční večery na kanálu ČT1 premiérový seriál režiséra Bisera Arichteva První republika. První republika popisuje pestré osudy rozvětvené rodiny Valentových, která zbohatla na válečných zakázkách a přestěhovala se z venkova do Prahy, do Podolí. V této části Prahy tehdy existovaly jen louky a pár starých továrních komínů. Podnikaví Valentovi však Podolí začali měnit. V čele rodiny stojí otec, Alois Valenta v podání Jana Vlasáka, poctivý podnikatel, který se snaží tlumit riskantní podnikání druhorozeného syna Jaroslava (Jiří Vyorálek) a také rivalitu, která panuje mezi jeho syny. Prvorozený Vladimír Valenta (Ján Koleník) má v příběhu za úkol jednak očistit své jméno a také vyřešit svůj milostný vztah k švagrové Kláře (Markéta Plánková). Seriál nabídl divákům také tajemství, které s sebou nese pátrání po staré předválečné vraždě rodičů Kláry a vše se odehrává v kulisách doby sto let zpátky.

Clona (2014)

Česká televize připravila od dubna 2014 pro pondělní večery od 20:00 hodin na kanálu ČT1 seriál Clona. Premiérový kriminální seriál vypráví příběh mladíka Romana (Kryštof Hádek), který se opakovaně nedostal na vysněnou filmovou školu a místo studií nastoupí po boku svého otce (Jan Hartl) k dopravní policii, kde fotí dopravní nehody. Při jedné rutinní dopravácké akci se však banálně vyhlížející výjezd změní v tragédii, při níž Romanův otec na následky zranění zemře. Roman touží po pomstě a začíná analyzovat snímky a záběry, které jsou současně tragickým záznamem otcovy smrti… Nejdříve pátrá na vlastní pěst. Časem se ale spojí s oddělením v odlehlém traktu dopravního inspektorátu a stane se jejich novým kolegou.

Marta a Věra (2014)

Jarní novinkou České televize se stal premiérový sitcom Marta a Věra. Po dobu osmi týdnů každé pondělí po 21. hodině mohli diváci strávit půlhodinku v kanceláři slevového portálu leeevne.cz, kde pracovali Marta a Věra a jejich šéf pan Brouček. Marta (Bára Poláková) věřila, že dělá práci, která má smysl a zároveň lidem pomáhá k lepšímu životu. Věra (Sabina Remundová) měla oproti ní nedozírné životní zkušenosti, a proto už nepodléhala žádným iluzím. Improvizace se stala její radostí a zároveň receptem na přežití v jakýchkoliv podmínkách. Majitel leeevne.cz pan Brouček (Pavel Liška) byl skvělým prototypem podlého skřeta maskujícího se za manažera. Jeho nejoblíbenější činností bylo, kromě příručkového řízení a zbožšťování své osoby, šmírování a šikana vlastních podřízených. Autorem námětu byl Petr Kolečko, který se podílel i na scénáři společně s Tomášem Holečkem. Režie seriálu se zhostili Jaroslav Fuit a Zdeněk Dušek.

Případy 1. oddělení (2014)

S nástupem roku 2014 připravila Česká televize premiérový kriminální seriál Případy 1. oddělení inspirovaný 14 skutečnými případy, které po roce 1989 řešili policisté oddělení vražd na území Prahy. 1. oddělení je elitní útvar, který v posledních letech dosahuje objasněnosti trestných činů okolo 95 %. Jeho příslušníci zasahují, dojde-li k vraždě, pokusu o vraždu, těžkému ublížení na zdraví s následkem smrti nebo dalším nejzávažnějším zločinům.

Čtvrtá hvězda (2014)

S nástupem roku 2014 připravila Česká televize novinku v podobě dvanáctidílného premiérového komediálního seriálu Čtvrtá hvězda. Autorsky se na seriálu podílel scenárista Petr Kolečko, dramaturg Petr Jarchovský a režijně-scenáristicky Jan Prušinovský a Miroslav Krobot. Herecké obsazení sitcomu zajistil soubor Dejvického divadla. Děj se odehrával v prostředí tříhvězdičkového hotelu Meteor, jehož manažerka Tereza usiluje o čtvrtou hvězdu.

Cirkus Bukowsky (2013)

Pilotní díl kriminálního seriálu Cirkus Bukowsky diváci mohli znát již ze zábavní show Souboj seriálů. Režisér a scenárista Jan Pachl spolu s kreativním producentem Josefem Vieweghem jej pak rozpracovali do dvou šestidílných sérií, z nichž první uváděla Česká televize na svém prvním programu každou středu mezi 30. říjnem a 4. prosincem roku 2013. V hlavních rolích účinkovali Pavel Řezníček s Hynkem Čermákem, jež doplňovali Jaromír Hanzlík, Michal Dlouhý či Jan Vlasák. Společně se jim podařilo stvořit syrový detektivní příběh prodchnutý noirovou atmosférou, který byl oceněn několika cenami na zahraničních filmových festivalech.

Sanitka II (2013)

Česká televize připravila od 6. září 2013 premiéru volného pokračování seriálu Sanitka II. Diváci tak mohli pravidelně po 13 pátečních večerů sledovat jednak nové osudy již známých hrdinů z první série, ale též postavy nové, které na světlo světa přivedl scenárista Ivan Hubač. Režie druhé řady se po Jiřím Adamcovi zhostil Filip Renč. V hlavních rolích vystoupili: Jaromír Hanzlík, Jiří Dvořák, Dagmar Havlová, Zlata Adamovská, Marek Vašut, Michal Dlouhý a Petr Kostka.

Kriminálka Staré Město II (2013)

Kriminálku Staré Město II – novinku podzimní programové nabídky České televize 2013 mohli diváci vidět po šest čtvrtečních večerů počínaje 12. zářím vždy od 20:00 na kanále ČT1. Na rozdíl od I. řady, kdy každý díl seriálu reprezentoval samostatný příběh, se tentokrát kriminalistický tým snažil ve všech šesti dílech postupně rozklíčovat jeden složitý případ a odhalit a dopadnout všechny pachatele. Celý propletenec začal únosem mladé dcery vlivného soudce v Čechách a velmi rychle se ukázala spojitost s dalším trestným činem na Slovensku. A tak dostali první podnět k řešení Zuzana Fialová a Saša Rašilov, kteří ztvárnili role hlavních vyšetřovatelů druhé řady úspěšného koprodukčního česko-slovenského seriálu.

