Ocenění pořadů, tvůrců a osobností — Média — Vše o ČT — Česká televize

Tiskový servis pro novináře

Tiskový servis pro novináře

  • Tiskové zprávy, programové plány, fotoservis, pozvánky
  • Zdroj dat sledovanosti:
    ATO – Nielsen Admosphere

31. 10. 2011

Ocenění dokumentární a publicistické tvorby České televize na MFDF Jihlava

Cenu týdeníku Respekt pro nejlepší televizní a video získala reportáž Filipa Černého Záhada tunelů na novém obchvatu Prahy z publicistického cyklu Reportéři ČT a ocenění Film New Europe Visegrad Prix 2011 obdržel režisér Karel Vachek za koprodukční dokument ČT Tmář a jeho rod na 15. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě (25. – 30. 10. 2011).

Cenu týdeníku Respekt pro nejlepší televizní a video získala reportáž Záhada tunelů na novém obchvatu Prahy z publicistického cyklu Reportéři ČT. Jejímu autorovi Filipu Černému ji předal šéfredaktor Respektu Erik Tabery.

Záhada tunelů na novém obchvatu Prahy z publicistického cyklu Reportéři ČT. Už jste jeli po jižní spojce? Jede to jako po másle a kdo si pamatuje nekonečné kolony takřka v jakoukoli denní dobu, cítí obrovskou vděčnost za čerstvě otevřený dálniční obchvat. Ale dost chvalozpěvů. Nemuseli jsme být žádní hnidopiši, abychom narazili na problémy. Jsou tam tunely, jejichž velikost neumí nikdo pořádně vysvětlit a technologie, které se dublují a nemají v Evropě obdoby. Po novém pražském obchvatu se projel reportér Filip Černý. www.ceskatelevize.cz/reporterict  www.ceskatelevize.cz/ivysilani

Film New Europe Visegrad Prix 2011 v kategorii Nejlepší dokumentární film střední a východní Evropy (sekce Mezi moři) získal za snímek Tmář a jeho rod aneb Slzavé údolí pyramid režisér Karel Vachek. „Zpracováním nadčasových filozofických témat a pohráváním si s řemeslnými možnostmi filmu režisér odvážně poukazuje na to, jakými způsoby může film obohatit lidské vnímání a uvažování. Snímek odkrývá filmařovu nesmlouvavou víru v lidstvo – obzvláště v případech, kdy uznává jeho nesčetná pochybení – i jeho osobní nadšenou víru ve film coby nevyčerpatelnou formu vyjadřování a prožívání. Za vášnivou snahu o rozšíření pole zodpovědnosti filmové tvorby patří ocenění za nejlepší středoevropskou a východoevropskou koprodukci snímku Tmář a jeho rod aneb Slzavé údolí pyramid režiséra Karla Vachka,“ zdůvodnila své rozhodnutí mezinárodní porota. Tmář a jeho rod – surealistický dokumentární esej hledá tenkou hranici mezi seriózností a bláznovstvím ve světě ufologů, záhadologů a dalších tzv. „kontaktérů". Scénář a režie Karel Vachek. Koprodukční dokument České televize a Produkce Radim Procházka s.r.o.

Česká televize jako tradiční partner festivalu již po několikáté převzala záštitu nad jedním z nejprestižnějších festivalových ocenění – Cenou diváků. Režisérovi Martinu Marečkovi za film Pod sluncem tma ji na slavnostním zakončení festivalu předal ředitel programových okruhů ČT Milan Fridrich.

Česká televize jako hlavní mediální partner jubilejního 15. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě (25. – 30. 10. 2011) podpořila festival v rámci mediálního partnerství především formou vysílání celostátní spotové kampaně (3. do 29. 10. 2011). O festivalovém dění ČT informovala ve svých zpravodajských a kulturních pořadech a především prostřednictvím televizního deníku Z Jihlavy do hlavy, realizovaným brněnským studiem ČT. MFDF Jihlava 2011 zahájilo dokumentární pásmo brněnského studia ČT s názvem 24 neboli Život v České republice hodinu po hodině očima dvaceti čtyř českých režisérů a režisérek, odhalující nevšední okamžiky ukryté ve všedním dni. Na projektu se podílely osobnosti od klasiků po mladé talenty: Jiří Krejčík, Jan Němec, Helena Třeštíková, Olga Sommerová, Vít Janeček, Radim Špaček, Robert Sedláček, Linda Jablonská a další výjimeční režiséři českého dokumentu. Přímý přenos ze závěrečného ceremoniálu odvysílala zpravodajská ČT24 v sobotu 29. října 2011 od 20:00 hodin.

Ladislav Šticha, tiskový mluvčí ČT

3. 11. 2015Šišatý míč se prosadil i v Miláně
16. 6. 2015Arts&film ocenil snímek o Eliu Cmíralovi a další dokumenty ČT
19. 5. 2015Ceny pro snímky Jáma a Koza
8. 12. 2014Mezinárodní festival outdoorových filmů naděloval
5. 12. 2014Cena Vládního výboru pro zdravotně postižené občany
2. 12. 2014Famufest ocenil díl o Grossovi
27. 10. 2014Film z prostředí českého tuningu je dokumentem roku
24. 10. 2014Film Osmy z produkce České televize získal nejprestižnější evropskou televizní cenu!
16. 10. 2014Na dlouhém prkně do Milána
30. 9. 2014Dokument o despotické lásce v maringotce soutěží o dokumentárního “Oskara“

« | | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 | | » (47)