Ocenění pořadů, tvůrců a osobností — Média — Vše o ČT — Česká televize

Tiskový servis pro novináře

Tiskový servis pro novináře

  • Tiskové zprávy, programové plány, fotoservis, pozvánky
  • Zdroj dat sledovanosti:
    ATO – Nielsen Admosphere

30. 8. 2011

Letní úspěchy koprodukčních filmů ČT na zahraničních festivalech

Koprodukční filmy České televize se rozletěly do světa a jsou v něm úspěšné: tuto neděli získal hraný dokument Nickyho rodina diváckou cenu v Montrealu, filmové drama Lidice bylo nominováno na Evropské filmové ceny, novátorský Alois Nebel bude promítán na prestižním filmovém festivalu v Benátkách a míří do Toronta.

Nickyho rodina 

Česko-slovenský film Nickyho rodina režiséra Mateje Mináče, vyrobený v koprodukci s Českou televizí, boduje na všech festivalech, kterých se zúčastní. 28. srpna získal diváckou cenu za nejlepší dokument v Montrealu.

Snímek Nickyho rodina soutěžil spolu s dalšími 53 dokumentárními filmy v sekci Dokumenty světa na 2011 Montreal World Film Festival, který patří mezi nejprestižnější světové „A“ festivaly. Film získal diváckou cenu za nejlepší dokumentární film spolu se švédsko-ruským filmem.

Náš americký distribútor Menensha Films mne a Patrikovi Paššovi hneď volal, gratuloval a potvrdil nám, že pripravuje veľkú distribúciu filmu v USA. Teraz je pred nami niekoľko veľkých prestížnych premiér, z ktorej sa najviac teším tej londýnskej, lebo sa jej zúčastní sám Nicholas Winton, kterému už nabieha 103. rok a stále je v perfektnej kondícii,“ svěřil se Matej Mináč.

Více informací o filmu na: www.ceskatelevize.cz/porady/10215413268-nickyho-rodina/

Lidice

V těchto dnech zaznamenal úspěch i další velmi oceňovaný film, natočený v koprodukci s Českou televizí, Lidice. Snímek byl vybrán Radou EFA spolu s dalšími 39 evropskými filmy do 24. ročníku soutěže Evropských filmových cen (The 24th European Film Awards, evropská obdoba Oscarů).

Pro nás je to opravdu velký úspěch,“ raduje se producent filmu Adam Dvořák. „Samozřejmě bychom byli šťastní, kdybychom se dočkali nějakého ocenění během slavnostního vyhlášení vítězů začátkem prosince v Berlíně, ale už jen fakt, že Lidice vybrali, je obrovský úspěch sám o sobě.“

Lidice do dnešního dne zhlédl v českých kinech obdivuhodný počet diváků – přes 400 000!

Více informací o filmu na: www.filmlidice.cz

Alois Nebel

Horkou novinkou je i informace, že film v koprodukci společnosti Negativ a České televize Alois Nebel pojede z Benátek přímo do Toronta.

Účast na jednom z nejprestižnějších mezinárodních festivalů v Torontu (8. – 18. září) je pro český film Alois Nebel důležitá především proto, že tato akce je mj. označována jako „vstupní brána neamerických filmů pro severoamerický trh“.Je skvělé, že nás zařadil do svého programu největší festival v Severní Americe, a to mezi dvacet pět filmů sekce Discovery,“ říká producent Pavel Strnad ze společnosti Negativ. Přímo na webových stánkách torontského festivalu je Alois Nebel popisován jako film, který „evokuje české filmy nové vlny 60. let – konkrétně Ostře sledované vlaky.“

Více informací o filmu na: www.aloisnebel.cz

Ladislav Šticha
Tiskový mluvčí ČT

25. 4. 2014Kriminálku Staré Město ocenili v Moskvě
22. 4. 2014Simona Stašová získala cenu v USA
9. 4. 2014Sebemilenec soutěží v USA
19. 2. 2014Sebemilenec získal prestižní nominaci
27. 1. 2014Show! je nejlepším dokumentem
7. 1. 2014Ceny české filmové kritiky: dvě nominace pro Show!
13. 12. 2013Dokument Dana Šumbery Sám ve vlnách oceněn v Miláně
25. 11. 2013Další ocenění pro Zázrak
15. 11. 2013Hrála přesvědčivě. Dostala cenu
7. 11. 2013Kauza Cervanová sbírá festivalové ceny

« | | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 | | » (47)