Vyprávěj V – 1991–2005 (2013)

Česká televize uvedla pátou (zatím poslední) řadu retro seriálu Vyprávěj. Od 18. 1. do 14. 6. 2013 si mohli diváci společně s hrdiny seriálu připomenout 90. léta a následně prožít vstup do nového tisíciletí. Ani v poslední řadě nebyla nouze o významné zvraty a události (nečekané úmrtí Jirky Krbce (Martin Sitta), rakovina Evy Dvořákové (Andrea Kerestešová), pád Jardy France (Ondřej Veselý) a další).

Nevinné lži (2013)

Česká televize odstartovala rok 2013 premiérovým cyklem samostatných příběhů Nevinné lži. Osm příběhů, pět režisérů a skvělí herci, jejichž hrdinové se z různých důvodů ocitli v situaci neříct pravdu. Zdánlivě banální lež však ve svých důsledcích totálně změnila jejich dosavadní životy a jen s obrovským úsilím se hrdinům podařilo dát si svůj život opět do pořádku.

Vyprávěj IV – 1989–1991 (2013)

Česká televize uvedla již čtvrtou řadu retro seriálu Vyprávěj. Od 7. 9. 2012 do 11. 1. 2013 mohli diváci společně s hrdiny seriálu prožívat dva roky plné změn, které způsobila sametová revoluce. Nové události zásadně změnily život všem aktérům seriálu. V této řadě jsme se rozloučili s babi Bětou (Nina Divíšková), která se konečně dočkala vytoužené změny režimu, i s jejím Františkem (Radoslav Brzobohatý).

Ententýky (2012)

Česká televize na podzim uvedla původní seriál Ententýky. Od 5. 9. do 19. 12. 2012 měli diváci možnost sledovat patnáct dílů zachycujících typické životní situace řady dnešních třicátníků, pro které středobodem jejich světa jsou děti. Hlavními hrdiny seriálu je jeden táta a čtyři budoucí nebo stávající maminy, které spojuje společné pískoviště a také každodenní boj s rodičovskými povinnostmi a dalšími osobními a rodinnými trablemi.

Zdivočelá země IV (2012)

Česká televize zahájila podzim 2012 čtvrtým premiérovým pokračováním seriálu Zdivočelá země. Od 3. 9. do 26. 11. 2012 měli diváci možnost sledovat třináct zbrusu nových dílů popisujících osud Antonína Maděry (Martina Dejdara) až do roku 1990.

Život je ples (2012)

Česká televize zahájila rok 2012 novým českým rodinným seriálem o radostech i strastech v každém věku Život je ples. Od 2. 1. do 23. 4. 2012 měli diváci možnost sledovat šestnáct dílů vyprávějících o vztazích mezi lidmi, o lásce, rodině, dialogu mezi generacemi a o stárnutí, které čeká každého z nás.

Vyprávěj III – 80. léta 20. století (2011)

Česká televize uvedla třetí řadu retro seriálu Vyprávěj. Od 9. 9. 2011 do 23. 3. 2012 mohli diváci opět sledovat jak se vyvíjí život rodiny Dvořákových a dalších postav seriálu Vyprávěj. Tentokrát jsme zavítali do 80. let (přesněji 1977 – 1989), kdy po době normalizace docházelo k lehkému uvolnění a naši hrdinové se ocitali na životních křižovatkách.

4teens (2011)

Česká televize uvedla nový český seriál o náctiletých nejen pro náctileté. Televizní studio Ostrava připravilo sedmidílný seriál o spolužácích prvního ročníku jednoho gymnázia, kteří procházejí obdobím vzpoury vůči rodičům i učitelům, obdobím hledání i zklamání, potkávají první osudové lásky, kamarádství i nepřátelství.

Znamení koně (2011)

Česká televize uvedla od 11. února 2011 do 6. května 2011 v pátečním pravidelném čase od 20.00 na ČT1 třináctidílný premiérový rodinný seriál Znamení koně, který pro diváky připravilo centrum dramatické tvorby brněnského studia České televize v koprodukci se zlínskými Filmovými ateliéry s.r.o.

Cukrárna (2010)

Česká televize uvedla od pondělí 8. listopadu 2010 v pravidelném čase od 20:00 a od 7. ledna v pátečním pravidelném čase od 20:00 třináctidílný premiérový rodinný seriál Cukrárna. Diváci si ho velmi oblíbili.

Vyprávěj II – 70. léta 20. století (2010)

Česká televize uvedla druhý cyklus retro seriálu Vyprávěj. Od 3. 9. 2010 do 17. 12. 2010 mohli diváci sledovat, jak se vyvíjí příběh rodiny Dvořákových. Tentokrát jsme se ocitli v sedmdesátých letech, tedy v období šedé normalizace.

Bludičky! (2010)

Česká televize připravila třídílný televizní film Bludičky o problému současné reality – o dětech z dětských domovů, které na prahu dospělosti vstupují do normálního života, na nějž jsou jen málo připraveny a s nímž se musí mnohdy bolestně poprat.

Ach, ty vraždy! (2010)

Česká televize připravila na 5 nedělních večerů od 24. října do 21. listopadu 2010 seriál režiséra Zdeňka Zelenky Ach, ty vraždy!. Čtyři díly (Zabijáci doktorky Kalendové, Hřích profesora Sodomky, Smrt lobbisty Mansdorfa a Vražda poštovní doručovatelky) napsal sám Zdeněk Zelenka a prostřední (Tajná mise docentky Rybkové) Halina Pawlowská. Ústřední postavou seriálu je bývalá advokátka v důchodu (Jiřina Bohdalová), která je nadšenou ochotnicí a má přístup k velké sbírce kostýmů.

Kriminálka Staré Město

Nový sedmidílný česko–slovenský kriminální seriál vznikl ve spolupráci České televize, Slovenské televize a společnosti Trigon. Příběh je zasazený do každodenní reality bratislavského Starého Města. Hrdiny seriálu jsou především kriminalisté, pátrající po zločinech, odehrávajících se ve zdánlivě poklidných uličkách historické Bratislavy – ale mnohdy zasahující až do pár set kilometrů vzdálené Prahy.

Poste restante

Česká televize uváděla od 26. února do 9. dubna 2010 nový český seriál Poste restante. Humorný poetický seriál z pera Marka Epsteina natočil pro Televizní studio Brno režisér Karel Smyczek. Během sedmi pátečních večerů měli diváci možnost sledovat, jak se mladý pošťák Jaroušek (Ondřej Pšenička) snaží začít nový život bez své rázné matky (Libuše Šafránková). Do cesty se mu ale připlete bezdomovec Kercl (Vladimír Javorský), který později zahyne při nehodě. Na zemi však zůstane jeho duch a ten se z neznámých důvodů přilepí Jarouškovi na paty. Duchovi pana Kercla se nedaří opustit tento svět a tak společně s Jarouškem hledají příčinu jeho rozpolcenosti a snaží se najít důvod, proč nemůže klidně odejít z pozemského světa a začít posmrtný život.

