Ocenění pořadů, tvůrců a osobností — Média — Vše o ČT — Česká televize

Tiskový servis pro novináře

Tiskový servis pro novináře

  • Tiskové zprávy, programové plány, fotoservis, pozvánky

30. 8. 2011

Letní úspěchy koprodukčních filmů ČT na zahraničních festivalech

Koprodukční filmy České televize se rozletěly do světa a jsou v něm úspěšné: tuto neděli získal hraný dokument Nickyho rodina diváckou cenu v Montrealu, filmové drama Lidice bylo nominováno na Evropské filmové ceny, novátorský Alois Nebel bude promítán na prestižním filmovém festivalu v Benátkách a míří do Toronta.

Nickyho rodina 

Česko-slovenský film Nickyho rodina režiséra Mateje Mináče, vyrobený v koprodukci s Českou televizí, boduje na všech festivalech, kterých se zúčastní. 28. srpna získal diváckou cenu za nejlepší dokument v Montrealu.

Snímek Nickyho rodina soutěžil spolu s dalšími 53 dokumentárními filmy v sekci Dokumenty světa na 2011 Montreal World Film Festival, který patří mezi nejprestižnější světové „A“ festivaly. Film získal diváckou cenu za nejlepší dokumentární film spolu se švédsko-ruským filmem.

Náš americký distribútor Menensha Films mne a Patrikovi Paššovi hneď volal, gratuloval a potvrdil nám, že pripravuje veľkú distribúciu filmu v USA. Teraz je pred nami niekoľko veľkých prestížnych premiér, z ktorej sa najviac teším tej londýnskej, lebo sa jej zúčastní sám Nicholas Winton, kterému už nabieha 103. rok a stále je v perfektnej kondícii,“ svěřil se Matej Mináč.

Více informací o filmu na: www.ceskatelevize.cz/porady/10215413268-nickyho-rodina/

Lidice

V těchto dnech zaznamenal úspěch i další velmi oceňovaný film, natočený v koprodukci s Českou televizí, Lidice. Snímek byl vybrán Radou EFA spolu s dalšími 39 evropskými filmy do 24. ročníku soutěže Evropských filmových cen (The 24th European Film Awards, evropská obdoba Oscarů).

Pro nás je to opravdu velký úspěch,“ raduje se producent filmu Adam Dvořák. „Samozřejmě bychom byli šťastní, kdybychom se dočkali nějakého ocenění během slavnostního vyhlášení vítězů začátkem prosince v Berlíně, ale už jen fakt, že Lidice vybrali, je obrovský úspěch sám o sobě.“

Lidice do dnešního dne zhlédl v českých kinech obdivuhodný počet diváků – přes 400 000!

Více informací o filmu na: www.filmlidice.cz

Alois Nebel

Horkou novinkou je i informace, že film v koprodukci společnosti Negativ a České televize Alois Nebel pojede z Benátek přímo do Toronta.

Účast na jednom z nejprestižnějších mezinárodních festivalů v Torontu (8. – 18. září) je pro český film Alois Nebel důležitá především proto, že tato akce je mj. označována jako „vstupní brána neamerických filmů pro severoamerický trh“.Je skvělé, že nás zařadil do svého programu největší festival v Severní Americe, a to mezi dvacet pět filmů sekce Discovery,“ říká producent Pavel Strnad ze společnosti Negativ. Přímo na webových stánkách torontského festivalu je Alois Nebel popisován jako film, který „evokuje české filmy nové vlny 60. let – konkrétně Ostře sledované vlaky.“

Více informací o filmu na: www.aloisnebel.cz

Ladislav Šticha
Tiskový mluvčí ČT

25. 4. 2012Reportéři ČT sklízí úspěchy na poli investigativních reportáží
23. 4. 2012Vynikající ocenění dokumentární tvorby České televize
20. 4. 2012Úspěch na festivalu TUR FILM Ostrava 2012
29. 3. 2012Femina Film ocenil snímky České televize
22. 3. 2012TýTý 2011 v ČT budou moderovat Tereza Kostková a Jitka Čvančarová
3. 3. 2012ČT investovala do podpory filmů více než 585 milionů korun za pět let
9. 2. 2012Cena Syndikátu polských novinářů
3. 2. 2012Uspějí koprodukční filmy ČT v nominacích na Českého lva 2011?
17. 1. 2012Koprodukční filmy České televize uspěly u kritiků
17. 1. 2012Koprodukční film ČT Dům uspěl v Palm Springs

« | | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 | | » (44)