Kde jsem:

Ekonomika

Ekonomika
Adventní kalendář

Novinky — Reklama — Vše o ČT — Česká televize

Reklama

Reklama

  • Zákonný rámec, ceník reklamy, reklama na webu České televize, možnosti sponzoringu

26. 2. 2015

Návrat na místo činu. Začíná natáčení druhé řady Případů 1. oddělení.

Skutečné případy, skutečné postupy, skutečná kriminálka. Tvůrci Případů 1. oddělení začínají od neděle natáčet osm nových dílů úspěšného seriálu.

Natáčení druhé řady Případů 1. Oddělení potrvá až do července a opět se zaměří na policejní práci z jiného úhlu než většina současných kriminálek. „Zase se obejdeme bez stříleček, fantasticky rychlých analýz DNA a výbuchů aut,“ komentuje s úsměvem kreativní producent Michal Reitler, v jehož tvůrčí producentské skupině vznikla už první řada seriálu, a dodává: „Shoří všehovšudy dvě auta, a to úplně banálně, aby pachatelé zametli stopy, takže naši kriminalisté to budou mít při objasnění těžší a budou muset víc využívat hlavu a důvtip. Přibude papírování, operativní práce na hraně zákona a hlavně nás čekají odolnější pachatelé, z nichž někteří se nepřiznají vůbec; o to větší úsilí bude náš tým muset vyvinout při fázích dokazování."   

Scenáristické práce na druhé řadě se ujalo osvědčené tvůrčí duo novináře Jana Malindy a vedoucího oddělení vražd Josefa Mareše. „Po dopsání posledního dílu jsme o pokračování vůbec neuvažovali. Nečekaně pozitivní ohlasy Případů 1. oddělení nás ale přinutily začít o tom přemýšlet. Opravdu dlouho jsme to ale zvažovali. Chtěli jsme mít jistotu, že máme dost sil a nápadů, abychom kvalitou překonali první sérii. Nejsme profesionální scenáristé a máme pracovní závazky vůči našim zaměstnavatelům,“ vysvětlovali před časem Jan Malinda a Josef Mareš. Nyní dokončili scénáře k šesti epizodám, další dva vzniknou v průběhu jara. „Během psaní jsme měli v našich civilních profesích poněkud víc starostí, než při psaní první série, a něco z toho se asi promítlo i do nových scénářů. Ale třeba i díky tomu jsou nové scénáře možná ještě věrohodnější," dodávají nyní.
Tvůrčí tým se rozhodl zasáhnout i do skupiny hlavních postav.  „Vítězná sestava se nemění, ale abychom mohli hrát o ligu výš, museli jsme posílit,“ vysvětluje vedoucí projektu Tomáš Feřtek a doplňuje: „Ukážeme, že schopní a obětaví policisté pracují i na jiných odděleních a také na obvodech; zaslouží si, aby byli na očích."

„Sršeň mi za tu dobu přirostl k srdci, je to sympatický chlapík. Nicméně on je hodně papírový typ a to já v žádném případě nejsem,“ říká o své postavě herec Miroslav Vladyka a doplňuje: „Vždycky, když mám dávat dohromady nějaké doklady, tak si říkám, že příště už to udělám s předstihem a pořádně. Nakonec to ale vždycky stejně dopadne tak, že si to rozložím po zemi, přehrabuju se tím a jsem z toho vyloženě nešťastný. Čili tuhle zálibu společnou určitě nemáme. Kromě poručíka Sršně je mi z dalších postav nejvíc sympatický major Plíšek, kterého hraje Bolek Polívka. A to zejména proto, že je na mě, tedy na tu moji postavu, hodný.“

Textový online přenos z první klapky natáčení, kterým bude provázet jeden ze scenáristů seriálu Jan Malinda, lze sledovat v neděli, 1. března od 6.00 hod. na tomto odkazu: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kultura/302798-1-oddeleni-resi-nove-pripady-sledujte-on-line-prvni-klapku

Alžběta Plívová, tisková mluvčí České televize

Přílohy

Pripady 1. oddeleni (754 kB)

Případy 1. oddělení_plakát (1800 kB)

Případy 1. oddělení_společné foto (1016 kB)

8. 11. 2017Štědrovečerní pohádka České televize: 260 pytlů sněhu, 750 kilo jablek a přes jeden a čtvrt milionu diváků
25. 7. 2017Česká televize nabídne na podzim tři nové seriály
1. 3. 2017Česká televize v březnu: Uzavře se Svět pod hlavou, otevře Labyrint. Neděle ovládne Spravedlnost
11. 8. 2016Já, Mattoni se vrací k tradici velkých historických seriálů
10. 8. 2016Hynek Čermák je Rapl. Detektiv Kuneš se vrací na televizní obrazovky.
2. 8. 2016Tři velké seriály a také satira, sitkom a skeče na podzim v České televizi
29. 7. 2015Čtyři nové seriály a série nových formátů. ČT1 na podzim nabídne pořady napříč všemi žánry.
29. 7. 2015ČT2 nabídne přehlídku současného dokumentu. A kultovní seriály.
29. 7. 2015ČT art představí legendy české kultury. Narozeniny oslaví týdnem premiér.
17. 3. 2015Čas pro české hrdiny. Karel IV., Karel Kryl, Jaroslav Marvan, Otakar Švec a další osobnosti obsadili nové projekty České televize.

« | | 1 2 | | » (2)