Ať žijí rytíři

Režisér Karel Janák po úspěšných komediích Snowboarďáci, Rafťáci, Ro(c)k podvraťáků natočil na námět Borise Krištofa nový film Ať žijí rytíři!. Česká televize jej počátkem roku 2010 odvysílala jako rodinný seriál. Děj se odehrává v kulisách středověku, kde žili v těsném sousedství Albrecht z Krvenos na hradě (Pavel Kříž) a Martin z Vamberka na tvrzi (David Prachař). Jejich poklidné soužití naruší nečekaná událost. Martin z Vamberka, čestný rytíř a starostlivý otec pěti dětí, je nařčen z čarodějnictví a loupeživých výprav. Odjíždí proto na královský dvůr hájit svoji čest a nechává tvrz v rukou svého nejstaršího syna Petra (Danny Mesároš) a jeho sourozenců. Netuší, že ono udání je dílem závistivého souseda Albrechta z Krvenos, který netouží po ničem jiném, než se panství Martina z Vamberka zmocnit. Albrecht brzy zjistí, že porazit partu malých rytířů je nad jeho síly. V dalších rolích excelovali Tereza Voříšková (odvážná schovanka Jana), Ivana Korálová (starostlivá Tereza), Štěpán Krtička (statečný Michal), Jan Komínek (vynálezce Vítek) a Andrea Žádníková (malá Kateřina).

Vyprávěj

Česká televize představila divákům nový rodinný retro seriál Vyprávěj. Každé pondělí od 31. 8. 2009 do 22. 2. 2010 od 20:00 na programu ČT1 mohli diváci sledovat první cyklus mapující období let 1964–1973. Vzhledem k pozitivnímu ohlasu první řady se mohou diváci těšit na další – celkem 4 vypravěčsky uzavřené cykly, z nichž každý popisuje období přibližně deseti let.

Nové příběhy seriálu Strážce duší

Pondělní večery na programu ČT1 patřily od 20. dubna do 13. července 2009 třináctidílnému původnímu seriálu ČT Strážce duší. Série začala reprízou devíti dílů, které měli diváci možnost premiérově vidět v roce 2005. Od 22. června 2009 na ně navázaly čtyři zcela nové premiérové díly (Bratrstvo ohně, Syndrom ozvěny, Neviditelný zabiják a Propast věků).

Proč bychom se netopili

S koncem března skončil také další z pondělních seriálů z dílny České televize. Nový premiérový seriál režiséra Petra Nikolaeva měli diváci na svých televizorech možnost ladit od 26. 01. 2009 každé pondělí od 20:00 hod. na ČT1 a po deset následujících večerů se tak mohli nechat unášet příběhy party mladých vodáků.

Třetí řada seriálu Zdivočelá země

Česká televize uváděla od 23. června 2008 do 19. ledna 2009 tento seriál již po třetí a jeho součástí bylo 12 zbrusu nových dílů, které režisér Hynek Bočan natáčel se štábem od října 2006 do srpna 2007.

Ally McBealová na obrazovce České televize

Dnes již kultovní příběh mladé právničky z americké provenience, jenž v pěti seriálových řadách přinesla Česká televize, nadchl především ženy.

Hraběnky měly průměrně miliónové publikum

Sedmnáctidílný seriál o rodině soukromého zemědělce Hraběte dokázal diváky upoutat.

Divácká odezva na seriál Příkopy

První díl nového seriálu přilákal 1 211 000 dospělých diváků.

Seriál Eden na obrazovce České televize (50 kB)

Nový šestidílný seriál z produkce České televize přitáhl diváky k obrazovkám.

Zdivočelá země (21,4 kB)

Znovuuvedení Zdivočelé země se potkalo s velkou přízní diváků.

Četnické humoresky (91 kB)

Nové uvedení četnických příběhů opět nadchlo diváky.

Náves (50 kB)

Seriálová novinka získala bezmála dvoumiliónové publikum.

Snowboarďáci (48 kB)

Třídílný příběh o tom, jak dva mládenci dobývají na prknech zasněžené svahy i dívčí srdce, oslovil hlavně mladší diváky.

Bylo nás pět (50 kB)

I při šestém uvedení získala mnohé diváky kongeniální televizní adaptace nesmrtelné knížky Karla Poláčka.

Dobrá čtvrť (89 kB)

Jedenáct dílů premiérového seriálu na "dobré adrese" a vztazích omladiny před zkouškou dospělosti a rodičů vyvolal značný divácký zájem.

Konec velkých prázdnin (49 kB)

je šestidílnou sérií o dramatických útěcích za hranice socialistického Československa; v roce 2005 byl uveden potřetí.

Vlak dětství a naděje (81 kB)

Tento šestidílný seriál i při svém celkově čtvrtém uvedení znovu získal početný divácký okruh.

Ranč U Zelené sedmy (77 kB)

je typem seriálu vyhledávaným vděčně celou rodinou. Znovu to potvrzuje divácký ohlas, kterého se dostalo nové a v celkovém pořadí již třetí řadě vyprávění o radostech i strastech rodiny Kudrnových.

Sága rodu Forsytů (74 kB)

Nová seriálová verze stejnojmenného románu Johna Galsworthyho znamenala pro bezmála milión diváků titul s prioritou nejvyššího řádu.

Strážce duší (72 kB)

Devítidílný seriál s tematikou "nadpřirozených" záhad nalezl stabilní kádr diváků.

Záchranáři (68 kB)

Šestidílný seriál zavedl diváky do prostředí Vysokých Tater mezi členy Horské služby.

Hop nebo trop (67 kB)

První vícedílnou dramatickou novinkou roku 2005 se ve vysílání ČT1 stala série Hop nebo trop s Ivanou Chýlkovou v hlavní roli.

Josef a Ly (72,5 kB)

Poslední seriálovou premiérou v nabídce ČT roku 2004 se stal sedmidílný Josef a Ly, seriál k rodinnému sledování.

Náměstíčko (85,7 kB)

Novinka seriálové dramatiky, která se stala nejúspěšnějším titulem tohoto žánru v programové nabídce České televize roku 2004.

Místo nahoře (81 kB)

Místo nahoře bylo v popředí divácké přízně. Tato novinka původní seriálové dramatiky se stala jedním z nejúspěšnějších titulů daného žánru a těšila více ženy než muže.

