Kde jsem:

Média — Vše o ČT — Česká televize

Tiskový servis pro novináře

Tiskový servis pro novináře

  • Tiskové zprávy, programové plány, fotoservis, pozvánky
  • Zdroj dat sledovanosti:
    ATO – Nielsen Admosphere

Tiskové oddělení

Tiskové oddělení je součástí útvaru Komunikace a vnější vztahy.

8. 12. 2011

Záznam koncertu hornisty Radka Baboráka

Holešovský zámek byl letos na jaře svědkem koncertu fenomenálního hornisty Radka Baboráka a jeho kolegů. Záznam představení, které se konalo v rámci mezinárodního hudebního festivalu Concentus Moraviae, jehož je Česká televize tradičně hlavním mediálním partnerem, přináší program ČT2 v sobotu 10. prosince 2012 ve 20:50. Režie záznamu Tomáš Šimerda.

Jeden z nejlepších světových hornistů Radek Baborák a jeho kolegové uvedou Mozartovu slavnou serenádu i díla čtyř velmi rozdílných skladatelů 20. století. Dvěma kompozicemi bude zastoupen Bohuslav Martinů, jednou skladbou jeho francouzský současník Charles Koechlin a nejznámější dánský skladatel Carl Nielsen. Na závěr zazní slavné Ravelovo Bolero v aranžmá Radka Baboráka.

Pětatřicetiletý Radek Baborák je vítězem mnoha mezinárodních interpretačních soutěží. Jako sólista prošel českými, mnichovskými a berlínskými filharmoniky. Studiu hudby a hře na lesní roh se věnoval již od svých osmi let. Jeho repertoár zahrnuje díla různých období, a to jak virtuózní koncerty barokní a klasické, tak i velké romantické a moderní skladby. Zasloužil se také o rozšíření hornové literatury, neboť sám aktivně přepisuje a hraje díla, která byla původně zkomponována pro jiné hudební nástroje.

Reprízu pořadu Baborák Ensemble, který natočilo Centrum dětské, hudební a divadelní tvorby Televizního studia Brno České televize, mohou diváci ČT2 sledovat v neděli 11. prosince 2011 v 01:55 po půlnoci.

Hana Orošová, tisková mluvčí TS Brno