Kde jsem:

Tiskové zprávy — Média — Vše o ČT — Česká televize

Tiskový servis pro novináře

Tiskový servis pro novináře

  • Tiskové zprávy, programové plány, fotoservis, pozvánky
  • Zdroj dat sledovanosti:
    ATO – Nielsen Admosphere

27. 4. 2012

Česká televize odvysílá rekordní počet televizních utkání z MS v ledním hokeji

Mistrovství světa v hokeji 2012 ve Finsku a Švédsku, které odstartuje 4. května, se ponese v duchu číslice 50. Nejenom, že se jedná o jubilejní 50. hokejové mistrovství světa, ale Česká televize přinese z tohoto šampionátu i 50 televizních utkání, což je rekordní počet. Vysílání České televize si navíc diváci budou moci vychutnat v nejlepší kvalitě – den před začátkem šampionátu totiž ČT spustí druhý satelitní HD kanál, na kterém bude vysílat program ČT4.

Díky časovému posunu mezi Stockholmem a Helsinkami bude Česká televize moci z letošního hokejového šampionátu odvysílat rekordní počet přímých televizních utkání. Časový rozdíl jedné hodiny mezi oběma místy konání hokejových klání zároveň určuje i systém překrývání zápasů. Například z utkání konaného v Helsinkách odvysílá ČT 1. třetinu, po které začíná program před atraktivnějším zápasem ve Stockholmu. První utkání pak bude dokončeno v přestávkách hlavního televizního utkání. Po 1. třetině hlavního utkání začíná protizápas, jehož 3. třetinu uvidí diváci živě po skončení hlavního utkání.

Zápasy budou komentovat sportovní redaktoři Michal Dusík, Jiří Hölzel, Tomáš Jílek, David Soeldner, Petr Vichnar a Robert Záruba, spolukomentovat s nimi budou i sportovní experti Milan Antoš, Martin HostákDavid Pospíšil. „Od rána do večera budou vstupovat do vysílání a divákům přinášet mnoho živých ohlasů a rozhovorů se zajímavými osobnostmi nejen z hokejového prostředí," doplňuje výkonný ředitel ČT4 Jiří Ponikelský.

Hybridní televize a speciální web MS hokej

Česká televize spustí pro mistrovství speciální web na adrese www.mshokej.cz. Přímo na hlavní stránce se budou streamovat zápasy českého národního týmu, vedle bude k dispozici živý proud komentářů ze sociálních sítí v reálném čase. Ve chvílích, kdy se budou hrát dva zápasy najednou, budou mít diváci možnost si vybrat online ten, který je zajímá. Úplnou novinkou je pak spuštění hybridní televize, pro jehož start vybrala ČT právě začátek hokejového svátku. Jde o novou éru interaktivity v televizním prostředí. Více informací o novém webu a hybridní televizi naleznete v samostatné tiskové zprávě.

Program vysílání České televize z MS v ledním hokeji nabídne i díky studiu přímo v dějišti mnoho živého vysílání, s využitím vstupů hráčů, trenérů a činovníků se zaměřením na český národní tým. Vysílací studio bude propojeno s oběma komentátorskými pozicemi (ve Stockholmu i Helsinkách), tréninkovou halou a tiskovým střediskem ve Stockholmu. Ze všech míst konání hokejového šampionátu bude možné kdykoliv živě vstupovat do vysílání. Česká televize má prostor pro studio blokován také v Helsinkách na vyvrcholení šampionátu.

Nejslavnější gól

Během programu ČT z MS v ledním hokeji budou diváci vybírat nejslavnější gól z historie národního mužstva. V nabídce budou góly, které se zapsaly do dějin této hry a v některých případech i do historie naší země. Diváci si budou moci připomenout příběhy 12 emotivních momentů v průběhu 103 let trvající historie národního mužstva a vybrat gól, který považují za nejslavnější.

Michaela Fričová, tisková mluvčí ČT

Přílohy

Tisková zpráva (PDF) (361 kB)