Nemocnice na kraji města po dvaceti letech nejsledovanějším seriálem České televize

V éře elektronického měření sledovanosti (tj. od června roku 1997) tři původní seriály při svém premiérovém uvedení Českou televizí překonaly u dospělých 30procentní úroveň sledovanosti. Nejvíce se v tomto směru dařilo právě nové Nemocnici.

Nemocnice na kraji města při osmém uvedení (88 kB)

Devatenáct hodin nového uvedení seriálu Nemocnice na kraji města vidělo v průměru přes 1,7 miliónu dospělých a 73 tisíce 4-14letých děvčat a chlapců.

Nejúspěšnější seriál poslední doby se jmenuje Četnické humoresky (98,9 kB)

Vysílání 26 dílů Četnických humoresek na ČT1 během1. pololetí roku 2003 vyvolalo mimořádný divácký zájem. Sledovalo je v průměru 2,193 miliónu (tj. 25,9%) dospělých a 164 tisíce (tzn. 12,8%) děvčat a chlapců ve věku 4 až 14 let. Představovalo to 51, respektive 52 z každé stovky diváků uvedené kategorie přítomných ve čtvrtek večer u televizorů.

Šípková Růženka (52 kB)

Tuto desetidílnou novinku mezi původními dramatickými seriály vidělo úhrnem 32 miliony diváků ve věku od 4 let výše.

Třicet návratů a diváci z různých úhlů (41 kB)

ohlédnutí za ohlasem na "Třicet návratů"

Hotel Herbich si získal diváky (48 kB)

Informace o sledovanosti včetně tabulek

StarDance X (PDF; 315,4 kB)

Peče celá země (PDF; 338,1 kB)

StarDance IX (PDF; 372,9 kB)

Tajemství těla (PDF; 591,7 kB)

Kočka není pes (PDF; 880,7 kB)

Neposlušným kočkám a psům odzvonilo! Zábavný a zároveň edukativní cyklus vstupuje do života páníčků a jejich zvířecích přátel.

StarDance VIII … když hvězdy tančí (PDF; 732,1 kB)

Na podzim 2016 připravila Česká televize v pořadí již osmou řadu soutěže StarDance… když hvězdy tančí. Moderátorské role se opět zhostil pár Tereza Kostková a Marek Eben, kteří již 8. října odstartovali poosmé taneční show. Soutěžilo tentokrát 10 tanečních párů vždy ve složení: profesionální tanečník nebo tanečnice a známá osobnost, ale v soutěžním oboru (tanec) laik.

StarDance VII … když hvězdy tančí (2015)

Na podzim 2015 připravila Česká televize v pořadí již sedmou řadu soutěže StarDance … když hvězdy tančí. Moderátorské role se již tradičně zhostil sehraný pár Tereza Kostková a Marek Eben, kteří již 17. října odstartovali sedmou řadu soutěže. Soutěž se skládala z deseti soutěžních kol a devíti vyřazovacích rozhodnutí. Soutěžilo tentokrát 10 tanečních párů vždy ve složení: profesionální tanečník nebo tanečnice a známá osobnost, ale v soutěžním oboru (tanec) laik.

StarDance VI … když hvězdy tančí (2013)

Na podzim 2013 připravila Česká televize další řadu soutěže StarDance VI … když hvězdy tančí. Moderátorské role se již tradičně zhostil pár Tereza Kostková a Marek Eben, kteří 2. listopadu odstartovali již šestou řadu soutěže. Soutěž se skládala z osmi soutěžních kol a sedmi vyřazovacích rozhodnutí.

StarDance V … když hvězdy tančí (2012)

Na podzim 2012 připravila Česká televize pro diváky další řadu soutěže StarDance V … když hvězdy tančí. Moderátorské role se opět chopil již sehraný pár Tereza Kostková a Marek Eben, kteří 3. listopadu odstartovali již pátou řadu soutěže. Soutěž se skládala z osmi soutěžních kol a sedmi vyřazovacích rozhodnutí.

StarDance IV … když hvězdy tančí (2010)

Na podzim připravila Česká televize pro diváky další řadu soutěže StarDance IV … když hvězdy tančí.

Duety … když hvězdy zpívají

Na podzim připravila Česká televize pro diváky novou soutěž Duety … když hvězdy zpívají. Moderátorskou dvojicí, která od 31. října až do 19. prosince 2009 prováděla pořadem, se stali Tereza Kostková a Aleš Háma. Soutěž se formátem, co do počtu soutěžních kol a rozřazovacích částí, podobá v minulosti úspěšné show StarDance … když hvězdy tančí.

StarDance … když hvězdy tančí v roce 2008

Už třetí řada atraktivní televizní soutěže z produkce České televize opět zaujala značnou část divácké obce.

StarDance … když hvězdy tančí v roce 2007

Tanec, brilantní moderování, známé osobnosti, porota, krásné šaty, ale zejména skvělá atmosféra soutěžních večerů přilákaly k televizním obrazovkám širokou diváckou obec.

Deset let Bolkovin na obrazovce České televize

Úspěšný zábavní formát si oblíbili hlavně lidé s vyšším vzděláním.

StarDance … když hvězdy tančí

Velkolepá taneční show chytla diváky za srdce. Osm soutěžních večerů zhlédlo celkem 6 830 000 dospělých diváků.

Největší Čech zvolen prostřednictvím České televize

Bezmála půl roku projekt Největší Čech představoval součást vysílání prvního programu České televize. Byla to součást opravdu výrazná - alespoň jednou se do kontaktu s tímto projektem dostalo 64% české populace starší patnácti let.

Vyhlášení výročních anket a cen

Rok co rok od začátku února do konce března Česká televize zprostředkovává přímými přenosy slavnostní večery pořádané u příležitosti vyhlašování výsledků řady výročních anket a cen. Svým divákům umožnila "být při tom", když se 12. února vyhlašovaly výsledky ankety TÝTÝ o nejpopulárnější osobnosti televizní obrazovky v roce 1999

Barokní srdce Evropy (PDF; 369,7 kB)

Modrá krev II (PDF; 350,1 kB)

Putování s párou (PDF; 354,3 kB)

Trabantem z Indie až domů (PDF; 369,0 kB)

Alpami nejen za sněhem (PDF; 670,5 kB)

Magické hlubiny (PDF; 669,3 kB)

Rudí prezidenti (PDF; 604,1 kB)

Uzamčený svět (PDF; 618,8 kB)

Manželské etudy po 35 letech (PDF; 492,6 kB)

Nový seriál Heleny Třeštíkové Manželské etudy po 35 letech, nabídl divákům šest episod pokračování příběhů hrdinů, s kterými jejich první diváci prožili celý dospělý život a ti mladší díky nim poznávají proměny rodinné i společenské atmosféry v naší zemi od 80. let až do současnosti.

Provedu, přijímač (PDF; 796,5 kB)

Co musíte udělat, aby z vás byl profesionální voják Armády České republiky? Klíčem ke vstupu mezi profesionály je tříměsíční kurs základní vojenské přípravy ve Vyškově.

Dokumentární seriál Provedu! Přijímač vypráví příběh deseti rekrutů, kteří se rozhodli splnit svůj sen – stát se vojákem z povolání.

Doktoři (PDF; 838,3 kB)

Na odborná oddělení nemocnic většinou přicházejí lidé, když jim je nejhůř. Najednou je pro ně nejdůležitější úplně cizí člověk – doktor. K němu se upínají veškeré naděje na záchranu.

Modrá krev (PDF; 773,8 kB)

Nový dokumentární cyklus Modrá krev autorky Aleny Činčerové je výpravou do světa českých šlechtických rodů. Jak a čím žijí? Jak vnímají mladou českou demokracii a jaká tajemství ukrývají jejich rodové pokladnice?

Čtyři v tom 3 (PDF; 564,4 kB)

Třetí řada dokumentárního seriálu o těhotenství a porodu se tentokrát zaměřila na ty, kteří stojí před odlišnými výzvami než většina párů v předchozích dvou řadách divácky úspěšného docusoapu. Třetí série zavedla diváky za matkami žijícími nejen v Česku, ale i ve Velké Británii. Nastávající rodiče jsou dospělejší, vážnější a potýkají se i s jinými problémy než o něco mladší páry, které převažovaly v minulých sériích.

Paterčata (2014)

Česká televize nabídla divákům od září 2014 unikátní třináctidílný dokumentární seriál Paterčata, který zachytil osud jedné romské rodiny, do níž se 2. června 2013 narodila historicky první česká paterčata. Paterčata jako zcela mimořádný případ mimo jiné odzkoušela: trpělivost rodičů a nejbližších příbuzných, lékařů a zdravotního personálu v porodnici, politiky, úředníky i funkčnost českého sociálního systému. Česká televize zprostředkovala prostřednictvím kamery jejich první rok života – od porodu paterčat po jejich první krůčky.

Pot, slzy a naděje (2014)

Šestidílný dokumentární seriál, který popisuje šest ambiciózních dětí a jejich rodiče v cestě za úspěchem, nasadila Česká televize od dubna 2014 na kanál ČT2 do nedělního okna od 20:00. Před kamerou se tak ocitly: herečka, modelka, tenistka, krasobruslařka, houslista a boxeři.

Čtyři v tom 2 (2014)

Rok po startu první řady seriálu Čtyři v tom uvedla Česká televize další řadu dokumentárního seriálu o nastávajících maminkách Čtyři v tom 2. Od 23. února do 30. března 2014 měli diváci každou neděli od 20:00 na kanálu ČT2 možnost prožívat se čtyřmi hrdinkami události spojené s těhotenstvím a narozením miminek. Režisérka Markéta Ekrt Válková a scenáristka Irena Hejdová si opět formou konkurzu vybraly čtyři mladé těhotné ženy a spolu s nimi i čtyři velmi silné příběhy.

Navždy svoji (2013)

Česká televize uvedla od 19. května do 13. června 2013 vždy v neděli od 20 hodin na kanálu ČT2 premiérový dokumentární seriál o tom, jak a proč vstupují dnešní páry do manželství s názvem Navždy svoji. Šestidílná série zachytila svatební přípravy a svatby třech velmi odlišných párů. V závěrečném šestém díle pak poodkryla i atmosféru života novomanželů po svatbě.

Čtyři v tom (2013)

Rok 2013 odstartovala Česká televize uvedením dokumentárního seriálu o nastávajících maminkách Čtyři v tom. Od 13. ledna do 17. února 2013 měli diváci každou neděli od 20:00 na kanálu ČT2 možnost prožívat se čtyřmi hrdinkami události spojené s těhotenstvím a narozením miminek. Režisérka Linda Kallistová Jablonská a scenáristka Irena Hejdová si při konkurzu na začátku roku 2012 vybraly čtyři mladé těhotné ženy, jejichž postoje k mateřství, k dítěti, ale i sociální postavení se velmi liší. Televizní diváci se tak seznámili se „čtyřmi v tom“: farmářkou Miky, samoživitelkou Lucií, manažerkou Věrou a rozvojovou pracovnicí Petrou.

Toulavá kamera ochutnává Česko

Úspěšný cestovatelský pořad České televize se znovu o prázdninách vydal ochutnávat Česko. Moderátoři Iveta Toušlová a Josef Maršál se opět rozjeli po krajích, aby ochutnali tamní speciality jako například vizovickou slivovici nebo pražské taliány či královéhradecké pralinky.

20 filmových sezón v České televizi (2011)

Česká televize připravila od ledna 2011 projekt, ve kterém nabídla televizním divákům i filmovým fandům historicky první ucelené ohlédnutí za dějinami českého hraného celovečerního filmu po sametové revoluci.

Ptáčata aneb nejsme žádná béčka (2010)

Česká televize připravila od 3. 9. do 23. 12. 2010 časosběrný dokument zachycující třídu 2. B, která je třídou převážně romských dětí. Tato třída vznikla na jedné základní brněnské škole kvůli petici rodičů, kteří nechtěli, aby jejich děti měly za spolužáky Romy. Tato situace „třídní společnosti“ se stala východiskem šestnáctidílného seriálu o dětech na hranici společenských norem, rodinných podmínek a vlastní vůle. Spoluautory časosběrného formátu se staly samotné děti, protože v průběhu jednoho roku točily na malé kamery svět, jak ho vnímají ony.

Za zrcadlem

Člověka odjakživa přitahovaly věci duchovní, tajemné či zdánlivě nevysvětlitelné a nic na tom nezměnil ani pokrok ve vědě a poznání. Naopak, zdá se, že čím je svět pragmatičtější, techničtější a vědečtější, tím více hledají mnozí lidé nový prostor k naplnění své přirozené potřeby po spiritualitě. Tento prostor často nacházejí ve starých esoterních naukách anebo také praktikách pocházejících z jiného kulturního prostředí. S pádem totality nastal i u nás boom zájmu o astrologii, tarot, šamanské rituály, exotické léčebné metody.

Manželské etudy / Manželské etudy po dvaceti letech (reprízové uvedení 2010)

V roce 1981 přišla dokumentaristka Helena Třeštíková s nápadem natočit sběrnou metodou prvních šest let společného života několika novomanželských párů. Vznikla tak zajímavá studie s pokračováním po dvaceti letech o proměnách lidí a vztahů.

Toulavá kamera ochutnává Česko

Toulavá kamera, úspěšný cestovatelský pořad České televize, se o prázdninách vydal ochutnávat Česko. Moderátoři Iveta Toušlová a Josef Maršál se rozjeli po krajích, aby ochutnali tamní speciality. V pořadu objevovali pestrost tradiční české gastronomie nebo nahlíželi do výroben s vyhlášenými potravinářskými produkty, jakými jsou například hořické trubičky nebo olomoucké tvarůžky. Nový pořad, který vznikl ve spolupráci s agenturou CzechTourism, odvysílala ČT poprvé 7.7. 2010 a pak každou středu od 21:00 na ČT1.

Planeta Země zaujala přes půl milionu diváků a získala špičkovou spokojenost

Britský dokumentární seriál o přírodní rozmanitosti naší planety si získal i české diváky.

Cyklus Praha, město věží diváci ocenili

S novým tematickým cyklem z dílny České televize byli diváci vysoce spokojeni.

Svět očima Hanzelky a Zikmunda

a jeho divácká odezva

MS v hokeji 2021, Lotyšsko (PDF; 469,4 kB)

MS v hokeji 2019, Slovensko (PDF; 1,06 MB)

MS v biatlonu 2019 (PDF; 942,3 kB)

SP v biatlonu 2018–19 (PDF; 949,6 kB)

MS v ledním hokeji 2018 na obrazovkách České televize (PDF; 913,6 kB)

ZOH Pyeongchang 2018 na obrazovkách České televize (PDF; 1,11 MB)

SP v biatlonu 2017/2018 na obrazovkách České televize (PDF; 0,96 MB)

MS v ledním hokeji 2017 na obrazovkách České televize (PDF; 722,8 kB)

MS v atletice 2017 na obrazovkách České televize (PDF; 742,2 kB)

Biatlon v sezoně 2016/2017 na obrazovkách České televize (PDF; 751,1 kB)

MS v ledním hokeji 2016 na obrazovkách České televize (PDF; 1,25 MB)

MS v ledním hokeji 2015 na obrazovkách České televize (PDF; 832,8 kB)

Ve dnech od 1. do 17. května 2015 se konalo v hlavním městě České republiky Praze a také v Ostravě 79. Mistrovství světa v ledním hokeji. Česká televize nabídla divákům v televizních přenosech 58 utkání. Celkem ČT odvysílala více než 109 hodin přenosů.

MS ve fotbale 2014 v Brazílii na obrazovkách České televize (580 kB)

Ve dnech 12. 6. – 13. 7. 2014 se v Brazílii konalo XX. mistrovství světa ve fotbale. Česká televize nabídla 63 zápasů mistrovství na programu ČT sport. Celkem bylo odvysíláno přes 132 hodin přímých přenosů.

MS v ledním hokeji 2014 na obrazovkách České televize (982 kB)

Ve dnech od 9. do 26. května 2014 se konalo v hlavním městě Běloruska Minsku 78. Mistrovství světa v ledním hokeji. Česká televize nabídla divákům všech 52 utkání. Celkem ČT odvysílala více než 96 hodin přenosů.

ZOH v Sochi 2014 na obrazovkách České televize (539 kB)

Ve dnech 7. 2. - 23. 2. 2012 se v Sochi konaly XXII. zimní olympijské hry. Česká televize nabídla svým divákům kompletní vysílací servis na programech ČT2 a ČT sport. Na ČT2 bylo odvysíláno 327 hodin přenosů a na ČT sport dokonce 383 hodin. Celkem tedy Česká televize odvysílala 710 hodin přímých přenosů a záznamů.

MS v ledním hokeji 2013 na obrazovkách České televize (530 kB)

Ve dnech 3. 5. – 19. 5. 2013 se konalo ve Švédsku a Finsku 77. Mistrovství světa v ledním hokeji. Česká televize nabídla divákům na kanále ČT sport kompletní servis ze všech utkání. Mezi Stockholmem a Helsinkami je časový posun 1 hodina, a tak některé zápasy nebyly stejně jako minulý rok odvysílány celé. Celkem bylo odvysíláno téměř 94 hodin přímých přenosů z 51 utkání.

Mistrovství světa v ledním hokeji na obrazovkách České televize

Ve dnech 4. 5. – 20. 5. 2012 se konalo ve Finsku a Švédsku 76. Mistrovství světa v ledním hokeji. Česká televize nabídla divákům na kanále ČT4 kompletní servis ze všech utkání. Turnaj byl zvláštní tím, že se některá utkání překrývala, neboť mezi Helsinkami a Stockholmem je časový posun 1 hodina. Některé zápasy tak nebyly odvysílány celé, protože přednost dostalo nějaké zajímavější utkání. Celkem ČT odvysílala více než 108 hodin přímých přenosů.

ME ve fotbale 2012 Polsko a Ukrajina na obrazovkách České televize

Ve dnech 8. 6. – 1. 7. 2012 se v Polsku a Ukrajině konalo XIV. Mistrovství Evropy ve fotbale. Česká televize nabídla svým divákům kompletní vysílací servis na programu ČT4, kde odvysílala více než 100 hodin.

LOH v Londýně 2012 na obrazovkách ČT

Ve dnech 27. 7. – 12. 8. 2012 se v Londýně konaly XXX. letní olympijské hry. Česká televize nabídla svým divákům kompletní vysílací servis na programech ČT2 a ČT4. Na ČT2 bylo odvysíláno téměř 350 hodin přenosů a na ČT4 dokonce více než 387 hodin.

Mistrovství světa v ledním hokeji na obrazovkách České televize

Ve dnech 29. 4. – 15. 5. 2011 se konalo na Slovensku 75. Mistrovství světa v ledním hokeji. Česká televize nabídla divákům na kanálech ČT1 a ČT4 kompletní servis ze všech utkání.

MS v basketbalu žen 2010 Česko na obrazovkách České televize

Ve dnech 22. 9. – 3. 10. 2010 se v Brně, Karlových Varech a Ostravě konalo XVI. mistrovství světa v basketbalu žen. Česká televize nabídla svým divákům kompletní vysílací servis na programu ČT4. Celkem bylo odvísíláno přes 46 hodin přímých přenosů.

MS ve fotbale 2010 JAR na obrazovkách České televize (96 kB)

Ve dnech 11.6. – 11. 7. 2010 se v Jihoafrické republice konalo XIX. mistrovství světa ve fotbale. Česká televize nabídla svým divákům kompletní vysílací servis na programech ČT2 a ČT4. Na ČT2 bylo odvysíláno přes 54 hodin přímých přenosů a na ČT4 dokonce bez patnácti minut 100 hodin.

Mistrovství světa v ledním hokeji 2010 na obrazovkách České televize (81 kB)

Ve dnech 7. – 23. 5. 2010 se v Německu konalo 74. Mistrovství světa v ledním hokeji. Česká televize připravila divákům na programech ČT2 a ČT4 kompletní servis ze všech hokejových utkání. Na programu ČT2 bylo odvysíláno celkem 19 přímých přenosů, jeden zápas byl vysílán ze záznamu. ČT4 nabídla divákům dalších 8 přímých přenosů a 4 utkání vysílaná ze záznamu.

ZOH ve Vancouveru 2010 na obrazovkách ČT (72 kB)

Ve dnech 12.2. – 28.2.2010 se v kanadském Vancouveru konaly XXI. Zimní olympijské hry. Česká televize nabídla svým divákům kompletní vysílací servis na programech ČT2 a ČT4. Na ČT2 bylo odvysíláno přes 229 hodin přenosů a na ČT4 dokonce více než 342 hodin. Celkem tedy Česká televize odvysílala bezmála 572 hodin přímých přenosů a záznamů.

Zklamání z MS v atletice 2009 v Berlíně (85 kB)

Světový šampionát v atletice 2009 v Berlíně byl jedním z nejneúspěšnějších v historii samostatné České republiky. Dvaadvaceti českým atletům letos štěstí nepřálo.

LOH Peking 2008 (166 kB)

Divácký ohlas na XXIX. letní olympijské hry vysílané Českou televizí.

MS v ledním hokeji 2008 Kanada na obrazovce České televize (169 kB)

Česká televize zprostředkovala divákům celkem 32 přímých přenosů (31 na ČT2 a jeden na ČT4 Sport) a celému mistrovství celkem věnovala 82 hodin premiérového vysílání, dalších 56,9 činily reprízy.

117. ročník Velké pardubické steeplechase na obrazovce České televize

Legendární překážkový dostih přenášený Českou televizí se jako již tradičně těšil značné přízni diváků.

Mistrovství světa v ledním hokeji 2007 – Rusko (746 kB)

Z jednasedmdesátého Mistrovství světa v ledním hokeji, které se od 27. dubna do 13. června 2007 konalo v Rusku, zprostředkovala Česká televize celkem 43 utkání (42 přímých přenosů a 1 záznam).

Divácký ohlas na Mistrovství světa ve fotbalu 2006 přenášené Českou televizí (300 kB)

Přenosům z fotbalového šampionátu, který v průměru zaujal 583 000 televizních diváků, poskytla Česká televize ve vysílání značný prostor. Od 9. června do9. července pokryla Mistrovství světa ve fotbalu na dvou kanálech 146 (ČT2) a 121 (ČT4 Sport) hodinami vysílacího času.

Mistrovství světa v ledním hokeji 2006 – Lotyšsko (241 kB)

Česká televize zprostředkovala svým divákům z mistrovství světa v ledním hokeji 2006 celkem 47 zápasů prostřednictvím přímých přenosů.

Mistrovství světa v ledním hokeji 2005 (127 kB)

Od 30. dubna do 15. května 2005 Česká televize na svém druhém programu na ploše 75,5 hodiny zprostředkovala celkem 30 utkání hraných na světovém šampionátu v ledním hokeji.

XXVIII. letní olympiáda uspořádaná v Aténách ve dnech 13. až 29. srpna 2004 (168 kB)

Průběhu her patřilo na ČT2 cca 385 hodin vysílání, které zajímalo v průměru 268 tisíc dospělých a 22 tisíce 4-14letých dětí.

EURO 2004 (167 kB)

EURO 2004 potvrdilo zájem o špičkový fotbal na obrazovce 68,3 hodiny přenosů a záznamů jedenatřiceti zápasů na ČT2 sledovalo v průměru 967 tisíc dospělých a 49 tisíc chlapců a děvčat ve věku 4 až 14 let.

Mistrovství světa v ledním hokeji, uspořádané v České republice ve dnech 24.4. až 9.5. 2004 (174 kB)

Průběh šampionátu Česká televize přiblížila na ploše 81,2 hodiny a přímými přenosy zprostředkovala 29 utkání včetně všech sedmi zápasů české reprezentace. Tuto hokejovou nabídku sledovalo v průměru 932 tisíce diváků od čtyř let výše.

Pařížské mistrovství světa v atletice (100 kB)

Ze všech mistrovství světa v atletice Česká televize přináší přímé přenosy. Jinak tomu nebylo ani letos, kdy se tento svátek královny krásy konal v Paříži. I tentokrát se potvrdilo, že světová atletika má mezi televizními diváky v průměru více než 400 tisíc příznivců starších patnácti let.

Mistrovství světa v ledním hokeji 2003 (128 kB)

Česká televize přiblížila zprostředkováním 25 nejdůležitějších utkání včetně všech devíti zápasů české reprezentace. O tuto programovou nabídku se zajímalo v průměru 801 tisíc diváků ve věku od čtyř let výše.

Mistrovství světa v kopané 2002 pdf 112 kB)

Česká televize zprostředkovala na ploše 158 hodin. Všech 64 zápasů vidělo úhrnem téměř 30 milionů diváků ve věku od patnácti let výše.

Mistrovství světa v ledním hokeji 2002 (pdf 169 kB)

Česká televize přiblížila na ploše téměř 50 hodin. Celkem dvacet přenosů, tři záznamy a v průběhu šampionátu každodenní Studio MS v LH vyhledávalo v průměru 812 tisíc diváků ve věku od čtyř let výše.

Zimní olympijské hry v Salt Lake City (100 kB)

Česká televize zprostředkovala na ploše 263,1 hodiny. Fakt, že to diváci uvítali, ukazují vedle údajů ve zprávě, která se vám objeví po kliknutí na záhlaví, také dva grafy; první (67 kB) zachycuje zájem publika o blok finálového akrobatického lyžování, v němž si Aleš Valenta vybojoval zlatou medaili, druhý (95 kB) vypovídá o chování dospělých diváků v průběhu přenosu čtvrtfinálového hokejové střetnutí Česko - Rusko, jímž pro český tým skončilo účinkování v Salt Lake City.

Mistrovství světa v ledním hokeji 2001 (117 kB)

zprostředkovala opět ČT. Zhruba 51 hodin přenosů, záznamů a studií sledoval bezmála 1 milion diváků ve věku od 4 let výše

XXVII. letní olympijské hry a televizní diváci (67 kB)

Nad rekordním objem olympijského vysílání ze Sydney a jeho odezvou u publika

Mistrovství Evropy v kopané (65 kB)

Nad televizním zprostředkováním evropských fotbalových hodů a jeho diváckým přijetím.

Komunální volby 2018 (PDF; 1,05 MB)

Prezidentské volby 2018 (PDF; 612,9 kB)

Volby do PS 2017 (PDF; 864,4 kB)

Krajské a senátní volby 2016 (PDF; 841,2 kB)

Vysílání ČT k výročí – 28. únor 1948 (PDF; 586,7 kB)

Vysílání ČT k výročí – 21. srpen 1968 (PDF; 749,7 kB)

Vysílání ČT k výročí – 29. září 1938 (PDF; 754,7 kB)

Vysílání ČT k výročí – 28. říjen 1918 (PDF; 771,5 kB)

Vysílání ČT k výročí – 17. listopad 1989 (PDF; 739,7 kB)

Vysílání ČT k výročí – 15. březen 1939 (PDF; 763,1 kB)

Volební servis České televize pro předčasné volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky (PDF; 297,6 kB)

Pět týdnů před předčasnými sněmovními volbami 2013 přineslo na obrazovky České televize dosud nejširší předvolební vysílání. Veřejnoprávní televize připravila celkem 54 vydání pěti dramaturgicky odlišných vlastních pořadů, v nichž se vystřídalo více než 150 vrcholných kandidátů politických stran. Předvolební vysílání přineslo také nejpřesnější předvolební průzkum a historické maximum sledovanosti Událostí na ČT24 i celého zpravodajského kanálu.

První přímá volba prezidenta České republiky 2013

První přímá volba prezidenta se stala historickým okamžikem také pro Českou televizi. V sobotu 26. ledna 2013 završila Česká televize jako médium veřejné služby téměř tři měsíce trvající vysílání k historicky první přímé volbě prezidenta republiky.

Volební servis ČT pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky 2010

Česká televize, jako televize veřejné služby, své poslání informovat občany pojala velmi velkoryse. Ve volebním období připravila divákům prostřednictvím aktuálních publicistických a zpravodajských pořadů komfortní informační servis, který svým rozsahem zdaleka přesáhl rámec určený ČT zákonem. Volební období bylo na obrazovce zahájeno již 2. ledna 2010, a to na programu ČT24 pořadem Interview ČT24. Posledním volebním pořadem byly Otázky Václava Moravce Speciál – Duel lídrů (J. Paroubek - ČSSD a P. Nečas - ODS). Během těchto 146 dní odvysílala Česká televize na programech ČT1, ČT2 a ČT24 celkem 521 pořadů (včetně všech vstupů a repríz) týkajících se voleb a věnovala tak celkem 396 hodin vysílacího času právě tomuto tématu.

Servis České televize k volbě prezidenta ČR

Volbě hlavy státu věnovala Česká televize mimořádnou pozornost.

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR 2006

Volební servis České televize.

Loučení s Janem Pavlem II. a volba nového papeže Benedikta XVI.

V dubnu 2005 Česká televize zevrubně informovala o skonu Jana Pavla II., připomněla jeho osobnost a zprostředkovala poslední rozloučení s tímto prvním Slovanem na Petrově stolci. Stejně pečlivě přiblížila výsledek volby nového papeže Benedikta XVI. a jeho slavnostní inauguraci.

Volby 2004

První dva listopadové týdny patřily volbám - do krajských zastupitelstev a do třetiny Senátu Parlamentu ČR. Této významné události české vnitropolitické scény Česká televize věnovala výraznou pozornost.

Volby do Evropského parlamentu 2004

Poprvé v naší historii měli občané starší osmnácti let možnost ve dnech 11. a 12. června 2004 volit poslance do Evropského parlamentu. Jak tuto událost prezentovala Česká televize a s jakou odezvou se to u diváků setkalo?

Referendum o Evropě

V souvislosti s referendem o přistoupení České republiky k Evropské unii Česká televize nabízela zevrubné informace o EU i o obsahu dojednané přístupové smlouvy. V referendové nabídce pochopitelně nechybělo ani bohaté zpravodajství z průběhu vlastního hlasování. S jakou odezvou se toto úsilí veřejnoprávní televize setkalo u diváků, ozřejmuje zpráva, která se vám na kliknutí objeví.

Novoroční projevy hlavy státu (90 kB)

Ohlas na novoroční projevy Václava Havla ukazuje, že česká populace takové oslovení na Nový rok od hlavy státu očekává a že tato vystoupení v programové nabídce televize značně vyhledává.

Útok na Irák

Pro to, aby Česká televize přiblížila konflikt v Iráku z nejrůznějších stran a zevrubně, rozvinula ve své existenci dosud nejrozsáhlejší zpravodajskou akci v zahraničí. Navíc první mimořádné zpravodajství odvysílala pouze několik minut po tom, co první informace o válce v Iráku přinesl nejrenomovanější zpravodajský kanál CNN.

Volení prezidenta republiky Parlamentem ČR

Tři volby a každá o třech kolech - tolik koků potřebovali poslanci a senátoři Parlamentu ČR k tomu, aby zvolili nového prezidenta České republiky. Česká televize byla u toho a jejím prostřednictvím také všichni ti televizní diváci, kteří nechtěli při tom chybět.

Vrcholná schůzka NATO v Praze

Dvoudenní jednání summitu NATO bylo nejvýznamnější událostí, kterou Praha hostila nejen v roce 2002, ale minimálně v celé uplynulé dekádě. Její konání ze všech domácích televizních stanic nejšířeji zprostředkovala Česká televize.

Volby 2002

Rok 2002 lze z českého pohledu charakterizovat jako volební, neboť se v něm konají vedle voleb do obou komor Parlamentu ČR i volby do obecních a městských zastupitelstev. To se pochopitelně odráží ve vysílání České televize. Jako první proběhly v červnu volby do Poslanecké sněmovny. Na rozhraní října a listopadu se ve dvou kolech uskutečnily volby do Senátu.

Povodně 2002

Průběžný povodňový zpravodajský servis Česká televize, založený na Informacích zevrubných i pohotových a díky soustavnému ověřování s minimem nepřesností, byl občanům České republiky poskytován jako veřejná služba na ČT1 od pondělí 12. srpna (počínaje prvním vydáním Mimořádných zpráv v 09:58 hod.) do konce srpna.

Upozornění:  Provozovatel Česká televize je řádným odběratelem dat ATO. Přejímání těchto dat a jejich další šíření bez souhlasu České televize je výslovně zakázáno.